Petrstik Petrstik komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný a dobře zpracovaný příběh (vše ostatní - už tu asi napsáno ;-).

09.03.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Čtivý, ale velmi smutný milostný příběh z Paříže v období první světové války.

01.12.2019 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Autor v tomto románu s vynikajícími znalostmi k použité látce a skvělou literární fabulací prostě nedává jinou možnost než číst tento román jedním dechem.

15.08.2019 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Pověsti, jejichž znalost by měla patřit asi k základnímu všeobecnému přehledu každého Čecha. Přesto že kniha není napsána moderní, současnou češtinou neměla by chybět v žádné knihovničce.

10.03.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná, líbezná kniha, která poukazuje na to, že bychom, alespoň občas, neměli ztrácet dětskou fantazii, něčemu věřit a vidět svět dětskýma, nezkaženýma očima.

18.12.2012

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Kouzelně napsaný pohádkový příběh bohatý na lidová rčení a moudrosti.

25.08.2019 5 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Výborně a čtivě zpopularizováné dějiny české země, doplněné spoustou doprovodních černobílých ilustrací, které přispívají k atraktivnosti knihy.

14.01.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Pokud scháníte nějakou jednoduchou zábavnou oddechovku a sáhnete po téhle, chybu asi neuděláte.

16.08.2019 4 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Merleova vize blízké budoucnosti je v tomto utopickém románu stejnou měrou otřesná jako zábavná, autor v něm dobře a celkem i vtipným způsobem zesměňuje přepjatou a ničivou formu feminismus.

14.08.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pro mně, celkem vydařené zakončení (doufám že prozatimní) kriminální série z oddělení Q.

06.04.2019 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška se svým rozsáhlým románem Mezi tiárou a orlicí rozhodně nezklamal (nebojte - čte se jedním dechem). Myslím že se mu v něm podařilo vyváženě snoubit historii s beletrií. V historickém románu se prolínají osudy krále Vratislava, jeho tří manželek, čtyř bratrů i předních českých velmožů a nechybí v něm prvky detektivní ani milostné, takže si v něm snad každý najde to své.

06.04.2019 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Skvěle napsaný epický román o lásce římského patricije ke křesťanské dívce odehrávající se na pozadí antického Říma.

29.07.2017

List Efezanům - List Kolosanům List Efezanům - List Kolosanům Rudolf Hoppe

Výklady k listům připisovaným apoštolu Pavlu které patří spolu s listy Filipským a Filemonovi mezi tzv. „listy z vězení", a to z důvodu jasných zmínek, že se autor listu nachází ve vězení, byli sepsány dle církevní tradice v Římě, snad kolem r. 62. Existuje domněnka, že List Efezským je ve skutečnosti Listem Laodicejským, zmíněným v Listu Kolosanům.

25.08.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Vynikající katastrofická sci-fi, (ke které jsem se vrátil po delší době a rozhodně jsem nebyl ani tentokrát zklamaný) o možném zneužití genetiky. Nevýhoda románu: děj se špatně zapomíná :-).

28.06.2013 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Zdařilý příběh z tajemného a exotického světa který se odehrává v letech před II. světovou válkou, kdy je malá japonská holčička odtržena od svých chudých rodičů, aby pracovala jako gejša...

14.02.2017 5 z 5

Můj růžový život s Bohem a rakovinou Můj růžový život s Bohem a rakovinou Corinna Kohröde-Warnken

Čtivý dojemný příběh autorky, která v jednačtyřiceti onemocněla rakovinou.

24.08.2019 5 z 5

Dva tisíce světelných let Dva tisíce světelných let Jiří Švejda

Dobře a čtivě zpracovaný román o vztahu dvou mladých lidí s asi jedinou chybou na kráse, a to že se v jeho ději autor trochu politicky angažoval době jeho napsání.

14.08.2019 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Jedna z mnoha krásných vzpomínek na dětství, která si zaslouží být předaná dále.

31.05.2017 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná kniha pro děti na dobrou noc. A jako večerníček s Martinem Růžkem je také moc povedená.

10.11.2012 5 z 5

Kuře Napipi a jeho přátelé Kuře Napipi a jeho přátelé Ondřej Sekora

Jedna z mých prvních knížek, tehdy mě nejvíce zaujaly sice asi ilustrace, ale teď musím uznat, že vyprávění také není špatné a celkem vtipné :-).

07.01.2018 5 z 5