Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

Březový háj Březový háj Lukáš Zárybnický

Útlá, ale velice hutná kniha. O válce, o lidech a lidskosti.

25.05.2022 2 z 5

Pán snů Pán snů Vladimír Poklop

Moc dobře napsaná YA kniha. Nejsem cilovou skupinou, ale popisy dětství u babicky na venkově a vubec dospivani me hodne rozneznily.
Dukaz, ze i v 21.st. lze napsat inteligentni YA knihu bez supermodernich technologii a v tradičním duchu.

10.04.2022 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Moc příjemné dynamické čtení. Díky různým dějovym liniim se nenudime a zadna z nich nám nestihne zevsednet. Za me mnohem lepsi než Němci.

10.04.2022 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Opet skvěle napsane, jak uz jsem u autorky zvykla. Dokonale pronikla do smysleni postav a vystihla to jazykem. Jen mě velice rozmrzel konec.

23.03.2022 2 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Je důležité, aby se o podobných tématech psalo, ale nejsem si jistá, že všichni s určitou životní zkušeností mají talent a schopnosti dobře psát.

17.03.2022 2 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nečekaně dobrá kniha, ač mě obálka původně odradila. Má spád, zajímavý děj, propracované postavy, atraktivní prostředí a období. Za sebe můžu doporučit.

03.03.2022 2 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Spisovatelčin usporný styl je opravdu jedinečný. Ač román není dlouhý, četla jsem ho pomalu a dlouho. Je o vztazích, nevyřceném, které je však o to přitomnejsi, je o ženách a jejich cestách životem.

06.01.2022 2 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Prekvapive jsem byla docela prijem ne prekvapena. Kniha sice byla celkem chaoticka, spíš se jedna o stripky myslenek, zazitku, pocitu a prihod, ale bavilo me a hezky odsypala.

02.01.2022 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Pokud jste vyrůstali nebo někdy žili na vesnici, je tohle kniha pro vás. Tak skvěle napsanou knihu, ktera dokonale vystihuje dané prostředí a psychologii postav, jsem dávno nečetla. Neprikrasleny pohled na venkov a jeho obyvatele.

26.12.2021 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Velmi slušná severská detektivka s obvykle dobře propracovanými postavami a prostředím. Ale upřímně za par týdnů si ji nebudu pamatovat.

08.12.2021 2 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Paralela s Houbařkou se nabízí, ale jedná se o dvě svébytné originální knihy. Tady mě velmi zaujala tíživá, pečlivě a umně budovaná atmosféra. Jakoby mraky čím dál více tezkly a tmavly.

19.10.2021 2 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Nesmírně nezna, laskavá a trochu smutná kniha. Jemná, pomalá a velice lidská.

30.09.2021 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Ideální jednohubka na dovolenou. Krásně se čte, má spád, propracovanou zápletku, zajímavé postavy a nečekané kličky. Velice povedená detektivka.

18.09.2021 2 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Za mě velmi příjemný výborně napínavý thriller. Napětí dokazala autorka udrzet do konce a vsechny postavy byly dobře napsané a skvěle narušené. Ideální jednohubka k moři nebo na dlouhé zimní večery.

05.09.2021 2 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Kniha se mi líbila. Předložila spoustu zasadnich témat, která jsou stále aktuální a důležitá. O duševním zdraví, léčení psychiky, postavení žen se stále nemluví dost.

15.08.2021 2 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Velice zajímavá sbírka povídek. Jsou zachycenim určitého časového výřezu, aniž by nutně směřovala ke uzavření, vysvětlení či pointe. Evokovaly mi Poea, magický realismus, Nicka Cavea.

15.07.2021 3 z 5

Sparsholtova aféra Sparsholtova aféra Alan Hollinghurst

Bohužel jsem knihu nebyla schopná dočíst. V podstate vsechny postavy mi lezly na nervy, nejvíce vypravěč a vůbec mě nezajímalo, co bude dál.

15.07.2021 1 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Velice příjemná napínavá záležitost. Je sice postavená na lety proverenych fantasy schematech, ale napětí je zde velice zkušeně a šikovne budováno, dej neztrácí na dynamice, má logiku a soudržnost, není nouze o překvapení a udržuje čtenáře v napětí. Už to vidím jako hollywoodský trhák s Jennifer Lawrence.

31.05.2021 3 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Něco mi tady chybělo. To pravé napětí, očekávání, zatajeny dech, překvapení, šok. Psychologie postav jede po povrchu a nikde se nedostává do hloubky, takže ke čtenáři postavy téměř nepronikaji.

11.05.2021 2 z 5

V lidožroutově zahradě V lidožroutově zahradě Leïla Slimani

Kniha rozhodně působí skandálně, proto asi přirovnání k paní Bovaryové. Mám ale pocit, že je spíše samoúčelná a chybí jí nějaké hlubší proč. Moment překvapení a šoku není využít. Autorka jakoby se postupně v díle ztratila a nechala ho viset ve vzduchoprázdnu.

30.04.2021 2 z 5