Petra-1 Online Petra-1 komentáře u knih

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Mně osobně se víc líbila kniha Dopisy ztraceným, ale i tak krásné pokračování. Kniha se krásně čte a především Rev je moc sympatická postava. Kniha upozorňuje mladé a i ty starší čtenáře na úskalí internetu. Protože nikdy nevíme, kdo se může skrývat na druhém konci pod smyšlenou přezdívkou.

20.10.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Nádherná kniha o tom, jak se děti vyrovnávají s chybami svých rodičů. Moc sympatické hlavní postavy a zajímavá zápletka.

18.10.2022 5 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Pokud hledáte akční fantasy, tak zkuste jinou knihu. Tohle je opravdu jeden rok v životě smrtky. Pokud hledáte romantickou oddechovku s prvky fantasy, u které si odpočinete a zasmějete se, tak tahle kniha bude pro vás.

11.10.2022 4 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Opět krásná kniha od autorky. Nechyběl humor, romantika. Moc se mi líbilo propojení s předchozí sérií Čekanky.

07.10.2022 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Tohle byla sladká kniha a obě hlavní postavy byly moc sympatické. Zajímavé je také zabroušení do průmyslové revoluce a práv žen. Jediná moje výtka je asi v tom, že bych uvítala méně popisů místností a oblečení. To mi přišlo zbytečně natahované.

07.10.2022 4 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Kniha mě nenadchlo ani nezklamala. V dalších dílech, tak jak je u autorky zvykem, bude asi i nějaké detektivní pátrání.

05.10.2022 3 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Krásný a originální příběh. Našlo by se pár věcí, které mi přišly nelogické a některé trochu hloupé. V rámci žánru si ale zaslouží pět hvězd.

05.10.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Četla jsem v originále již před nějakou dobou. Rozhodně patří k těm nejlepším od autorky.

27.09.2022 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Četla jsem v originále a kniha se mi líbila. Zajímavé prostředí a sympatické prostředí.

24.09.2022 4 z 5

Svůdné objetí Svůdné objetí Barbara Dawson Smith

Tak tahle knížka mě moc bavila. Bylo zde vše, co mám u knihy ráda: zajímavý děj, zápletka i sympatické postavy.

21.09.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Tak já nevím, jestli mám vysoké nároky, nebo to byla vážně nuda?
Půlku knihy se téměř nic neděje. Pak tedy vstoupí na scénu Profesor, šup a je konec.

09.09.2022 3 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Mám takové smíšené pocity,i když ty mám u všech knih, které autorka píše. Její knihy je potřeba číst v časových odstupech. Její stereotyp je skoro jasný Arogantní chlap s velkým A a muchy snězte si mě žena.
Příběh byl fajn, chvilku jsem se zasmála, chvilkama zasmutnila.
Chase typický hovádko, ale Maddie mě přišla až moc ukňouraná. Kdo, sakra, fňuká, když dostane diamantové náušnice místo vyhřívané podušky. No, taaak, trochu reality.

09.09.2022 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Knihy od autorky mám ráda. Ale tahle mi zrovna nesedla. Bylo to takové nijaké a vlastně o ničem. Postavy byly nevýrazné a téměř bez charakteru. Za dva dny si pravděpodobně nevzpomenu na nic víc z knihy než, že spolu odjeli na nelíbánky.

09.09.2022 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kniha byla vydána už před dlouhou dobou, takže nejsem cílová skupina. Možná jsem moc tvrdá. Kniha byla dobrá, ale...
Autorka se snažila vytvořit nový fantasy svět, myslím, že nápad měl velký potenciál. Bohužel, to sklouzlo k tomu, že autorka akorát vše speciálně pojmenovala (spousta těch nových slov mi přišla spíš k smíchu), ale jinak je vše stejné jako u jiných knih daného žánru.
Postavy mi přišly ploché a já si k nim nevytvořila téměř žádný vztah.
Největším problémem pro mě byl styl psaní. Spousta popisů na úkor děje, a celkově styl vyprávění. Popsala bych to slovem.. Chaos. Byly časti, kde jsem se vyloženě nudila.
Uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu.

16.08.2022 3 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Kniha byla velmi hezká a dobře se mi četla. Postavy byly sympatické. V první polovině jsem se usmívala a bavila, ale poslední třetina knihy už mi přišla trochu utahaná. Ale i tak. Moc doporučuji k přečtení.

15.08.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tak tahle kniha pro mě byla velkým překvapením. Já jsem naprosto spokojená a pro mě to bylo zase něco jiného.
Jaren, co budu povídat. Zamilovala jsem si ho.
Zápletka je vcelku předvídatelná, ale na druhou stranu pohnutky hlavních postav jsou nám celkem nejasné.
Konec... Super... To pro mě bylo překvapující a myslím, že se vrhnu na další díl v originále.

11.08.2022 5 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Je to vyloženě letní oddychovka, ale je opravdu určená mladším čtenářům. Občas už si na podobné knihy přijdu stará.

31.07.2022 3 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Bylo to moc hezké. Postavy sympatické a příběh klasická červená knihovna. Když jsem četla knihy v sérii za sebou, přišlo mi hodně věcí podobných.

20.07.2022 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Hezký příběh a sympatické postavy.

17.07.2022 4 z 5

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Po přečtení pár stran jsem si uvědomila, že jsem knihu již četla. Ale protože sr mi líbila, tak jsem si ji přečetla znovu. Dobrý příběh, sympatičtí hrdinové.

17.07.2022 4 z 5