Pechule Pechule komentáře u knih

Přes nepřízeň osudu Přes nepřízeň osudu Danielle Steel

Tuto autorku nijak nevyhledávám, ale tento román pro ženy nebyl špatný. Pro mě byl rozjezd pomalejší, ale jak se rozvíjel děj, bavilo mě to víc a víc. Takže ve finále spokojenost.

11.07.2022 4 z 5

Užívej noci Užívej noci Linda S. Howington

Tři ženy, tři povídky, tak dávám zasloužené tři hvězdy. Je to takové jednodušší čtení pro letní pohodu.

03.07.2022 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

(SPOILER) Knihu jsem měla celkem dlouho rozečtenou, ne z důvodu, že by mě nebavila, ale prostě nebyl čas na čtení, jak bych potřebovala. Možná to byl důvod, že mě až tak nechytla. Opět bych řekla, že kniha graduje ke konci a stává se neodložitelná na posledních x desítkách stránkách. A černý král a papírové děti, které bylo možné spatřit mi příběh spíše zabily, raději mám nedefinované tajemno - prostě něco, nějak vypadající... ale to je zase můj problém ;)

01.06.2022 3 z 5

Obyčejnej vesnickej kluk Obyčejnej vesnickej kluk Jan Černohlávek

Přečteno už cca 3 roky zpátky, je to takové milé čtení o době dávné. Předčítala jsem knihu v domově seniorům a líbila se jim, zavzpomínali si na vlastní příhody z dětství, ty veselé, i ty smutné. A já takovéto knihy mám také ráda.

27.05.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zasloužených 5 hvězd. Čtivý román. Jediné, k čemu mám trochu výhrady je konec, který mi přišel nadsazený a rychlý oproti celému ději. Ale zase nechává prostor pro čtenářovu fantazii :)

02.05.2022 5 z 5

Není všem dnům konec Není všem dnům konec Věra Řeháčková

Souhlasím s tím, že tato kniha patří k těm povedeným od paní Řeháčkové. Ze života, který opravdu může kdokoliv prožít... dospívání není lehké období - ani pro děti ani pro jejich rodiče. A domácí násilí? Strašný, strašný, strašný, měla jsem chuť toho skřečka zašlapat hodně hluboko a o netečnosti matky ani nemluvím. Bohužel, i to se děje.

22.04.2022 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Strašidelné, brutální, hororové, čtivé... kniha, nad kterou jsem po pár stránkách neusnula, pořád jsem musela číst dál a dál, zvědavá, jak hlavní postava zvládne celkem neřešitelnou situaci, jak vše dopadne. Páni, já to tedy prožívala... díky knize jsem spala asi 3 hodiny, ale o.k. stálo to za to :)

13.04.2022 5 z 5

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Zasloužených 5*. Čtivě napsaná a syndrom opomíjení mi byl zcela neznámým pojmem. A tak to většinou je... abychom si uvědomili, co je důležité, musí se přihodit něco hodně ošklivého. Sára je bojovnice, poprala se se životní změnou výtečně a její manžel před problémy neutekl, ale stál při ní, což také není samozřejmost. Kniha, kterou můžu doporučit.

11.04.2022 5 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Kniha si opravdu své vysoké hodnocení zaslouží. Nejdříve jsem si říkala, že do současné doby to asi není nejvhodnější četba, ale jak píše Mirka.cz - i v té největší beznaději je paprsek naděje... kniha v sobě skrývá hodně moudrých myšlenek. A proč hvězda dolů? Bohužel za rušivé překlepy/chyby.

01.04.2022 4 z 5

Hříšníci Hříšníci Marie A. Gregorová

Půjdu proti proudu oslavných komentářů, ale tahle kniha mi absolutně nešla číst. Druhou novelu jsem po pár stránkách vzdala a číst už nebudu. Kniha je napsaná stylem, který mi nevyhovuje, opakovaně jsem se musela vracet, abych věděla, o čem vlastně čtu. Nehaním knihu samotnou, téma první novely bylo zajímavé, jen mě bohužel nevyhovovalo, jak je napsaná.

21.03.2022 2 z 5

Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Daniel Valchovník

Číst se kniha dá, nějaké nové informace jsem se také dozvěděla, ale žádná hitparáda to není.

05.03.2022 3 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Co k této knize napsat? Knihu jsem měla půjčenou a po přečtení jednoho opravdu jednoduchého příběhu o vztahu moderní lady s krasavcem ze Skotska ji opět s lehkým srdcem vracím majitelce... Na další vztahy a konce zvědavá nejsem, natolik mě kniha nezaujala.

02.03.2022 3 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Souhlasím, čte se dobře, ale nezaujala mě až tak, jako první díl. Vadila mi nesmrtelnost hlavního hrdiny, jenž se dostal z každé prekérní situace. Sympatický mi byl svým suverénním a drzým chováním, které občas vytvořilo i úsměvnou situaci. Děj mi brzy z hlavy vymizí.

25.02.2022 3 z 5

Ve znamení sovy Ve znamení sovy Tamara Tainová

Překvapila mě čtivost knihy o těžkém soužití s psychicky nemocným člověkem.

24.01.2022 4 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z těch povedenějších knih, co autorka napsala. Ze života, nic dramatického... je fajn si uvědomit chyby a zapracovat na nich.

05.01.2022 4 z 5

Kavalír dobrodruh Kavalír dobrodruh Pierre Alexis Ponson du Terrail

Čteno do výzvy - kniha vydaná před 100 a více lety. Nejdříve jsem si myslela, že čtení vzdám, nemohla jsem se začíst, vadil mi styl psaní - staré výrazy. Ale po pár stránkách si vše sedlo a kniha mě bavila, byla jsem i napjatá, objevily se zde postavy ze záhrobí, na tu dobu, ve které vznikla je to myslím slušné dílo.

31.12.2021 4 z 5

Vzali mi i dítě Vzali mi i dítě Věra Řeháčková

Nijak zvlášť mě kniha neoslovila, ale u V. Řeháčkové to tak mám, buď je kniha super nebo mně nic neříká. Téma dobré, ale nějak špatně uchopené.

29.12.2021 3 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Po letech jsem si knihu přečetla podruhé a opět se mi líbila. Asi jsem ji i dnes z pozice rodiče více prožívala...

19.12.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tyhle knihy ze života a o starostech v běžném životě mě prostě baví. Navíc s příjemnou změnou, kdy je hlavní postava muž. Za mě dobrý.

15.12.2021 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Pomalejší rozjezd na začátku, ale postupně jsem se začetla a kniha mě bavila. Trpěla jsem současně s obětí, bavil mě Miko a konec? O.k. budu věřit, že by to tak mohlo být...

12.12.2021 3 z 5