pdoubkova pdoubkova komentáře u knih

Osm Osm Radka Třeštíková

o stupen lepsi nez Babovky, ale stejne, nic extra to neni, opet roman pro zeny 30+, propletenec, kazdej s kazdym, ani jeden normalni vztah, postavy jsou tak strasne nesympaticky (vsechny, do jedne), ze vam asi tak po 50 strankach zacne bejt uplne jedno, kdo Misu postrelil, ptz si to krava zaslouzila, je znat, ze je Trestikova dlouho na matersky, jelikoz nikdo jiny nerozepise etudu s parkem v rohliku na celou stranku

cely koncept ze se preskakuje do minulosti a do soucasnosti a do minulosti a do soucasnosti a vlastne je to detektivka, tak trosku vysetrovani (policejni prace zabira asi 2 stranky, vic se dozvime o policajtce Serede a jejim hubnuti) na me spis pusobi dojmem, ze autorka psala, psala, ale uz se ji to nechtelo radit, davat dohromady, tak budeme delat, ze to tak chtela

22.07.2017 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

ten poslednich 30 stranek to jako vazne??! pokazilo mi to dojem z cele knihy, pusobi to na me jako hrozna splacanina...

opet si pan Nesbo si neco nastudoval, tentokrat vampyrismus+par psychologickejch triku a ted nas o tom 600 stranek bude poucovat

opet Harry Hole jako Harry Potter, vyvazne jako zazrakem uplne ze vseho, pan nesmrtelny, nezranitelny

**SPOILER ALERT**
ono kdyz je vrah odhalen 200 stranek pred koncem, tak je jasne, ze to asi nebude tak uplne, jak se zda a ze se jeste neco dozvime + ta scena s Trulsem, ja ho opravdu nemam rada, ale nad timhle jsem kroutila hlavou (uplne jsem si rikala "tak a ted ho urcite streli" a bum) + stejne tak nad hospitalizaci Rachel, ale at mame nejaky drama, prezije, neprezije, zhrouti se Harry? + a hlavne, ta zaverecna scena v aute, kde Harry taky pije krev (PROC PROC PROC?)

a otevreny konec? ne, diky (staci mi Kepler, jeste Nesbo s tim bude zacinat)

16.05.2017 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zklamani. Zatimco prvni ctyri knihy jsem precetla jednim dechem a mam je velmi rada, uz Marca jsem vynechala a vynechala bych i tuto knihu, kdybych vedela, o cem je (bohuzel anotace me navnadila)
Sekta.
Opet.
Uz zacinam byt otravena z tohoto tematu v severskych detektivkach (Slunecni boure atd.)
Nejhorsi na teto knizce ale je, ze se NIC nedeje nejen v prvnich 200 strankach, ale ani po 400 strankach zadna znamka po deji, napeti, zvratech a tak. Vse dramaticke se udeje na poslednich 100 strankach a veru neni to nic, co by se nedalo cekat uz od zacatku. Porad jsem cekala na nejaky zasadni zvrat, ale neprisel. Nezazivna 600 strankova knizka. A hrozne moc mrtvol v teto knizce, az mi to prislo skoro zbytecne a krapet ujete. Trosku Kepler styl.
Takze moje doporuceni je precist anotaci+poslednich 100 stranek, o nic neprijdete a usetrite spoustu casu na neco kvalitnejsiho.

28.10.2015 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

jak uz tu bylo mnohokrat napsano, kniha je trosku kombinace A. Christie a 10 cernousku a Zabijaku od Adler Olsena, nic noveho, ale hlavne je to strasne splacane dohromady, naprosto zbytecne sceny (podezreni na teroristy, uprchlici, zachodky na parkovisti TIR, helikoptera, zas to Kepleri kosi ve velkym), Joona se lehce dostane z vezeni a vsechno je zase v pohode

pachatele vytipujete snadno, je to jedina osoba, o ktere se v prvni pulce knizky nic nedozvite, motiv tam je taky zminen, ale ja si to nejak nespojila, nevenovala tomu pozornost, Rex me sral, ale bylo mi jasny, jaky to dopadne...

