petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Výzva dalajlamy světu Výzva dalajlamy světu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Útlá knížečka plná optimismu a naděje...kéž by lidé pohlíželi na svět alespoň z části tak, jako on!

19.01.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Přiznám se, že jsem hodně pasáží přeskakovala, vykreslování budoucnosti mě vyloženě nebavilo, pár stránek z Barcelony..jaký vlastně měly význam? Ale i tak jsem druhou polovinu zvládla na jeden zátah, protože mě zajímalo, co že se to vlastně stalo..a ono se nestalo nic! Navíc mi tam na několika místech neseděly časové údaje, možná to prostě jen Markéta přepískla s časovými linkami. Doufám, že už se k příběhu Barbory vracet nebude, její první kniha mi připadala nejslabší, Vlaštovka jí teď konkuruje..z Pandy i InTymně jsem přitom byla nadšená, snad bude pokračovat v podobném duchu.
(*také jste chvílemi měli pocit, že čtete Okamžiky štěstí?)

16.01.2021 2 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a díky za to! Tři příběhy a tři odvážné ženy, odhodlané postavit se svému osudu. Některá sebere odvahu dříve, jiná později, ale nakonec se žádná nevzdá a jejich životy se nakonec velmi symbolicky a jemně protnou. Jediné, co mohu vytknout, je pak urychlený závěr, klidně by mohlo být rozepsáno na dalších 100 stran a vůbec by to nevadilo :)

11.01.2021 5 z 5

Milenci svobody: Beauvoirová a Sartre Milenci svobody: Beauvoirová a Sartre Claudine Monteil

Velmi ctive a zabavne sepsany pohled do zivota svehlaveho paru. Vice protostoru zde bylo venovano Simone, jak z osobniho, tak profesniho hlediska, Sartre zustal upozaden, ale vzhledem k jejim vazbam s autorkou je to asi logicke. Jen me mrzi, ze mnoho v knize zminenych del uz neni k sehnani. Pribehy toho, jak vznikaly a byly prijimany ci kritizovany, ve me vzbudily zvedavost.

09.01.2021 5 z 5

Cukrfree 9týdenní program Cukrfree 9týdenní program Janina Černá

Srozumitelně sepsaný návod jak skoncovat s cukrem doplněný o osobní zkušenosti, navíc krásně vizuelně zpracovaný.

29.11.2020 4 z 5

Jmenuji se Orel Jmenuji se Orel Romi Grey

Velmi milé čtení! Taková pohádka na dobrou noc rozhodně nejen pro děti.

29.11.2020 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Bylo to hodně o Margit, o jejích názorech a o jejím životě; autobiografie obohacená o většinou již známá doporučení. Některé pasáže jsem i přeskakovala. Možná pro někoho, kdo je na úplném začátku svého zdravého životního stylu, užitečné, mě to nic nového nedalo. Co oceňuji je zábavné grafické zpracování.

10.11.2020 2 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Knihu jsem si užila a musím říct že pro mě byla zatím nejlepší od AP! Taková Bridget Jones v dnešních kulisách, deník vystřídal podcast a Marka Darcyho eko jogín :)

05.11.2020 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Poslední řádky série za mnou a i když sem se s ní na mnoha místech prala, teď je mi to skoro líto. Poslední díl byl pro mě osobně nejčtivější a tudíž hodnotím nejkladněji. Hlavní hrdinky sice dospělé, většinu života za sebou, ale stále neukotvené, stále na cestě... Rozuzlení jsme se žádného nedočkali, ale o to víc mě to nutí o příběhu přemýšlet, vracet se k němu, uvažovat co koho k čemu vedlo...zkrátka Geniální přítelkyně na mě zapůsobila(y)!

27.10.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Trocha pozitivního milého čtení do těchto dnů!

19.10.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Při čtení jsem opětovně prožívala hotová citová dramata a několikrát neviděla přes clonu slz...přesto doporučuji, sice smutné, ale krásné čtení. A místy i hodně vtipné! Vlastně žádné emoce nepřijdou zkrátka :)

20.09.2020 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Jedna z pro mě nejsilnějších knížek od autora!

17.09.2020 5 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Nenáročné, příjemné letní čtení u kterého člověk nemusí přemýšlet.

25.08.2020 4 z 5

Ze začátku jsem s třetím dílem hodně bojovala. Vlastně i uprostřed, moc politiky najednou. Dvě naprosto nesympatické hlavní hrdinky. Až samotný závěr mě strhl. Se znovuobjevením Nina jako by celý příběh ožil, dostal nový náboj. Oproti plánované pauze mám nutkání rovnou popadnout čtvrtý díl!

19.08.2020 4 z 5

Moje rande se světem Moje rande se světem Waltraud Hable

Nenáročné, dobře se četlo, ale autorka se na můj vkus příliš zabývala Tinderem a její roční cestovatelský rozpočet je pro běžného smrtelníka mimo mísu :)

27.07.2020 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Vrátila jsem se k ní po téměř 15 letech...a nechala se jí unést snad ještě více než tehdy. Nádherná kniha plná nádherných myšlenek!

13.07.2020 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Možná i tím, že hlavní hrdinky už byly o něco starší, tento díl mi sedl ještě více než první a těším se na další. Ač bych obě hrdinky chvílemi profackovala, aby se probraly :) Takže ne, není to příběh, ve kterém člověk najde nějakého svého oblíbence. Ale i tak mě nutí číst dál a dál.

01.07.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Opět jsem si užila tu letní atmosféru jižních Čech, líně postupující příběh, postavy tak jakoby z dálky..

09.06.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Geniální! Rovnou beru do ruky druhý díl.

29.05.2020 5 z 5

Nový rozumný svět Nový rozumný svět Ruby Wax

Určitě doporučuji, všímavost je tu rozebrána zase z jiného pohledu, tentokrát trochu techničtěji a rozhodně zábavnou formou. Všechno to dává smysl a navíc se člověk i zasměje :)

24.05.2020 5 z 5