Pert Pert komentáře u knih

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

(SPOILER) Sněhurka. Snow White. Sněhobílá. JE ČERNÁ. To nedává smysl, proč se jmenuje Snowhite?
Měla by se jmenovat Coalblack ( uhlí a černá v aj) nebo Černulka. Rozhodne ne Sněhurka.
Jak píše Jaehyun, taky nechápu, kde vzali to dítě ( Šípková růže).
V Jeníčkovi a Mařence se z dětí stali kanibalové.
3,5

18.07.2023 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Strašně nudné, postavy karikatury a ty ilustrace fakt nehezké. Hezký nápad svěřit to dětem, ale výsledek nic moc.

12.07.2023 1 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

(SPOILER) Kniha mě v knihovně zaujala obálkou a nápadem. Ale v průběhu čtení jsem si začala uvědomovat, že žádné mistrovské dílo to rozhodně není.
V podstatě se v téhle knížce nic neděje. Občas Thoru zbičují a pak zase nic.
Nechápu, proč ji nechali na živu. Nedává to smysl, měli ji zabít hned.
Císař. Ten je popisovaný tím typickým klišoidním způsobem, je starý, krutý a odporný.
Ve finále to dopadlo tak, že jsem si Císaře oblíbila nejvíc.
Protože paní autorka ho pořád urážela. Jak je tlusty, hnusny, odporny, jak pohledy obtěžuje Thoru...
Byl to hnus a Císař nijak děsivě nepůsobil. Ani trochu.
Co se stalo s její matkou nechápu. To byla princezna a jen tak zdrhla?
Strážci mají být 4. Ampelio mrtvý, tři v celách a jeden, co je zradil. Já tedy počítám pět.
Strážci věří Princezně, co 10 let pochlebovala jejich nepříteli a má s sebou prince.
Blaise a Thora mezi sebou žádnou chemii neměli a zajímalo by mě, kde se jejich vztah vzal.
Budoucí milostný trojúhelník to sráží ještě víc. Proč? Má to význam pro děj? Nemá.
Stínům i když jsou to spojenci princezny, je ukradené, že si chodí na rande a princi to nepřijde ani trochu divné.
Protože lidi, co mají někoho hlídat, ho v pohodě pustí ať se projde.
Myslela jsem, že je přísně hlídana, ale to, že si chodí kam chce, není princi ani trochu divné.
Nebezpečný dvůr a vše je tak snadné. Vše Thoře a jejím kámošům vychází.
Jméno Thora je podobné Theodosii. Když to jméno chtěli zničit, tak snad dají nějaké, co se tak strašně nepodobá, ne?
Thora nesympatická, z Cress dělaná největší mrcha, tu změnu jí na konci Ani trochu nevěřím. A samozřejmě, zlý je ošklivý, takže nesmí být hezká.
Thora má asi dvě osobnosti, nedokážu si to jinak vysvětlit. Jsem neohrozena a za pět minut: Umřu, proč mi nikdo nepomůže a fňuká.
Kde se vzal vztah prince a Thory taktéž nechápu. Potkali se jednou. A hned je do ní zamilovaný.
Thora ho bodne do zad a on je v pohodě. Jako cože? Jemu je úplně ukradené, že se ho pokusila zabít, kdepak, ještě jdou spolu na vycházku. Co to má být????!
Logika této knihy: Kdo je zlý, je ošklivý.
Kalovaxiané automaticky nejhorší. Jako v pohádce.
Postavy nijake, že Elpis umřela mi bylo jedno.
Doopravdy ráda jsem měla jen Erica.
Kalovaxiane zlí, Astreane nejlepší.
Složité názvy, opakování slov
Jedna hvězda za obálku. A možná za nápad.

20.06.2023 1 z 5

Vzestup Školy dobra a zla Vzestup Školy dobra a zla Soman Chainani

Tak tahle knížka mě dostala.
Líbila se mi možná nejvíc z celé ságy Škola dobrá a zla.
Rhian a Rafal jsou skvělí,ostatní postavy taky.
Myslím, že v aj už vyšel i druhý díl, doufám, že ho přeloží o nejdřív.
Všimla jsem si jen jednoho překlepu a dvakrát, krátce za sebou, si autor nebo překladatel spletl Rhiana a Rafala.

