Modrá půlnoc

Svůj starý život skončil Max Freeman v osudný okamžik, kdy při přestřelce na filadelfské ulici zabil v sebeobraně 12letého chlapce. Ještě té noci odešel od policie a uchýlil se do samoty na okraji floridských močálů, kde se zodpovídá pouze démonům svého ztrápeného svědomí. Pak jednou najde v řece mrtvolu dítěte a to mu odsouvanou minulost znovu zpřítomní. Freeman se zaplete do zločinu, který je záhadou pro místní policii i pro FBI. Starousedlíci z močálů jej považují za podivína a pro oficiální místa se stane podezřelým. Když zmizí další dítě, všichni se zaměří na něj - a bývalý policista, jenž se potýká se vzpomínkami na dávnou filadelfskou půlnoc, ví, že nemá jinou možnost než sám dopadnout vraha... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57318/modra-pulnoc-57318.jpg 3.424

Max Freeman 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

The Blue Edge of Midnight, 2002

Kniha Modrá půlnoc

Peta1607
30.05.2019

Taková průměrná detektivka. Pro mě její největší kouzlo spočívalo v popisu Everglades, ten jsem si užívala o to víc, protože jsem měla příležitost tento národní park navštívit. Takže můžu doporučit jako odpočinkové čtení.

michimuller
30.04.2018

Příběh z močálů a bažin z extrémního prostředí mě jednoduše bavil. Nic průlomového, ale poctivě odvyprávěný příběh. Na můj vkus tam mohlo být daleko víc emocí, ale protože to byl u mě naprosto náhodný výběr, předčilo to mé očekávání.

LeDock
29.04.2018

O zameniteľnosti a priemernosti knihy asi najlepšie svedčí to, že až keď som bol niekde v jej polovici, došlo mi, že som ju už pred niekoľkými rokmi čítal. O napínavosti asi najlepšie svedčí to, že som ju i napriek tomu dočítal aj druhýkrát.

Aleh
17.12.2016

I vyšetřovatelé zločinů jsou jenom lidé s obyčejnými starostmi, radostmi, ale také třeba i s velkým trápením. Jako Max Freeman. Dostihla ho zaviněná smrt malého 12letého chlapce. Odešel od policie, usídlil se v krajině nádherné divoké přírody a žil sám. Nakonec se však k vyšetřování sám po letech vrací. A znovu možná právě proto, že na počátku je nález mrtvoly malého dítěte. A obětí bude víc.

jarin58
21.10.2015

I když má kniha slabé hodnocení u mne boduje..

laklom53
08.04.2013

Nic moc,nemohl jsem ji dočíst.

WEIL
02.07.2011

Lehké čtení, ale rutinérsky odvedené spisovatelské řemeslo.

Jonathon King
americká