Mrakulin grimoár

Mrakulin grimoár https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28053/bmid_mrakulin-grimoar-65c8c39b24564.jpg 3 35 4

Soupis trampot Mrakuly, nedoučené kouzelnice a magnetu na průšvihy v jednom. Mrakulina adresa: Domek z trollích karet, konec vesnice Světavy. Mrakuina práce: Vylupování hrobů. Mrakulin drahoušek: Isteran (upír). Mrakulin další drahoušek: Kobližka (morče). Mrakula ráda: Spánek (ale ne věčný), jídlo (dobré), žvýkání podivek fialových. Mrakula nerada: Práci (jakoukoliv) a zombíky (speciálně jednoho). Mrakulino krédo: Pokud to jde, uteč, a když to nejde, uteč stejně!... celý text

NemmamSlov
14.02.2021 3 z 5

Krvemil - Vodomil (2*)

Úvodná poviedka, no bohužial ničím výnimočna. Príbeh upíra, ktorý sa snaží nakrmiť, bohužial je nemotorný a svoj smäd ťažko zaženie.

Ruleta paní Felicis (3*)

Do príbehu vstupuje Mrakula a dokonca aj iné mocnosti ako Os'sud, Fort'tuna a Lež'ž. V tejto poviedke Mrakula dostáva za úlohu doručiť správu, no obsahuje prísne inštrukcie, ktoré nesmie porušiť. Nebol by príbeh, keby to Mrakula neporušila.

Fortuno, toč! (2*)

Mrakula sa chystá vykradnúť hrob. Bohužial jej to skazí upírka, ktorá ma s Mrakulov nevyriešené účty a namiesto toho aby hrdinka vykrádala hroby, pomáha odčervovať zombíka Zargona.

Stehýnka kouzelnice Fidory (3*)

Mrakula začína pracovať u známeho čarodeja aby sa zdokonalila vo svojom umení čarovať, no nie všetko ide podľa plánu. Nakoniec skončí späť v cechu vykrádačov, omylom skonzumuje nápoj lásky a nová poviedka naberá na zaujimavosti.

Závan osudu (4*)

Tak tento príbeh bol jeden z tých lepších. Princ Filip bol prekliaty na vlkodlaka a vidina rýchleho bohatstva, Mrakulu vyženie do kráľovského mesta vyriešiť tento nečakaný problém.

Žoup (5*)

Rozprávka pre deti, ale milá. Celkom ma pobavila. Príbeh inteligentných králikov izolovaných na ostrove. Na stretnutie s Mrakulov určite nikdy nezabudnú.

Dva sousedi (3*)

Nie som fanúšik dvojstranových poviedok, ale celkom pobavilo. Mini poviedka o zombíkoch Zosim a Zargon.

Pyrhofovo dědictví (4*)

Po smrti otca sa nevedia dvaja bratia zhodnúť, kto má väčšie právo na dedičstvo. Problém vyrieši samozrejme Mrakula, ktorá neodchádza naprázdno.

Mezi zásvětím a zemí (3*)

Príbeh obpodsvetí, ktorým musí prejsť každý smrtelník. Tu sa nestretávame s Mrakulov. Hlavnou postavov je Cifenia, ktorá žije medzi podsvetím a zemou.

Chyketa, Písečná smrt (5*)

Mladí človiečik nemôže umreť a je medzi životom a šancou, že sa zmení na zombíka. Mrakula mu pomáha do podsvetia, kde mu môže pomôcť len Cifenia. Bohužial cestou ich napadne obrovský škorpión, ktorý zraní aj našu známu, neznámu čarodejku Mrakulu.

Devadesát devět dní zázraků(5*)

Mrakula spomína na svoje študentské časy a prezrádza dôvody jej vylúčenia z univerzity. Pobavila časť, keď sa snažili vypáliť vlastnú pálenku.

Zlaťák (2*)

Znova dvojstranová poviedka. Edvard Phyrof má dilemu, či zo zeme zdvyhnúť stratený zlaťák.

Jazýčky ze šmirglu, tělíčka ze zlata (4*)

Kotlík plný zlata. Kto by to nevzal? Bohužial, ako sa vraví, nič nie je zadarmo a zlaťáky Mrakule spôsobia bolesti hlavy, lebo sa ich nemôže zbaviť. Zlaťáky dokážu rozprávať a neustále sa vracajú k majitelovi. Jediný kto môže pomôcť je ich stvoriteľ, mág Půriov.

Rozkoš nejrozkošnější (2*)

Mini poviedka. Najslabšia z celej zbierky.

Světavská mora (3*)

Mrakula dostane ponuku na zabitie moreny. Vôbec netuší kde ju hľadať, až kým si ju morena nenájde sama.

Cacus, cacus! (3*)

Príbeh kráľovstva, ktorému miznú diamanty z pokladnice. Celý problém ma vyriešiť Čaromág, no nie vždy sa to vyvinie podľa predstáv.

Pohádka o dřevobetonu (3*)

Posledný a zároveň najdlhší príbeh. Mrakula a Stultia sa ocitajú v obrovskom termitisku, kde sa musia dostať z nepríjemnej situácie.

hanpari
14.06.2019 3 z 5

Nelze rozumně hodnotit. Autorka má talent, ale bohužel nemá disciplínu. V ideálním světě by nikdy nemohla kniha v této podobě vyjít. V reálném vyšla a stala se přes všechny své mouchy tím lepším, co jsem v poslední době četl.

V každém případě, pokud se v každém supermarketu vychloubají českou kvalitou, pak nevidím důvod, proč nepodpořit Haninu Veselou.

Peta1607
23.10.2018 4 z 5

Skvělá oddychová kniha. Četla jsem ji, když jsem měla čtecí krizi a nechtěla jsem nad ničím moc přemýšlet. Kniha se mi moc líbila a hodně jsem se u ní nasmála, i když musím přiznat, že autorka v delších příhodách trochu skáče a má trochu nepropracované konce, ale jinak super.

Franc
08.04.2017 2 z 5

Tato kniha ve mě zanechává dost rozporuplné pocity. I když jsem se do četby musel poměrně nutit, samotné čtení už tak hrozné nebylo. Vyskytlo se pár vtipných hlášek, pár vtipných příhod z života jedné nedoučené čarodějky. Ty měly měly svůj půvab. Jenom bych si představoval více propracované konce jednotlivých příběhů, silnější pointy. Vše autorka na můj vkus moc rázně utnula, konce by si možná zasloužily více práce.

Nějak jsem nepobral, zda-li mělo jít o pohádky, parodie na pohádky, humornou knihu, humornou fantasy, v tomto směru kniha postrádala jasnějších kontur. Něco bylo vyloženě dětské, něco by dítko školou povinné nemělo šanci pochopit. V tomto směru toho kniha nabízí hodně, chtělo by se možná říci možná až příliš, jelikož si nakonec ničeho ani pořádně neužije.

Takže pokud chcete zakusit něčeho netradičního, kombinaci vícero žánrů, trochu toho humoru, trochu té pohádky, asi jste na té správné adrese. Mojí trvalou se bohužel tato adresa nestane.