pdoubkova pdoubkova komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

ne, tohle se nepovedlo - Ove byl perfektni, Babicka usla, ale timhle autor vykrada sam sebe a potreti uz to nefunguje

Brit-Marie je 63 let, musi mit srovnane pribory, vylestena okna a na vsem jedlou sodu pro pocit cistoty... do toho vseho ji pravei opustil manzel kvuli mladsi zene, takze po desitkach let zamirila na pracovni urad a jako reseni vsech jejich problemu se zda byt utek do vesnicky Borg a sprava domu deti a mladeze...

dej je predvidatelny, postavy vrcholne nesympaticke (snad jen policista Sven je sympatak), konec takovy nijaky, pokud jste cetli predchozi dve knihy, tak si nekazte dojem z autora

24.04.2016 3 z 5

Příběhy (z) ulice Příběhy (z) ulice Petr Freimann

denikove zapisky Petra F. ze sluzeb v centru na pomoc bezdomovcum, nahled do zivota lidi na ulici, ozkouseni jejich zivota na vlastni kuzi, hodne clovek vede k zamysleni a hlavne k vazeni si toho co ma...

20.04.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

bohuzel velke zklamani, nechala jsem se nalakat anotaci, bohuzel to nebyl novy Starik, az na par humornych lingvistickych hricek temer zadny humor, nakonec to spise vyznelo jako nabozenska agitka, mejte se vsichni radi a vazte si toho, co mate, spis bych to zkratila a vydala jako povidku nekde v novinach/casopise

09.04.2016 1 z 5

Faktura Faktura Jonas Karlsson

Skvele absurdni drama aneb Jakou cenu ma stastny zivot? Vsechno zle je pro neco dobre a nemame si vlastne na co stezovat, i ty spatne zazitky cloveka nekam posunou.

12.02.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

kniha samotna je n-a-d-h-e-r-n-a, opravdu ojedinely kousek, ilustrace od Lely jsou uzasne!!!

bohuzel samotne zapisky me uplne nechytly, PSka na konci byla vzdycky nejlepsi, nejvystiznejsi, ale jinak zajimavych myslenek, vzpominek bylo poskrovnu

knizka je relativne kratka, je tam hodne obrazku a napisu na prazdne strance, da se precist za jedno odpoledne (u me za jednu dvouhodinovou cestu vlakem), je to takova jednohubka, mozna bude opravdu lepsi si knizku davkovat po jednom zapisku

zkratka Aňa je skvela herecka, ale spisovatelka z ni jen tak nebude

13.01.2016 4 z 5

My, hoši z pohraničí My, hoši z pohraničí Emil Hruška

15 kratouckych povidek z povalecneho pohranici, kde byl zivot jakykoliv jen ne jednoduchy, postavy jsou opravdu bizarni, na muj vkus az moc povidek koncilo smrti, ale jinak opravdu pozoruhodna knizecka, ktera nezabere moc casu

08.01.2016 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

zacatek je takovy rozvlacnejsi, oproti tomu mi prisel konec dost nahusteny, ale to byva casto,
samotne detektivni vysetrovani je trosku upozadene, hlavne tam jde o vztahy na oddeleni, minulost, budoucnost, ale to mi zas tolik nevadilo, naopak, posledni stranky jsem ani nedychala a kdybych necetla jako prvni Nemou divku, tak bych byla asi jak na ostnech :)

27.12.2015 4 z 5

STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země Tomáš Poláček

budete brecet, budete se smat, ale hlavne budete obdivovat Tomase, ze to proste nevzdal, nesedl na nejblizsi let a neodletel zpatky do pohodli, za rodinou

24.11.2015 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zklamani. Zatimco prvni ctyri knihy jsem precetla jednim dechem a mam je velmi rada, uz Marca jsem vynechala a vynechala bych i tuto knihu, kdybych vedela, o cem je (bohuzel anotace me navnadila)
Sekta.
Opet.
Uz zacinam byt otravena z tohoto tematu v severskych detektivkach (Slunecni boure atd.)
Nejhorsi na teto knizce ale je, ze se NIC nedeje nejen v prvnich 200 strankach, ale ani po 400 strankach zadna znamka po deji, napeti, zvratech a tak. Vse dramaticke se udeje na poslednich 100 strankach a veru neni to nic, co by se nedalo cekat uz od zacatku. Porad jsem cekala na nejaky zasadni zvrat, ale neprisel. Nezazivna 600 strankova knizka. A hrozne moc mrtvol v teto knizce, az mi to prislo skoro zbytecne a krapet ujete. Trosku Kepler styl.
Takze moje doporuceni je precist anotaci+poslednich 100 stranek, o nic neprijdete a usetrite spoustu casu na neco kvalitnejsiho.

