Petrasuvicka Petrasuvicka komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Bohužel. Za mě jedno velké bohužel. Přeceňovaný autor s ještě nadhodnocenějším detektivem :/ Ze začátku se to příjemně četlo a doufala jsem, že to bude prima detektivka, ale výsledek stojí leda za tu zlámanou grešli. Harrymu dojde v polovině knihy v rauši něco, co tuším už od nějaké dvacáté stránky. Případ se řeší jen tak náhodou, hlavní náplní jsou totiž jeho deprese, alkoholové a postalkoholové stavy, které mě spíš ubíjeli a nudili, takže jsem po pár stránkách začala usínat. Postavy mi nikterak nepřirostli k srdci, nezáleželo mi na nich, a když se to vzalo kolem a kolem, i ten případ mi byl tak nějak ukradený. Jestli po Nesbovi ještě jednou sáhnu, tak po hodně dlouhé době.

27.05.2015 3 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Hodnotit knížku nebudu, protože jsem jí nedočetla, ale aspoň uvedu důvod... Že je každá kapitola ze začátku o někom jiném beru, potřebujeme se seznámit s postavami, ale po chvíli začnete ztrácet přehled o tom, kdo je kdo, protože se o něm někdo náhodou zmínil na začátku. Všechny postavy jsou strašně divné, zvláštní a kdybych s nimi trávila víc času, stane se ze mě asi taky divný člověk. Děj i sloh mi místy přišel dost zmatený, chaotický a hlavně neosobní. Myslela jsem si, že to překoušu, ale nakonec jsem to po 100 stránkách odložila s tím, že se mi Šmírák prostě nelíbí a působí na mě podivně.

10.05.2015 1 z 5

Rubín je krví mého srdce Rubín je krví mého srdce John Clarke Bowman

Musela jsem si zvyknout na styl vyjadřování autora i Pokahontas, stejně ale tomu něco chybělo. První část knihy byla lepší než druhá a celkově vzato se to honilo pořád dokola. Ale dá se to, jen některé části a dialogy byly zmatečné. Na druhou stranu lepší než Větrná hůrka.

24.04.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

No... bylo to smutný. Ale potoky slz? Rozhodně ne. Autorka sice psala čtivě, ale něco tomu chybělo. Nedokázala jsem se vcítit do hlavní postavy, připadat si jako ona, prostě... na můj vkus Moyesová chodila celou dobu jen po povrchu a nešla do hloubky. Emoce i příběh se tedy staly dost plochými a i když se snažila, nedokázala příběh Willa a Lou napsat tak, aby ta procítěnost a deprivace z bezvýchodné situace na mě dýchla sotva knížku otevřu.

21.03.2015 3 z 5

Kto je to dievča? Kto je to dievča? Alexandra Potter

Hrdinka je nesympatická káča, která neví, co chce, přehnaně se kontroluje a je příšerně švihlá. Má přítele, který nijak nikoho neoslovuje a dějová linka stagnuje na jednom bodě, polovinu knihy se toho moc neděje, respektive se toho neděje moc po celou dobu a k tomu ještě ten za vlasy přitažený nápad o cestování časem. Nuda a ztráta času. Ano, je fajn si občas přečíst něco naivnějšího, ale tohle je příliš

07.03.2015 2 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Autor popisuje vlastně své vlastní pátrání po předcích. Jejich putování prokládá vzpomínkami svých příbuzných, které mele jednoho přes druhého, takže jsem pořád nevěděla, o kom tedy mluví a jestli je z otcovo či matčiny strany. Části věnující se současnosti a cestě jsou více méně vtipné, ale rozhodně to není nic na popadání se za břicho.

17.02.2015 3 z 5

Švéd Švéd Robert Karjel

Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, ale i tak mi některé části připadaly zmatené, pasáže v Thajsku a vůbec z roku 2005 mě nudily a celkově mi román přišel příliš chaotický. Všichni se chovali divně, ke konci už dost předvídatelné.

06.02.2015 3 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Knížka byla opravdu tenká a mohla být i tenčí, kdyby si autorka odpustila zbytečně podrobné popisy jejích naivních úvah nebo činností služky. Jen o ždibeček lepší než nudný a utahaný film.

30.01.2015 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ruským způsobem utahané, zbytečně roztahané a než se tam něco stane, tak je to zatraceně dlouhá doba. Nevydržela jsem to číst a bohužel jsem knihu odložila, i když jsem se na ní ze začátku těšila a chtěla vědět, jak to dopadne. Přečetla jsem si tedy aspoň konec a musím říct, že to je dost divný.

30.01.2015 2 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Hodně dlouho jsem váhala, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale když jsem si prošla ostatní komentáře a podívala se na výsledné hodnocení, nakonec dávám 4.

Příběh byl totiž čtivý, jednoduchý, rychlý a místy vtipný. Evidentně jako jedna z mála čtenářek tohohle románu jsem totiž nečetla Pýchu a předsudek, ani neviděla žádnou z jeho televizních adaptací. Proto nejsem zatížená originálem a nesrovnávám. Upřímně ani neznám dějovou linku původního románu, kterým se inspirovala. Možná právě proto, mě Já a pan Darcy bavilo, ačkoli mě hlavní hrdinka občas rozčilovala a dala bych jí pár pohlavků. Upřímně, kdo z nás nosí mezi lidi kalhoty o 2 čísla větší nebo kdo normální si na dovolenou vezme pomalu to nejhorší oblečení?

