Persefona Persefona komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jednoduše paráda, užívala jsem si každou stráku a neskutečně jsem se bavila. Tohle je kniha, ke které se budu vracet, jen málo knížek mě dokázalo nahlas rozesmát. Existovat hrad Kostka, už jsem tam nastěhovaná. Navíc je dobré vědět, že nejen moje rodina je šílená.

07.04.2014 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nechápu, naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Hloupý plytký děj, nevykreslené postavy. Dřív, jako puberťačka, jsem takové příběhy četla, byly to harlequinky za dvacku ve stánku, styděla jsem se, že je čtu a schovávala jsem je v obalu. Dnes jdou tyhle romanticko/erotické romány na dračku, stačí přidat upíra, vílu či cokoliv jiného a je na světě bestseller. Holky to čtou jak zběsilé a hlásají, že jsou knihomolky. Fascinující. Já už teď vím, že není radno dát na hodnocení, a to jsem si letos libovala, jak mám šťastnou ruku- Sudetský dům, Neviditelné kořeny, Černečerná srdce, Půlnoční knihovna, Knihkupec z Kábulu...a teď tohle. Se sebezapřením jsem dočetla, ale tedy mnohé harlequinky byly dějově lepší. Maas není nic pro mě.

18.04.2024 odpad!

Zima světa Zima světa Ken Follett

Mám ráda ságy, mám ráda válečné romány a miluji pana Folletta. Zima světa se mi líbila ještě víc než její předchozí díl. Neskutečně jsem si užívala každou stránku a bylo mi líto, když kniha skončila. Follett dokáže strhnout.

09.04.2014 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nebavilo mě to. Budiž knize k dobru, že je krátká na jedno odpoledne. Někdy bylo humoru až moc, takové to přirovnání, kdy se máte smát, protože jinak to nejde. Části psané o Báře byly psané nespisovně, možná na věkové odlišení od babičky. Nemám to ale ráda. A autorčina představa nebe je naprosto děsivá, žít i po smrti v paneláku a šmírovat pozůstalé...brrr.

15.04.2022 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha se četla dobře, je ale zajímavé jak různí čtenáři vidí podaný příběh jinak. Dost jsem tu četla, chudák Anežka, takovou strašnou matku měla. No já jsem vyčetla něco jiného, četla jsem o ženě, jež chtěla dítě, kterému by dopřála krásný a bohatý život, ale život jí přihrál nevděčné cikáně, kterému důležitost vzdělání a zodpovědnost byla zřejmě v genech potlačená. Takže chudák ženská, která se snažila sebevíc, však proti nátuře nic nesvedla.

27.01.2024

Silo Silo Hugh Howey

Kniha se mi ze začátku moc líbila, viděla jsem úžasný poutavý příběh. Ale ke konci to bylo dost nudné a závěr mě úplně zklamal, byl rychlý a takový nedopracovaný.....velké zklamání, dostat takový příběh do ruky S. King, ten by stím udělal věci...

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka se mi líbila, mám ráda válečné romány . Krásný příběh. Ale bohužel mi dost vadil styl psaní, hlavně předjímání děje a poté vracení se k němu, různé naznačování, bylo to takové neohrabané. Na druhou stranu použít smrt jako vypravěčku bylo skvělé. Jak vyprávěla o barvách a duších, bylo to krásné. Nádherné bylo i přátelství mezi hlavní hrdinkou a Rudym i v takové zlé době dokázali prožít příjemné dětství. Teď se ráda podívám na film a porovnám, takhle to mám nejraději, první si příběh přečíst, vysnít si podoby hrdinů a poté porovnat s filmovým zpracováním. Takže za mě pěkná kniha, která stojí za přečtení.

21.04.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásná netradiční knížka, moc se mi líbilo prolínání současnosti, minulosti a pročítání spisů STB. Kraj, kde se kniha odehrává je kouzelný, hned bych tam vyrazila.

07.04.2014 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Druhý díl jak už to tak bývá už není tak dobrý jako první, ale i tato kniha není špatná, od půli knihy mi bylo sice jasné, jak to všechno dopadne, ale i tak to bylo příjemné čtení.

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Knížka se mi líbila, dobrý námět. Středověk mám ráda, tedy ráda o něm čtu, žila bych tam opravdu nerada. Ráda zkusím i druhý díl.

07.04.2014 4 z 5

Pěkné, velmi pěkné čtení. Bylo to napínavé, líbilo se mi prolínání časových smyček.

18.01.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Pěkné čtení, první díl byl úžasný, ten se mi líbil moc. Tenhle už trochu míň, ale i tak se mi četl dobře.

Prorok Prorok Amanda Stevens

No už jsm to dočetla, když jsem četla předchozí dva díly. Ale tohle byla nejslabší kniha, přestože jsem rozuzlení nečekala i tak to byla nuda.

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Krása, kniha přímo pro mě, mám moc ráda staré hřbitovy, duchovno i detektivní zápletky. Tohle všechno mi tahle kniha dala vrchovatě. Velmi napínavý příběh, příjemný, vraha jsem nečekala a to mám velmi ráda.

18.01.2015 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Po prvním díle zklamání. Tato knížka je už spíše červená knihovna a to už mě nebaví, takže další díly číst nebudu.

07.04.2014 2 z 5