Mrakulin grimoár

Mrakulin grimoár

Soupis trampot Mrakuly, nedoučené kouzelnice a magnetu na průšvihy v jednom. Mrakulina adresa: Domek z trollích karet, konec vesnice Světavy. Mrakuina práce: Vylupování hrobů. Mrakulin drahoušek: Isteran (upír). Mrakulin další drahoušek: Kobližka (morče). Mrakula ráda: Spánek (ale ne věčný), jídlo (dobré), žvýkání podivek fialových. Mrakula nerada: Práci (jakoukoliv) a zombíky (speciálně jednoho). Mrakulino krédo: Pokud to jde, uteč, a když to nejde, uteč stejně!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28053/mrakulin-grimoar-28053.jpg 3.423
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Wolf Publishing

Franc
08.04.2017

Tato kniha ve mě zanechává dost rozporuplné pocity. I když jsem se do četby musel poměrně nutit, samotné čtení už tak hrozné nebylo. Vyskytlo se pár vtipných hlášek, pár vtipných příhod z života jedné nedoučené čarodějky. Ty měly měly svůj půvab. Jenom bych si představoval více propracované konce jednotlivých příběhů, silnější pointy. Vše autorka na můj vkus moc rázně utnula, konce by si možná zasloužily více práce.

Nějak jsem nepobral, zda-li mělo jít o pohádky, parodie na pohádky, humornou knihu, humornou fantasy, v tomto směru kniha postrádala jasnějších kontur. Něco bylo vyloženě dětské, něco by dítko školou povinné nemělo šanci pochopit. V tomto směru toho kniha nabízí hodně, chtělo by se možná říci možná až příliš, jelikož si nakonec ničeho ani pořádně neužije.

Takže pokud chcete zakusit něčeho netradičního, kombinaci vícero žánrů, trochu toho humoru, trochu té pohádky, asi jste na té správné adrese. Mojí trvalou se bohužel tato adresa nestane.