Odvrácená strana slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bahamské ostrovy díky své věčně modré obloze, hřejivému slunci a písčitým plážím představují kousek ráje na Zemi. Píše se však rok 1943, všude kolem zuří válka, a tak i ráj přestává být bezpečným místem. Třiadvacetiletá Dodie Wyattová je přesvědčená, že se jí konečně podařilo uniknout před rušnou minulostí. Její situace se ale rázem změní, když se jedné noci rozhodne pomoct cizímu muži, kterého najde ležet pobodaného v postranní uličce Nassau, hlavního města ostrova New Providence. Na opačném konci města Ella Sanfordová plní roli manželky diplomata Britské koruny, pro niž se narodila. Ella se neúnavně věnuje charitativní práci, ale také okouzluje svým šarmem manželovy mocné přátele. V jejím životě jsou však ukrytá tajemství, která by ji mohla zničit. Ve chvíli, kdy jeden z nejbohatších mužů světa je nalezen mrtvý, osudy těchto dvou odlišných žen se protnou. Dodie a Ella se mohou spoléhat pouze jedna na druhou, zatímco jsou vtaženy do událostí, jež s narůstající měrou doprovázejí násilí, klam, chamtivost a smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242167/odvracena-strana-slunce-242167.jpg 3.717
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, BB art
Orig. název

The Far Side of the Sun, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Odvrácená strana slunce

Přidat komentář
perpe2a
31.07.2018

Kniha se mi líbila, i když příběh byl takový trošku přitažený za vlasy v určitých pasážích, ale i tak to považuji za docela lehký nadprůměr. Četla se dobře, konec byl svižný, takže ano, mohu doporučit.

tatjana1737
16.10.2016

Ke knize jsem se dostala v rámci akce liberecké knihovny "rande naslepo", kdy si čtenáři půjčovali zabalené knihy označené barvou jen podle žánru, takže netušili, jakou knihu si vlastně půjčují, dokud ji doma nerozbalili. Když jsem si četla komentáře zde, obávala jsem se zklamání, titul mne však příjemně překvapil. Tempo bylo velmi pomalé, až ospalé, ještě daleko za polovinou knihy se nitky jednotlivých dějových linií k sobě zcela nepřiblížily, natož aby se spojily, ale čtení to poutavosti neubralo. Styl vyprávění Kate Furnivallové mi sedl. Autorka velmi pěkně popsala prostředí ostrova, i díky překladu Hany Volejníkové jsem si vychutnala některé slovní obraty či přirovnání. Odhalení vraha pro mne bylo překvapením, neměla jsem ani tušení. A docela ráda bych si přečetla, jak to s Dodií a Flynnem bylo dál.

Příjemný bonus - vzhledem k tomu, že se autorka v závěru přiznala k tomu, že se inspirovala skutečnými událostmi na Bahamách, mohu si díky přečtení knížky odškrtnout další položku Čtenářské výzvy, ve které tak dlouho stagnuji :-).

!!! POZOR SPOILER !!!
Zklamaná jsem byla závěrem příběhu Elly. Dokážu soucítit s jejím pocitem nudy, takže její románek jsem neodsuzovala, ale naopak jí fandila a doufala, že Reggie je do všeho zapleten, takže se od něj "osvobodí". O to víc mne zasáhla smrt jejího milence a to, že se její život vlastně vrátil do původních "poklidných" kolejí diplomatovy manželky.


Ivana11
11.10.2016

Od knihy jsem čekala něco víc. Nemůžu říct, že by mě děj nudil, ale několikrát jsem si říkala, proč knihu vlastně čtu? Místy se mi zdála i trochu naivní.

sabca
06.06.2016

Moje první kniha od této spisovatelky. Tak jak jé psáno v předešlém komentáři, čekala jsem daleko víc. Myslela jsem, že tam bude vykresleno krásné prostředí na Bahamách, ale toho jsem se nedočkala. Děj se mi zdál rovněž rozvláčný.

ritz
05.01.2016

Čekala jsem víc, oproti jiným knihám autorky byla rozvláčná, téma možná zajímavé, ale zpracování se mi nelíbilo. Škoda.

Autor a jeho další knihy

Kate Furnivall
britská, 1950

všech 7 knih autora

Kniha Odvrácená strana slunce je v

Přečtených25x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce81x
Chystám se číst19x
Chci si koupit1x