Spodek

Jako bájný had Uroboros se pod New Yorkem táhne jeden nekonečný tunel podzemky. A někde v něm se pohybuje šestnáctiletý Will Heller. Nechává si říkat Spodek, je paranoidní schizofrenik, miluje vlaky a věří, že svět se neustále ohřívá a řítí se do záhuby. Příběh plný napětí, který poněkud pokřiveným pohledem jednoho neobyčejného kluka zkoumá otázky mládí, sexuality a násilí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161208/big_spodek-rFH-161208.jpg 3.547

Vydáno: , Plus

Lowboy, 2009

Kniha Spodek

Iveta183
04.08.2020

Četla jsem jí asi rok... Vždy jsem jí vyndala a pak jsem zjistila, že se mi vůbec nechce začít.. když už jsem začala, tak dobrý a začetla jsem se, ale špatně se mi v knize orientovalo..
A teda nějak jsem nepochopila ten konec.. furt jsem koukala, jestli tam ještě někde je stránka, která by to fakt zakončila, která by mi řekla co se teda vlastně stalo.. škoda

Disease
27.04.2020

Tak trošku Nikdykde pro starší a pokročilé. Akorát jako studie duševní choroby to moc nefunguje a jako zábavná kniha také ne.

Mayaku
13.02.2020

Dost zajímavé pojetí a vhled do schizofrenní mysli. Chápu, že asi ne každému bude svého druhu zmatečný styl psaní kapitol ze Spodkova putování vyhovovat, ale mně třeba pomohl k lepšímu sžití se s hlavní postavou a pochopení jejího pokřiveného vnímání. Koho zajímá problematika duševních chorob, pro toho může být Spodek poměrně zajímavou beletristickou volbou.

slunečnice777
13.11.2017

Velmi dobře sepsáno. Jako Bipolarik dokážu jisté věci vnímat lépe než čtenář který nezažil duševní chorobu, trauma nebo se na tyto věci dívá s předsudky a pověry. Velmi realistické a mě se příběh velmi líbí. Mám dobrého kamaráda schizofrenika, tak vím o co jde. Zajisté ne se vším souhlasím, ale přes to nemusíme pochopit. Každé duševní potíže mají svoje specifika, kterým nerozumíme. Rozhodně stojí za přečtení.

ber-tram
25.04.2017

Spodek má být schizofrenik. Spisovatel by neměl být schizofrenik. Čtenář není schizofrenik, přesto se po něm žádá, aby svět viděl jako schizofrenik. Což o to, vstupní premisy jsou vyzývavé, průběh pátrání v metru i lidských duších rytmický a finální úpadek uvěřitelný, leč banální, nezúročující nic z předchozího děje. 19/17

Mátová
22.12.2016

Co na této knize nejvíc oceňuji je náhled do způsobu myšlení člověka postiženého paranoidní schizofrenií. Příběh kde jsou všichni tak trochu pošahaný.
Líbilo se mi to a to hodně, od začátku do konce.

poiu
30.06.2016

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami..... Velmi slibný a zajímavý začátek, hledání ztraceného schizofrenií nemocného puberťáka, který možná má a možná nemá sklony k násilí...

_______________SPOILER????____________________________________
Jeho setkání s dívkou, kterou shodil do vlakového kolejiště.... Vyšinutá matka.... Značně neprofesionální přístup pátrajícího policisty...

Ale konec? Hm, nic moc.... Spíš teda nic.... Ale škoda, mohlo se to pěkně rozvinout... Asi by mi tam líp sedělo, kdyby třeba někoho zbil, hodil do kolejiště nebo tak... Na mě moc otevřený konec... Nevím, možná tomu jen nerozumím.

TyraB
19.02.2016

Kniha o schizofrenikovi nemůže být jednoznačná :-) Velmi zajímavé dílo!