perpe2a perpe2a komentáře u knih

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

M.H.Clarková je moje oblíbená autorka, tedy spíše byla. Poslední její tvorba mě nijak zvlášť neuchvacuje. Bohužel tato kniha mi přišla dost naivní, nezajímavá, o napětí vůbec nemůže být řeč. Je to hodně slabý odvar dřívější tvorby. Přijde mi, jako by ztrácela autorka dech. Další díl si nebudu ani kupovat, ani číst. Škoda. Já nedoporučuji, snad pouze čtenářům začátečníkům.

28.10.2018 2 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Bohužel tato kniha mě nijak nenadchla. Nepřišla mi ani vtipná, ani zajímavá námětem. Takže za mě nee.

14.10.2018 2 z 5

Pouta Pouta James Hankins

Velmi dobrý námět, celkově má kniha spád, je plná napětí a zvratů a to se mi líbí. Závěr to vše krásně dokreslil, takže za sebe mohu doporučit.

20.08.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Bohužel oproti Hypnotizérovi mi přišel tento díl slabší. Nejen dějově, hlavně v akčních scénách. Občas mi vyšetřovatel Lina přišel tak trochu jako James Bond. Někde by stálo za to ubrat a jinde přidat. I přes tyto drobné mouchy hodnotím celkově kladně a brzy se pustím do dalšího dílu.

20.08.2018 4 z 5

Odvrácená strana slunce Odvrácená strana slunce Kate Furnivall

Kniha se mi líbila, i když příběh byl takový trošku přitažený za vlasy v určitých pasážích, ale i tak to považuji za docela lehký nadprůměr. Četla se dobře, konec byl svižný, takže ano, mohu doporučit.

31.07.2018 4 z 5

Rodina Rodina Martina Cole

Výborné, napínavé, mafiánské.....přesně podle mého gusta, závěr smutný a nečekaný. Perfektní a akční, vřele doporučuju.

22.07.2018 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Tak toto bylo krásné pohlazení po duši. Zajímavý námět a krásný příběh. Za sebe mohu vřele doporučit.

22.07.2018 4 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Tuto autorku mám moc ráda. Naštěstí hned v úvodu vysvětluje okolnosti vzniku této prvotiny a proto jsem nic neočekávala. I přesto, že se jedná o sladký, romantický a naivní román se mi její styl psaní líbil. A nakonec jako oddechovka, která vás přenese do země zasnění a lásky...proč ne? Takže mě se kniha docela líbila.

09.07.2018 3 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Neurazí, nenadchne...takže průměr. Jako oddechovka bez zapojení mozkových závitů docela fajn. Řeší se vztahy v rodině, problémy s manželstvím, rivalita sester, lásky...takové běžné životní strasti a slasti. Kdo hledá nenáročný ženský román, tomu bude vyhovovat.

03.07.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Tuto knihu považuji za Cobenovu nejslabší. Miluju jeho knihy a když nevím, co bych... sáhnu po něm...ale tady ta byla prvním zklamáním....dost průměr.

14.05.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se mi líbila. Přestože byla občas trochu naivní a bystrý čtenář celkem brzy pointu odhalí, děj plynul a nechybělo napětí. Závěr byl skvělý a myslím, že tato kniha stojí za přečtení.

17.04.2018 4 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Zezačátku jsem se nudila, kniha se mi nelíbila. Naštěstí se pak děj trochu více rozběhnul a až do konce to bylo celkem čtivé. Ale i tak, je to průměr. Jediné, co mě neodradilo knihu odložit byl fakt, že se jedná o skutečné události. Kdo má rád historii, tomu se bude líbit asi více. Mě tam prostě chyběla šťáva...

02.04.2018 3 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Kniha byla oddechovka. Ač nechybělo mini napětí, celý příběh se moc dobře četl a děj krásně plynul. Moc se mi líbila, Nora Roberts nezklamala. Je to spíše román pro ženy, ale rozhodně doporučuji.

12.03.2018 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Přečteno, hodnotím průměrně. Bohužel jsem v tomto případě viděla první film a ten se mi moc líbil. Očekávala jsem, že se v knize dozvím další fakta, či nové informace, ale to se nestalo. Je to naprosto shodné s filmem a tudíž pro mě již ne tak záživné.

11.02.2018 3 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Po dlouhé době jsem sáhla po historickém románu. Nebylo to špatné, ale ani ohromující. Bohužel za mě průměrná kniha, nepropracované reálie, trochu naivní, zato ctižádostivá služka, která se hřeje na výsluní krále až do jeho smrti. No tak by to v reálu asi nebylo. Přízeň byla u dvora vrtkavá a její postavení mi přišlo nereálné. Ale na oddech od mých milovaných thrillerů se to dalo, pokud nic hodnotného nečekáte.

10.02.2018 3 z 5

Dražba Dražba Danielle Steel

Bylo to milé. K odpočinku super, ale já už asi nepotřebuji nutně vždy v knize happy end. Takže trochu naivní, trochu nereálné, ale pěkně napsané. Toto je prostě klasická Danielle Steel.

04.02.2018 3 z 5

Krvavé právo Krvavé právo Phillip Margolin

Výborně napsané, děj krásně plyne. Napětí a akce je dostatek a do poslední chvíle opravdu netušíte. Super kniha a moc doporučuji.

15.01.2018 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

No nebylo to špatné, tudíž ani dobré, čili průměrné. Malinko lepší, než první díl, ale i tak...neurazí, nenadchne.

06.11.2017 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

No nebylo to špatné, tudíž ani dobré, čili průměrné.

06.11.2017 3 z 5

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Knihu jsem si vzala jako oddechovku. A toto očekávání splnila na jedničku. A navíc se mi hodně líbila. Životy kamarádek žijících v jednom bytě v New Yorku byly různorodé a bavily mě. Rozhodně stojí za přečtení.

26.10.2017 4 z 5