Dva tisíce světelných let

Jde o tzv. "vojenský román", jehož děj se odehrává během vojenské služby hlavního hrdiny Tomáše Bayera a rok po ní.

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85428/dva-tisice-svetelnych-let-neR-85428.jpg 3.626
Romány, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Dva tisíce světelných let

georginaa

Od Švejdy jsem četla snad všechny knihy a tenhle román jsem si též nemohla ujít. Jelikož pan spisovatel bydlí ve stejném rodišti jako já, jsou mi jeho knihy dost blízké.

Petrstik
14.08.2019

Dobře a čtivě zpracovaný román o vztahu dvou mladých lidí s asi jedinou chybou na kráse, a to že se v jeho ději autor trochu politicky angažoval době jeho napsání.

Pavelpi
11.08.2018

Četl jsem knihu již několikrát a musím říct,že se mi líbila.Je napsána normální mluvou a nemusí se přemýšlet,co tím chtěl autor říci a co tím myslel.Příběh Tomáše a Ivony,kteří se do sebe zamilovali,vzali se a nakonec se rozešli.Ivona byla holka z venkova a vyznávala trochu jiné hodnoty než Tomáš,který byl z Prahy.Román získal první cenu v literární soutěži v roce 1975.

gersie
07.04.2014

Nevím jak důležité bylo pro autora napsat knihu politicky angažovanou a tudíž ceněnou tehdejšími komunistickými kádry.
Spíš mi to připadá , že to tak schválně sepsal , aby měl jistotu , že jeho dílo neodmítnou.
Takže na politicky zidealizovaném pozadí děje (mladý vojín čestně si plnící svou vlasteneckou povinnost v armádě) se
rozvíjí vztah dvou mladých lidí.
Naprosto přesně a trefně sepsané myšlenkové pochody a jednání mladých lidí netušících jak se bude dál vyvíjet jejich život,
jsou tím nejcennějším na téhle knize. Autor dokáže proniknout do myšlení svého hrdiny a perfektně jej umí předložit svým
čtenářům. Dle mého názoru dokonalá práce, má moje uznání.

WEIL
16.08.2011

Vojna. Velké téma. Zde se ale nejedná o válku, nýbž o přípravu k případnému boji, tedy o vojenskou službu pro obranu socialismu. Jak už víme, tak většina vojáků, co skládala slib za obranu socialismu, tak ho zradili.

Poslední aristokratka
Poslední aristokratka