Nedívej se dolů

Nedívej se dolů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449240/bmid_nedivej-se-dolu-jbe-449240.jpg 4 41 13

Kate, Izzy, Rowan a Jennifer jsou kamarádky víc než dvacet let. Po univerzitě se každoročně scházely o „dámském víkendu“. To trvalo až do doby před pěti lety, kdy Rowan otěhotněla, a v tom roce se setkání neuskutečnilo. Letos je jim však všem čtyřicet a sjedou se i s rodinami na týden do jedné luxusní vily v jižní Francii. Zpočátku je vše zalité sluncem, kolem se prostírá nádherná jihofrancouzská krajina s polnostmi a rozlehlými vinicemi. Má to být dokonalá dovolená a ideální způsob, jak oslavit kulaté narozeniny. Kate však začne v manželově telefonu nacházet zprávy, které v ní vzbudí podezření, že je jí nevěrný. Je jí jasné, že zprávy posílá některá z jejích tří nejlepších kamarádek. Která z nich to však je, která chce obětovat roky přátelství a zničit jí rodinu? Kate před manželem mlčí a rozhodne se získat nezvratný důkaz a teprve potom si s manželem a jeho milenkou promluvit. Ukáže se, že každý z přítomných má nějaké tajemství. Kate si příliš pozdě uvědomí, že v sázce je mnohem víc, než ji kdy napadlo: Ve vile je někdo ochoten vraždit, aby jeho tajemství nebylo prozrazeno.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Oldag

The Holiday , 2019

Maky806
18.08.2022

Mě tahle knížka teda bavila. Nutilo mě to číst dál a dál.

jarkaska
03.06.2022 5 z 5

První kniha od autora, podle komentářů jsem si řekla, no to jsem si zase něco půjčila.
Ale kniha mě tak pohltila, že jsem ji nedokázala odložit, protože jsem chtěla vědět co nejrychleji konec. Ten byl překvapení.

Hella
18.10.2021 2 z 5

Už dávno se mi nestalo, že by mě nějaká kniha takhle moc nebavila. Nuda, nesympatické postavy a malou Odette by propleskla při první příležitosti. Ve třetině "končím, Tvá Máňa."
(byť tedy autorovy ostatní tituly vůbec nejsou takhle ...ehm... blbé).

kofola33
11.08.2021 2 z 5

Tak to byla krasne zbytecna knizka. V soucasne dobe jsem od autora precetla dalsi 3 knihy a byla jsem spokojena, ovsem tohle se moc nepovedlo. Nudny pribeh sem tam okoreneny spetkou tajemstvi a dohady. Poslednich 20% knizky aspon stoji za to, tak za me 2*.

kackahracka
19.04.2021 odpad!

(SPOILER) Ježišikriste to byla zase ztráta času!!! Za co??? A přitom tak povedený začátek, slibný námět, dobrý sloh. Ale pak už jen pitvání neskutečně nesympatických postav. Můžu říct, že už dlouho jsem nezažila takový odpor k názorům, které se nám skrz své hrdiny snažil autor vtlačit. Místo abych souhlasně pokyvovala hlavou, hledala jsem kýbl, kam bych mohla své rozhořčení vyzvracet. A námět? Podezření založené na dvojsmyslně znějících SMS? Vůbec jsem nechápala, co ta ženská blbne, proč dělá bouři ve sklenici vody, proč furt jenom přešlapuje na místě a naprosto vykonstruovaně podezřívá všechno, co má prsa, když v tajně nalezené konverzaci nebylo o nevěře ani slovo. K tomu všemu spletenec vztahů, za které by se nemusel stydět ani scénárista kultovního Beverly Hills 90210, vpodstatě tam v mládí spal každý s každým, z čehož jistě vzniknou pevné vztahy na příštích dvacet let, stejně jako neutuchající nenávist, čekající na vhodnou příležitost k pomstě. Kterouž je vražda dítěte v přímém přenosu. Paráda. Přesně o tomhle jsem chtěla číst. Jdu blejt. A měním své hodnocení z jedné hvězdy (kterou jsem vykřesala za poutavý styl psaní) na odpad. Nikdy více.

ArwenAragorn
25.02.2021 3 z 5

60%
Proč ona? Co má jiného, než mám já? Co si k čertu myslíš?
Jak jsi mi to mohl udělat? A dětem?
S jednou z mých kamarádek?

Tak za mě to vůbec nebylo špatné. Psychologická detektivka, která nenudí, i když spád je pozvolnější, ale je tam dost zvratů, skoro každý má nějaké tajemství a konec je skutečně nečekaný. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Klidně ji ke čtení doporučím.

clara33
12.12.2020 odpad!

Vůbec neztrácejte čas s touto nudnou "detektivkou" plnou překladových, gramatických i logických chyb.(

Peršanka
07.12.2020 1 z 5

Totálně nudná kniha o totálně nudných lidech.

mikika
26.10.2020 4 z 5

kapku roztahaný psychologický román, ideální pro ty, kteří nespěchají na nějaký děj a užívají si pořádně promyšlenou psychologii postav. po pravdě úzkostlivá matka a její jedině opravdová a správná péče mi někoho připomněla, až mě zamrazilo, jak je to odpozorováno ze života...

Ophelie
18.10.2020 4 z 5

Mně se kniha líbila, ani jednu minutu jsem se při čtení nenudila. Děj má spád, napětí graduje a to především ke konci knihy, kdy chcete vědět, jak to tedy celé je a nutí vás to číst dál a dál. Pro mě byl konec, plný zvratů, dost překvapivý. Za mě knihu určitě doporučuji.

Leona333
29.09.2020 4 z 5

Děj knihy je vsazen do pěkného místa - prostředí. Hlavní hrdinka je na můj vkus, tak trochu až moc detektiv... Jinak se mi kniha líbila. Měla spád a i slušně napsaný konec.

Kočička911
31.08.2020 3 z 5

Zbytečně dlouhý, moc stran.. Ale čte se to dobře.

Hvězdinka
30.08.2020 2 z 5

V podstatě z anotace víte vše, až v závěru se dozvíte, kdo a proč. Je to utahané, nudné.

T. M. Logan
anglická, 1975
2017  76%Lži
2021  80%Skvělá známost
2018  69%29 vteřin
2020  70%Nedívej se dolů
2022  63%Věř mi

Kniha Nedívej se dolů je v