Peršanka Peršanka komentáře u knih

Nedívej se dolů Nedívej se dolů T. M. Logan

Totálně nudná kniha o totálně nudných lidech.

07.12.2020 1 z 5

Vij Vij Nikolaj Vasiljevič Gogol

Fakt jsem se bála!

24.09.2019 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Dobře odvyprávěné. Jen ti psi komisařky Katie jsou chudáci...

13.06.2019 4 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Zasněné, trochu nesouvislé a bez pevných kontur. Některé postřehy a myšlenky jsem uvítala. Až na ten milostný příběh... spíš přání než možnost. Že by se našel charakterní, prostý a zajímavý venkovan, kterému padne do oka žena o šestnáct let starší? K tomu jsem skeptická.

10.06.2019 3 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Zase takové třeskuté téma a autor sexem posedlý.

26.05.2019 3 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Velké rozpaky a zklamání. Můžu si odškrtnout dalšího Kinga, ale to je tak všechno.

25.01.2019 2 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Bezva reportáž z pobytu za zdí. To děvče mi mluví z duše.

13.01.2019 5 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Ke skvělé zábavě trocha poučení. O špuntech a kam se dají zasunout... :))). Asi to přečtu ještě jednou, protože samou zvědavostí nestíhám procítit osudy želatinových medvídků a dalších cukrátek. Výborný překlad!

24.07.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Vážení přátelé, ANO. Ani na moment jsem se nenudila.

25.06.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Jojo, tlustá kniha, žádná nuda :)

13.02.2018 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Prosimvás, nečtěte to a nekazte si vkus. Joël vyrobil jedovatý koktejl. Přísady: Dickens, King, kecy, klišé, Jirásek, kýč, tuny zbytečných vět, Robotham, Flynn... Jediné se mu podařilo, dokonale ztrapnit všechny, kdo ho nějak chválí.

28.05.2017 odpad!

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Po zkušenostech s detektivem Hodgesem jsem se bála dalšího zklamání. Naopak! Jen člověk zralý, zkušený, s nadhledem, sebereflexí a... (doplňte si další plusy) může podat čtenáři tolik námětů k zamyšlení a prozkoumání. Poslední povídka na mě působila jako trochu předčasné Kingovo rozloučení se životem.

11.11.2016 5 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

A u nás je to stejné. Kdo vydrží do konce, možná bude na lékaře hledět s větším pochopením. Drsné a velmi vtipné.

13.03.2013 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Docela zbytečná kniha. Zkusila jsem pár stran od začátku, tam byly postavy. Nudné, tak si říkám, třeba jen kostrbatý úvod. A ne, někde uprostřed hlavní postava bojuje s čímsi nezemským, ale tak chaoticky a nesrozumitelně, až mám dojem, že sci-fi je mrtvá. Už není co vymýšlet. Naštěstí máme dystopii.

21.12.2020 1 z 5

Dobrého člověka těžko najdeš (9 povídek) Dobrého člověka těžko najdeš (9 povídek) Flannery O'Connor

Jo, tvrdé jako život sám. Žádná přetvářka, žádný kalkul. Pouze upřímnost nezávislé pozorovatelky.

05.10.2020 5 z 5

Zatracená smůla Zatracená smůla Donald E. Westlake

Právě jsem neposlala do odpadu asi devět knih, jsou i horší. Tím spíš jsem ráda, že mám koho pochválit. Donald Westlake, ročník 1933 mě potěšil, jeho kolegové a kolegyně nechť se odeberou na lekce tvůrčího psaní.

08.12.2019 5 z 5

Černý kafe Černý kafe Sophie Loubière

To je děs! Myslím překlad Kristýny Dobiášové. Předchozího Chlapce s kamínky od S. Loubiere v překladu Dany Melanové jsem přečetla s nadšením a těšila se na další skvělý zážitek. No, nekonal se. Takže s lítostí a pohoršením odkládám.

30.06.2019 odpad!

Outsider Outsider Stephen King

Já to teda dočtu, ale je to dřina. Když se konečně spojí všechny ach tak kladné postavy k závěrečnému boji se zlem, z dobře rozjeté detektivky šmrncnuté hororem se stanou americkočetnické humoresky.

29.06.2019 2 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Tohle se nějak nepovedlo :(. Vydržela jsem do strany 35 a dál to nešlo...

27.04.2019 1 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Přiznávám, nezvládla jsem to jako celek. Takže různými přískoky a s žaludkem na vodě jsem to probrala a ani mi nevadí, že nevím, kdo vlastně mladou ženu věznil. Tolik krutosti a hnusu v jednom příběhu.

15.10.2018 3 z 5