Výzva dalajlamy světu

Výzva dalajlamy světu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343571/bmid_vyzva-dalajlamy-svetu-qB6-343571.jpg 4 24 7

Ve své nové výzvě světu předkládá dalajlama své myšlenky o tom, jakým směrem by se mělo lidstvo vydat v následujících desetiletích. Záruku všeobecného míru vidí v celkovém etickém přístupu, který je nezávislý na jednotlivých náboženstvích. Kniha sestává z rozhovoru dalajlamy s novinářem a televizním moderátorem Franzem Artlem a velmi příjemně se čte.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

Der Appell des Dalailama an die Welt , 2015

michall17
19.01.2021 4 z 5

Skvele..knihu jsem prectl za dve hodiny a velmi se mi libily myslenky Jeho svatosti.

petrucha86
19.01.2021 5 z 5

Útlá knížečka plná optimismu a naděje...kéž by lidé pohlíželi na svět alespoň z části tak, jako on!

Gibis
24.11.2019 5 z 5

Kéž by všichni lidé přemýšleli a jednali jako dalajlama, svět by pak byl krásným místem k životu.

Kamcatak
10.01.2019 5 z 5

Krátké, ale záživné posezení s Dalajlamou, spirituálním vůdcem jednoho z největších světových náboženství, který vysvětluje, že jsou mnohem důležitější věci než právě náboženství (které může i více škodit než pomáhat).
Snaží se, aby dnešní generace pochopily, že máme hledat věci, které máme společné, a ne ty, v kterých se odlišujeme. A když už přijde řeč na ty rozdíly, tak snažit se toho druhého pochopit, zavést přátelský dialog.

Tato mini knížečka v sobě nese velice důležité poselství pro všechny lidi na této planetě, ať už jsou jakéhokoli či žádného vyznání. Pojďme tedy SPOLU mluvit. :)

rarášek
05.09.2018 5 z 5

,,Jsou chvíle, kdy si myslím, že by bylo lepší, kdyby žádné náboženství neexistovalo. Všechna náboženství a všechny posvátné knihy v sobě skrývají potenciál k násilí."
Útlá knížka plná zajímavých myšlenek. :)

J.books
02.05.2018 5 z 5

Maličká a moc hezká knížka o tom, že náboženství jako takové/jako kult je nepotřebné, nad ním by měla být morálka, etika. Moc hezké čtení pro zamyšlení.

Sunday
21.10.2017 5 z 5

Nastudovat, "vzít za své" a realizovat, a to všech těch 7(nebo kolik) miliard lidí/hlupáků/politiků/zbrojařů/válečníků/debilů co žije na této ubohé planetě, což se nestane a my se zlikvidujeme svépomocí...A Dalajlama se své poslední inkarnace jen tak nedočká...