16.06.2023 5 z 5

Postava Alana vyloženě nesympatická, současná linka hrozně nudná, nezáživná, ta historická zase urážela slavné osobnosti.
A ať si autor najde, co to je komunismus.
Absurdní, neuvěřitelné, nebavilo mě to. Postavy nesympatické,
Žádnou postavu jsem neměla ráda.
K čtení mě nic netáhlo, styl psaní nijaký.
Možná jsem se párkrát pousmála, ale to je tak vše.
Situace dotažené do extrému, není to vtipné, ale trapné. A někdy i nechutné.

09.06.2023 1 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělé, ale myslela jsem, že je to třetí díl ( kvůli filmovému zpracování).
Tenhle díl mi přišel o něco čtivejší, než Andělé a démoni. Opět zajímavé informace.

02.06.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

(SPOILER) Skvělá kniha, čtivá, ale trochu mě zarazil konec. Ventresca se upálil před davy. Jak tohle chtějí vysvětlit?
Proto jedna hvězda dolů.
Ve filmu to vyřešili tak, že se upálil v bazilice a později Vatikán vydal prohlášení, že zemřel na vnitřní zranění, způsobené seskokem s padákem. Ale v knize to bohužel nedává moc smysl :-(.
Zajímavé informace.

02.06.2023 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Četla jsem už Duchy rodiny Folcroftů, ale tahle kniha je bezpochyby překonala. Guy byl sympatická postava, která měla smůlu. Upřímně jsem mu fandila a doufám, že se Savannah a jejich dcerkou budou spokojení.
Thomase a Louise jsem měla ráda už od začátku a doufala jsem, že nějak utečou. Bohužel ne :-(.
Amy byla dost děsivá, ale zajímavá.
Jediné, co bych změnila, George- manžela tety Patty bych přejmenovala. Georgie byl malý syn Thomase a Louise a trochu jsem myslela, že tomu třeba unikl.
Hodně čtivé, stránky rychle ubíhají.
Povedená knížka.

16.05.2023 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

(SPOILER) Jako první jsem viděla film, takže jsem byla ochuzená o některé překvapivé momenty. I tak to ale byl skvělý zážitek.
Neuvěřitelně čtivé, stránky ubíhaly samy. Některé věci byly vysvětlené víc právě v knize- jak se biskup vůbec s Učitelem spojil, Silasovo dětství- i jejich vztah byl v knížce lépe popsaný.
Ve filmu ale moc nedodrželi popis postav- Silas měl být mohutný, zatímco ve filmu je spíš hubený, Sophie měla mít rezavé vlasy a zelené oči- ve filmu je tmavovlasá a tmavooká. Bezu Fache měl vypadat jinak, stejně jako biskup.
Fache se choval ve filmu jako větší zmetek i na biskupa se na konci choval hnusně, zatímco v knize to bylo úplně jinak.
Každopádně to byla skvělá kniha, která měla i humorné části a dozvěděla jsem se hodně zajímavostí.
P.S. Celé to beru jako fikci, Ježíš byl Boží Syn a pochybuji, že by si vzal Máři Magdalénu.

14.05.2023 5 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

(SPOILER) Originální namet, ale cekala jsem něco víc. Útěk popsány realisticky, ale chudák dědeček. Ten byl takový černobílý.
Kapitoly s lišákem nudné. Ta žena, co se o Petra starala, byla taky divná, stejně jako celá tahle část.
Konec nemastný, neslaný.

13.05.2023 3 z 5

Zloděj stínů a jiné povídky pro děti Zloděj stínů a jiné povídky pro děti * antologie

(SPOILER) Některé pobídky byly skvele- nejlepší jednoznačně Kabinet kuriozit, to bylo fakt skvělé. Další dobre: Serzant Brumbálek a Tony Knoflík, Kap, Kap, Kap, Pro Carlose. Dopis od táty, Maryiny vlasy, Pravda o vačicích a Pravá Rebeka.
Některé průměrné a jiné vyloženě špatné- Toto není pohádka, Andělské volno, Nebeská loď, to bylo opravdu hrozné.
Andělské volno bylo i trapné, stejně jako Podivuhodná zoologická zahrada, ta byla nejhorší z celé knihy, trapné pokusy o vtipy, vše dotazene do extrému.
Útržky autobiografie, kterou asi nenapíšu- místy vtipné, ale tím, že je to do extrému to ztrácí vtipnost.
Zloděj stínu, podle názvu něco tajemného, je to přece i názvu... další trapnost, napsané jak od treťáka nebo jak knihy na Wattpadu.
Ale Kabinet byl vážně dobrý.

