Mezi tiárou a orlicí

Podtitul: Příběh prvního českého krále Vratislava I. První český král Vratislav je osobností v české litratuře neprávem opomíjenou. Přitom právě díky jemu se české země poprvé staly významnou silou středoevropské politiky. Dramatický příběh z druhé poloviny 11. století vypráví na základě dochovaných historických pramenů o jeho dlouhém a pohnutém životě. Boj o moc, krvavé bitvy a plenění nepřátelského území se prolínají s každodenním životem přemyslovského dvora. V pestré mozaice se rozvíjejí příběhy lásky a nevěry, popisují se rytířské turnaje, korunovační oslavy a hostiny. Osudy Přemyslovců vstupují do boje císaře proti papežovi, do zápasů polského a uherského krále o moc, ale i do života předních českých velmožů. Jevištěm příběhu je celá tehdejší Evropa. Autor stejně jako ve svých předchozích knihách vykouzlil dokonalou iluzi středověkého života, zpracovanou moderním a čtivým stylem. Rozsahem a historickou věrohodností patří mezi nejzajímavější romány posledních let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97213/mezi-tiarou-a-orlici-b0G-97213.jpg 4.6297
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Mezi tiárou a orlicí

Jaruš7

Jak jsme se stali díky Vratislavovi Korunní zemí.
V tradičním duchu prosvětlená zasunutá historie z doby Dalimilovy působnosti v knížectví - království českém.
Silnější vítězí navzdory všem, jen delikátní polické vize a oddanost věrnosti spojenci vyzrály v plody - dědičné koruny české a polské.

Rod Přemyslovců v plné síle za časů bitev, intrik a osudových ran.
Dědičné vlohy po předcích (Oldřich a Božena, Břetislav a Jitka) jsou předpokladem pro jedinečnou osobnost rodu.

Audiokniha jako balzám na dnešní dobu.

tittanie

Autor umí psát historické knihy. Po přečtení Přemyslovské epopeje jsem si řekla, že by mohlo být zajímavé, přečíst si i tuhle knihu. A jsem trochu zklamaná. Přijde mi že autor píše hodně šablonovitě. Některé postavy mají gesta jako jiné autorovy postavy z jiných knih. Je vidět, že autor má rád sklo, protože se o něm dost mluví. A co mi dost vadilo, byly rozhovory s mrtvým knížetem. Přišlo mi, že se to sem prostě nehodí.
Jinak to ale byla prima odpočinková exkurze do historie.

tlllk
24.07.2020

Pri Epopeji som mal pocit že čítam o reálnej histórií, tu som ten pocit nemal, postavy boli viac čierno biele a rozprávač podsúval čo sa má čitateľ myslieť. Ale ako audiokniha to celkom ušlo, určite sa časom pustím aj do ďalšej časti.

čef
21.06.2020

Nejlepší komentář k této knize si napsal autor sám v doslovu. Skoro se stydím k tomu něco přidávat, je to napsáno přesně tak, jak to cítím já. Tyto jeho historické knihy z počátku 2. tisíciletí jsou opravdu výborné, promyšlené a podložené i v detailu probarvení postav a života v této nepříliš známé době. Dokonce se myslím, že autor bude za tyto a mnohé jiná své díla v budoucnu ještě více ceněn, než je tomu už dnes.

Magdalena5
10.05.2020

Díky za přiblížení našich starších dějin, které nejsou tak známé.

hnusák
04.02.2020

Moc neholduji strohým faktům psaným školometským jazykem, ale tato kniha byla světlou výjimkou mezi historickými romány. Autor prokázal skvělé znalosti našich dějin a vše skloubil ve velmi čtivou knihu, která dá nahlédnou do prostého života, ale hlavně do života na tehdejším Přemyslovském dvoře a do praktik k ovládnutí moci tak, jak to bylo v raném středověku běžné. Moc se mne líbila, díky.

Pavelpi
21.09.2019

Napsáno přesně ve stylu autora.Je vidět,že úloha knížete nebo později krále byla v té době dost tvrdá.Musel být diplomat,válečník a člověk až na posledním místě.Navíc musel počítat neustále se zradou spojenců a dokonce i svých synů a bratrů.Škoda,že kniha nemá pokračování.Tím by byla mezera mezi Přemyslovci vyplněná.

Opatov
12.09.2019

Přemyslovská epopej byla skvělá a historický román o Vratislavovi jí časově předchází. Krásná audiokniha, nádherně namluvena, prostě tady je 5 hvězd málo.