28.10.2015 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Mazec! Dalsi ***** knizka od teto autorky.

Od zacatku vime, ze nekdo zemrel, ale kdo, jak, proc, ci rukou? Puzzle, ktere se najednou spoji na poslednich strankach. Nic neni tak, jak se na prvni pohled zda. Perfektne vykreslene myslenkove pochody obeti domaciho nasili.

Trosku me desila ta linka se sikanou, ceho jsou matkogangy schopny.

22.10.2015 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

na tuhle knizku jsem se moc tesila, Eleanor a Park byla krasna knizka, ale na tuhle jsem asi moc stara, svet fanfikce (a kor te gay) je mi opravdu vzdaleny, sekce v knize me rusily a prisly mi naproste zbytecne a ujete, nejvic me ale vytacela hlavni hrdinka, je to tak trosku putka, nepolibena zivotem, ktera je nejradsi zavrena na pokoji, odkud za 19 let nevytahla paty, proste mne byla maximalne nesympaticka a stvala me... a tak i cela knizka, docitala jsem opravdu se sebezaprenim, mozna kdyby mi bylo 15 a byla jsem jako hlavni hrdinka, tak bych se na to koukala jinak, ale takhle jedno velke NE

15.09.2015 1 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

nahled do ukrajinske komunity v Cesku cloveka prinuti cloveka si vic vazit toho co ma, kde vyrusta atd.

19.08.2015 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

tuto knihu bych dala jako povinnou cetbu na strednich skolach, jako doplneni vyuky o holokaustu

autor popisuje kazdodenni zivot v Osvetimi, Brzezince, jak jej provazelo neuveritelne stesti po celou dobu, prezil i skvrnity tyfus, ktery se rovnal smrti

pri uteku mi uplne tuhla krev v zilach, ze je nekdo odhali, cele se to zkomplikuje, hodne napinave

06.07.2015 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

pokracovani je oproti prvnimu dilu jen slaby odvar, uz samotna zapletka pusobi dost fantasmagoricky a neuveritelne, napsane je to dobre, autor si drzi svou uroven, ale celkove nic moc

06.07.2015 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

skvela kniha o vycviku vojaka elitni skupiny (tahle cast me bavila asi nejvic), pobyte v Afganistanu (humr k veceri? to by se u Cechu nestalo :) a nasledny boj doma s rakovinou, clovek by nerekl, co muze mit tak mlady kluk uz za sebou

RESPEKT!

27.06.2015 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pokracovani prvniho dilu, pusobi spise jako rozdeleni jedne knizky, 113 stranek za 249,- je docela zlodejina.

Sem tam opravdu vtipne, hlavne konec, ten me opravdu pobavil, jinak spise takova jednohubka do vlaku, doufam, ze nebude treti dil, ctvrty dil...

25.06.2015 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

smutna, ale mila knizka o pohadkove ceste za "pokladem", kterou pripravila babicka pro svoji vnucku, seznamime se s osudy obyvatel jednoho cinzaku, zjistime, ze zivotni cesty jsou nevyzpytatelne a zivot neni jednoduchy

12.06.2015 4 z 5

Byla jsem na světě Byla jsem na světě Olga Scheinpflugová

kniha zajímavá, ale čekala jsem více historek, zážitků ze života s Karlem Čapkem, bylo mu věnováno jen pár odstavců, převládají vzpomínky na kolegy herce, bohužel knížka nebyla dokončena, což je škoda, jelikož poslední část byla velice zajímavá, věnována boji s režimem

07.06.2015 4 z 5

Spodek Spodek John Wray

ze zacatku mi to delalo problemy se do knizky zacist, pochopit, co se opravdu deje, je pravda a co je jen ve Spodkove mysli, napeti s pribyvajicimi strankami gradovalo, ale stejne nejvic me bavila rovina detektiv-matka

22.05.2015 3 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

standardni vykon Camilly Lackberg, bohuzel uz trosku sklouzava k opakovani a pokud jste cetli starsi knihy, nebudete mit problem identifikovat pachatele tak nekde v pulce knizky a pak uz vam zbyva jen motiv

18.05.2015 4 z 5