05.05.2023 3 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

(SPOILER) Úžasná kniha, ale štvalo mě oslovovani Waltře. Správně by to mělo být Waltere.
Philipp se ke konci strašně změnil, ale celé mi to přijde dost originální- to, ze se stěhují ne do USA, ale na Nový Zéland ( který měl jako první stát na světě volební právo pro ženy, v roce 1893). Těším se na další díl, jak to tam bude vypadat.
Hlavní postavy byly asi 4 a sympatické, až na to Waltera, co jsem zas tak moc ráda neměla.
Naopak Bernhard byl moc fajn a Maria byla podle doslovu nejspíš autistka, což taky bylo zajímavé.
Hezké vztahy mezi postavami, Ludwig byl taky dobrý, jak se změnil a hraběnka byla další zajímavá zápletka.
Luisa, její manžel a pejsek bylo stejně jako ty dva kouzelníci se šesti psy taky hodně sympatické postavy.
A dobře zvolené téma, zajímavé.

28.04.2023 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

(SPOILER) Četlo se to dobře, ale ten konec to prostě zkazil. Čekala jsem nějaké dilema, ne jen
" Jasně, jen jdi, je mi to jedno". Hlavoc, nebo jak se jmenoval, neměl absolutně žádný význam ani důvod tam být.
Ty jeho hrozby neměly žádný dopad, Carlo se jen zranil a pak byl hned v pohodě. Victoria taky.
Happyend, co se tam ani nehodil. Prostě mě štve, že Hlavoc je ve finále k nicemu.
A otázka na konci anotace opět k ničemu.
Ale mělo to zajímavé postavy a dobře se mi to četlo.

23.04.2023 2 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

(SPOILER) Skvělé zakončení série. A ten konec mě dostal. Všechno to do sebe krásně zapadlo.
A mám novou oblíbenou postavu- Corcorana. Škoda, že už to skončilo. Ale bylo to fakt skvělý.

20.04.2023 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Příšerné hrubky- někdo přede mnou to nevydržel a obyčejnou tužkou to opravil. Největší problém shoda podmětu s přísudkem. To to nezkontroluje před vydáním korektor? Nelogické vzhledem ke středověku, ale celkem dobrá obálka. Číst se to dalo.

18.04.2023 1 z 5

Na mou duši Na mou duši Sara Shepard

(SPOILER) Skvělé, ale mrzí mě ten konec- chudák :-(. Zrovna tahle byla moje oblíbená postava. Zajímá, kdo ji má na svědomí.

18.04.2023 5 z 5

Blue - Trosečníci z laguny Blue - Trosečníci z laguny Dirk Ahner

(SPOILER) Fajn, hezky popsané strasti s jídlem a Junino dilema, aby zabila rybu. A taky cesty Juny na ostrov, jak má Finn zlomenou nohu.
Ale přišlo mi, že se nějak rychle oklepali z toho, že rodiče jsou asi mrtví.
Ale úplně strašné ilustrace.
Hezký konec, zpráva od Pamely.
A dobré bylo i to, že se vyřešila Blueova rodina.
Hezký, ale má to nedostatky.

14.04.2023 3 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Skvělá jako předchozí díl, těším se na další.

10.04.2023 5 z 5

Louskáček a já Louskáček a já Susan Adrian

(SPOILER) Tak tohle se mi vůbec nelíbilo. Georgie mi přišla jako Mary Sue, bez nějakých zajímavých vlastností, příběh byl strašně zmatený, gradace děje žádná. Opakování slov. Rodokmeny jsou jen tak na internetu- taky nechápu. Popisy taky nijaké.
Vývoj postav nijaký, všechny vedlejší byly hrozně zamlžené- bez žádného charakteru nebo vlastností.
Ale dostalo mě, jak jim na konci řekla, ať nebojují a oni ji poslechli. Tak to je fakt bizár. Prostě jen tak.
Jedna hvězda na nápad.

10.04.2023 1 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Nějak mi to připomínalo Ženu v okně. Ne příběhem a zápletkou, ale tím, že se tam dvě třetiny nic neděje a teprve pak se to trochu rozjede.
Konec byl ale opravdu zajímavý a záhadný.

09.04.2023 3 z 5