Peta1607 Peta1607 komentáře u knih

Gemina Gemina Amie Kaufman

Prostě pecka :D U téhle série se prokletí druhého dílu nekoná, protože Gemina je ještě větší pecka než Illuminae. Jsem velice zvědavá na třetí díl.

05.07.2020 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nejdřív jsem četla sérii Šest vran, která mě hodně bavila. I tahle série je hodně čtivá, i když ne tak jako Šest vran. Jako mnoha čtenářům mi nesedla hlavní hrdinka, naopak Temnyj je naprosto boží.

06.06.2020 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Skvělá kniha, která se mi roky válela v knihovně. Když jsme ve škole měli povinně přečíst Patnáctiletého kapitána, tak jsem na autora zanevřela, takže jsem byla nyní velmi mile překvapena. S filmovým zpracováním se to samozřejmě nedá srovnávat, ale obojí stojí za to.

02.05.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Úplně nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem četla. Filmové zpracování je také skvělé, ale kniha je lepší.

09.01.2020 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Opravdu skvělé, ale zároveň smutné zakončení série.

18.12.2019 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Sci-fi normálně nečtu, ale tohle mě bavilo a to nejen obsahem, ale i formou zpracování.

23.07.2019 5 z 5

Modrá půlnoc Modrá půlnoc Jonathon King

Taková průměrná detektivka. Pro mě její největší kouzlo spočívalo v popisu Everglades, ten jsem si užívala o to víc, protože jsem měla příležitost tento národní park navštívit. Takže můžu doporučit jako odpočinkové čtení.

30.05.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si koupila náhodně v levných knihách, a i když jsem byla z počátku skeptická, zda si ji někdy přečtu, tak musím říct, že jsem si četbu i přes občasnou náročnost užila. Autorka skvěle vykreslila atmosféru té doby. Během čtení jsem shlédla i stejnojmenný seriál, který taky mohu vřele doporučit.

24.03.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Super pokračování Šesti vran. Děj skvěle běžel a Kaz opět nezklamal. U konce ukápla i nějaká ta slzička, ale jinak to dopadlo tak jak jsem očekávala, takže jedna ze sérií která patří k těm must have.

02.12.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělá a velmi čtivá kniha. Trošičku pomalejší začátek, ale pak to byla jízda. Hned se chystám na pokračování.

13.11.2018 5 z 5

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

Utvrdila jsem se v tom, že komiks není nic pro mě. 3* jen proto, že jsou to Simpsonovi.

25.10.2018 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Další skvělá série, která je velmi zajímavá a dobře se čte. Celou sérii jsem dostala minulý rok k narozeninám, a prvotně jsem nad ní trochu ohrnovala nos. Takže pro mě milé překvapení a těším se na další díly.

23.10.2018 5 z 5

Mrakulin grimoár Mrakulin grimoár Hanina Veselá

Skvělá oddychová kniha. Četla jsem ji, když jsem měla čtecí krizi a nechtěla jsem nad ničím moc přemýšlet. Kniha se mi moc líbila a hodně jsem se u ní nasmála, i když musím přiznat, že autorka v delších příhodách trochu skáče a má trochu nepropracované konce, ale jinak super.

23.10.2018 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kerstin Gier opět nezklamala. Skvělé, pohodové čtení, u kterého člověk nemusí nad ničím moc přemýšlet a může jen relaxovat.

16.10.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Z hodnocením jsem byla dlouho na rozpacích. Kniha má velice zajímavý námět, dobře se četla, ale místy byla celkem dost zdlouhavá. Nakonec 4* protože mi trvalo celkem dlouho odhalit vraha.

10.10.2018 4 z 5

To To Stephen King

Po roce čtení to mám konečně za sebou. Kniha mě bavila, ale snesla by možná tak o 300 stran méně. Do strany 500 se děj tak trochu táhl, potom už měl děj trochu rychlejší spád a bylo v něm víc akce, nicméně si myslím, že některé věci by mohl autor vynechat.

24.06.2018 4 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Kniha nenadchne ani neurazí. Děj má sice rychlý spád, ale celkově postrádá hlubší propracování. Určitě bych to nenazvala mrazivým švédským thrillerem.

08.05.2018 3 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Velice vydařená kniha. Spojení detektivky s duchařinou je skvělá kombinace.

24.04.2018 4 z 5

Emma Emma Charlotte Brontë

Nečekala jsem že se mi kniha bude tak líbit - anglická klasika není zrovna můj šálek kávy, ale tahle mě mile překvapila.

06.07.2017 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Ze začátku se mi kniha špatně četla a moc mě nebavila, ale nakonec to nebylo zas tak špatné.

01.07.2017 3 z 5