Navíc tohle přece není žádná literatura. Má pobavit, zrelaxovat vystresovaný mozek a máme se u ní uvolnit. Má se číst rychle, snadno a jedním dechem a ne nad ní sáhodlouze přemýšlet. K tomu určená není. Proto dávám 4 hvězdičky a radu pro budoucí čtenáře - zapomeňte na nějaký originál a původní román, nesrovnávejte, jen se prostě bavte.

26.01.2015 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Po Podrazákovi jsem byla k jeho románům trošku rezervovanější, ale Šest let skutečně překvapilo. Opravdu dobře zamotaný a místy i mrazivý thriller, děj se rychle posouval dál a když jsem si myslela, že už chápu, o co tam jde, Jack s autorem mě přesvědčili, že jsem úplně vedle.

17.01.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jednohubka na rozptýlení mezi učením a thrillery. Pobavila jsem se, smála nahlas, takže na mě občas lidi koukali dost divně (zvlášť jedinec, který v tu chvíli četl Obsedantně kompulzivní porucha a jak s ní bojovat :D). Po přečtení si člověk musí myslet, že rodinka Kostků je vlastně skupina naprosto neschopných idiotů, ale hrozně pobaví (cizí neštěstí vždycky, že :D?) Přečteno za den a vřele doporučuji dál :)

06.01.2015 5 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Spíše kniha plná zajímavých fotografií a větiček ze života, ale nic, co by... změnilo styl života.

06.01.2015 3 z 5

Ve jménu vlasti Ve jménu vlasti Andrew Kaplan

Carrie je svým způsobem blázen (a to neberu v úvahu práci, deformaci zaměstnáním nebo její psychickou poruchu, zkrátka je... šílená), ale svým způsobem i génius, který dokáže odhalit různá spiknutí a vraždy. Děj je čtivý, napínavý a odehrává se před první řadou stejnojmenného seriálu. Bavila jsem se a musím říct, že si hodnocení zaslouží trochu vyšší než jen 70%. Rozhodně doporučuji, navíc knížka je dost tenká a skladná, takže se dá vzít všude sebou ;)

04.01.2015 4 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

V porovnání s předchozími díly je tenhle slabší, ale sám o sobě ne. Je o něčem jiném. Zaměřuje už jen na jejich manželský život napříč desetiletími v USA. Není akční jako druhý, je ... zkrátka hořko-sladký jako první díl. Jen se nerozplýváme nad petrohradskými místy, ale nad zákoutími Ameriky. Je to jako u trilogie Lva Děmidova. Nelze porovnávat díly mezi sebou, protože každý z nich se zaměřuje na jinou etapu jejich života, jejich charakter, myšlení, celé životy se vyvíjejí. Jsou dál, jinde a my to tak musíme vnímat. Pak si užijeme všechny tři knihy na maximum.

27.12.2014 5 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

První kapitola byla hrozně zmatená, ale pak to přešlo a já si zvykla na Cobenův styl. Dost stručný, jde k věci a děj hrne rychle dopředu, což je dobře.
Až do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah, že jsem se zarazila, jestli jsem vážně tak blbá a nepoznala jsem to, nebo u toho naopak vůbec nepřemýšlím, že jsem na to nepřišla. Ale skutečně to nešlo odhadnout jako u jiných detektivek a thrillerů.

Ale pořád to pro mě nebyl až takový trhák, uvidím, jestli se mi zalíbí s ostatními kousky.

04.12.2014 3 z 5

Nahý mezi vlky Nahý mezi vlky Bruno Apitz

Námět je naprosto v pořádku, ovšem zpracování už moc ne. V příběhu se objevuje nepřeberné množství postav, které se tam objeví takřka najednou, aniž by to čtenář čekal. Kromě toho, že nevíme, kdo to je, co jsou zač, tak se hrozně pletou, zničehonic se objeví nová postava, těžko říct, kde se vzala, tu se vzala. Tak to chodí celou dobu, přičemž příběh je členěn do dvou kapitol, odstavců poskrovnu a celý text je plynulý text, který přechází z jedné scény do druhé, aniž by došlo k nějakému předělu. Je to nepřehledné, zmatené, chaotické a hrozně těžko se to čte. Samotné téma je složitější, ale zpracování ho dělá mnohem těžší.

16.11.2014 3 z 5

Tajemství svádění Tajemství svádění Julie Anne Long

Děj není rozhodně to, co slibuje úvodní sloupek na obálce. Takže kdo očekává to, co nastiňuje, bude hodně zklamaný. Ostatně nejednalo se o nijak přeborné dílo. Skutečně jen tak na vypláchnutí mozku. Navíc nelogické jednání postav a gigantické nadšení z někoho, koho jste v životě neviděli, ale okamžitě ho pokládáte za nejlepšího člena rodiny... no jednou stačilo. Víckrát něco takového nikdy.

13.11.2014 2 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Skutečně opravdu naivní, jak jsem tu už četla. Mám ráda příběhy z Ruska a zasazené do dávnějších dob, ale tohle se zrovna moc nepovedlo.

25.10.2014 2 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Velice čtivé, příjemné a pozoruhodné, jak dokázal autor udělat přitažlivé a zábavné nezáživné období. Sice některé oddíly v kapitolách mě trochu nudily, ale vzhledem k rozsahu Titánů to bylo opravdu maličko. První světová válka není tak atraktivní či zajímavá, ale Follett to dokázal hezky popsat. Těším se na další díly i knížky od Foleta

22.09.2014 5 z 5