hvezdicka navic za konec, uvidime v dalsim dile

10.03.2017 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

367 stranek o tom, jak jely 3 zensky a 4 deti autem? doplnene par flashbacky do minulosti, dlouha souveti pres pul stranky, neschopne postavy, vsechny vas stvou, nelze k zadne prilnout a soucitit s ni, chybejici pointa, poradny konec, jsem z toho takova rozcarovana, po letech cekani a predchozich knihach

25.03.2015 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

ne, tohle se nepovedlo - Ove byl perfektni, Babicka usla, ale timhle autor vykrada sam sebe a potreti uz to nefunguje

Brit-Marie je 63 let, musi mit srovnane pribory, vylestena okna a na vsem jedlou sodu pro pocit cistoty... do toho vseho ji pravei opustil manzel kvuli mladsi zene, takze po desitkach let zamirila na pracovni urad a jako reseni vsech jejich problemu se zda byt utek do vesnicky Borg a sprava domu deti a mladeze...

dej je predvidatelny, postavy vrcholne nesympaticke (snad jen policista Sven je sympatak), konec takovy nijaky, pokud jste cetli predchozi dve knihy, tak si nekazte dojem z autora

24.04.2016 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

kniha samotna je n-a-d-h-e-r-n-a, opravdu ojedinely kousek, ilustrace od Lely jsou uzasne!!!

bohuzel samotne zapisky me uplne nechytly, PSka na konci byla vzdycky nejlepsi, nejvystiznejsi, ale jinak zajimavych myslenek, vzpominek bylo poskrovnu

knizka je relativne kratka, je tam hodne obrazku a napisu na prazdne strance, da se precist za jedno odpoledne (u me za jednu dvouhodinovou cestu vlakem), je to takova jednohubka, mozna bude opravdu lepsi si knizku davkovat po jednom zapisku

zkratka Aňa je skvela herecka, ale spisovatelka z ni jen tak nebude

13.01.2016 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

precteno jednim dechem, vsechny 3 dejove linky - unoskyne Kveta a postak BP, Vietnamka Hoang presazena v Praze i Japonka Akiko s rakovinou v USA, me uplne pohltily a horko tezko jsem se odtrhavala v pul druhy v noci, abych sla spat, takhle si predstavuju petihvezdickovou knihu, i kdyz ten konec byl takovej useklej, nijakej

01.01.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Mazec! Dalsi ***** knizka od teto autorky.

Od zacatku vime, ze nekdo zemrel, ale kdo, jak, proc, ci rukou? Puzzle, ktere se najednou spoji na poslednich strankach. Nic neni tak, jak se na prvni pohled zda. Perfektne vykreslene myslenkove pochody obeti domaciho nasili.

Trosku me desila ta linka se sikanou, ceho jsou matkogangy schopny.

22.10.2015 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

tuto knihu bych dala jako povinnou cetbu na strednich skolach, jako doplneni vyuky o holokaustu

autor popisuje kazdodenni zivot v Osvetimi, Brzezince, jak jej provazelo neuveritelne stesti po celou dobu, prezil i skvrnity tyfus, ktery se rovnal smrti

pri uteku mi uplne tuhla krev v zilach, ze je nekdo odhali, cele se to zkomplikuje, hodne napinave

06.07.2015 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

velmi mile prekvapeni, ceska detektivka z oblasti Dolnich Vitkovic, rozpadajici se barak c.6 se sveraznymi obyvately a jeden zmizelej kluk, policajt, ktery se do baraku rovnou nastehuje, aby tomu prisel na kloub, bavilo me to moc, precteno za necele 3 hodiny, na prvotinu velice povedene

26.04.2017 5 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

ta anotace znela tak nadejne, ale samotna knizka o cestovani, ani o lasce skoro neni, spis je to takove vyliti autorcina srdicka, jaka byla chudinka, jak se prala s psychickou nemoci, sem tam troska filozofovani, poucek, nabozenstvi, ale stranky o ceste by se daly spocitat na prstech, o vztahu s Jeffem doted nevim, co si myslet, oba dva jsou to exoti, az nevim, ktery vic, trosku mi to pripomina, jak kdyby se na cestu vypravil Sheldon s Amy z TBBT, i kdyz ti by se v Athenach neptali, jak se dostat k Eiffelovce, zkratka Americani v Evrope, porad si myslim, ze to vsude prehani, ale oni asi takovi opravdu jsou...

14.04.2017 1 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

smutna, ale mila knizka o pohadkove ceste za "pokladem", kterou pripravila babicka pro svoji vnucku, seznamime se s osudy obyvatel jednoho cinzaku, zjistime, ze zivotni cesty jsou nevyzpytatelne a zivot neni jednoduchy

12.06.2015 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

prvnich 200 stranek hrozna nuda, v dalsich 200 uz se zacalo neco konecne dit, poslednich 100 uz to byl stary dobry Adler Olsen, ale stejne, potrebovalo by to proskrtat, tak na pulku, na muj vkus uz to bylo prekombinovane, mozna vynechat tu nazi vlozku? ale po Marcovi a Nesmirnem si clovek trosku spravil chut

a chudak Rose, otevreny konec nahrava pokracovani v dalsim dile, no uvidime

07.11.2017 4 z 5

Dominika na cestě Dominika na cestě Dominika Gawliczková

kratke denikove zapisky male motorkarky z jejich predeslych cest na jihozapad a sever Evropy, doplnene nekolika fotkami... i kdyz vetsinou kroutite hlavou a nechapete, jak to ta holka mohla prezit, stejne ji fandite a tesite se na dalsi zazitky z cest

22.03.2015 4 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

knizka do vlaku z knihovnicky na nadrazi - zklamani, necekala jsem mnoha, ale z tehle knizky jsou zajimave jen denikove zapisky na stranach 119-156, zbytek knizky je jen nesmyslny balast a to vyhozeni krecka a morcete z okna nepochopim, neodpustim

10.03.2017 odpad!

Zmrzlina s příchutí záměru Zmrzlina s příchutí záměru Olga Path Štiplová

20leta holka prichazejici do Prahy, plna idealu a mladicke naivity se sveruje deniku se svymi pocity, milostnymi dobrodruzstvimi, starostmi ohledne hledani prace a bytu, je tam krasne videt ten vyvoj, promena v mladou zenu, ztrata iluzi

kniha obsahuje nekolik dobrych myslenek, vtipnym situaci, neuveritelnych momentu, ale 293 stranek je fakt moc, stacilo vyhodit nicim nezajimave clanky, zkratit basnicky atd., ktere jsem samou nudou po par radcich preskakovala, naopak ilustraci mohlo byt klidne vice

14.05.2016 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

bohuzel velke zklamani, nechala jsem se nalakat anotaci, bohuzel to nebyl novy Starik, az na par humornych lingvistickych hricek temer zadny humor, nakonec to spise vyznelo jako nabozenska agitka, mejte se vsichni radi a vazte si toho, co mate, spis bych to zkratila a vydala jako povidku nekde v novinach/casopise

09.04.2016 1 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

zacatek je takovy rozvlacnejsi, oproti tomu mi prisel konec dost nahusteny, ale to byva casto,
samotne detektivni vysetrovani je trosku upozadene, hlavne tam jde o vztahy na oddeleni, minulost, budoucnost, ale to mi zas tolik nevadilo, naopak, posledni stranky jsem ani nedychala a kdybych necetla jako prvni Nemou divku, tak bych byla asi jak na ostnech :)

27.12.2015 4 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

nahled do ukrajinske komunity v Cesku cloveka prinuti cloveka si vic vazit toho co ma, kde vyrusta atd.

19.08.2015 4 z 5