pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

Super počtení, možná méně napínavá než díly předchozí, zato ale více psychologicky vypracovaný děj. Minier = bezva detektivky.

01.01.2021 4 z 5

Kde mrtví promlouvají Kde mrtví promlouvají William M. Bass

Jo, to byla odborná paráda... Odborná jednak z hlediska lékařského a druhak literárního. Minimální výtku bych měl snad jen k tomu, že v půlce knihy začínají být jednotlivé pasáže případů repetitivní, ale to je můj problém. Vcelku to byla chytlavá knížka ;)

26.10.2020 5 z 5

Noční výprava Noční výprava Stephen King

Předposlední díl? Klidně bych snesl a těšil se na dalších 10! Moc krásnej a silnej příběh, kde vládne nejistota, napětí... Celým dějem hýbe předurčený osud samotný. Dá se ještě změnit?

17.09.2020 5 z 5

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Další skvělý díl, vyšperkovaný docela krutou a detailně popsanou mizérií ...

17.09.2020 5 z 5

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

LEGENDÁRNÍ příběh... není co dodat. Jedno z vrcholných děl Mistra Kinga, jak knižní, tak filmové zpracování.

10.09.2020 5 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Tak to byla jízda... České antologie mám za sebou již dvě (Ve stínu Říše a Ve stínu apokalypsy) a musím říci, že se strašně těším a dokoupím si i Ve stínu magie ! Povídky jsou čtivé, syrové i surové, nápadité a originální. Každý z autorů mně něčím zaujal. Rozhodně doporučuji, 5 z 5!

21.07.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Obecně jsem měl velké očekávání, jelikož jsem prvně hrál legendární hru The Witcher 3: Wild Hunt... a musím - ne však se zklamáním - uznat, že hra byla co se týče postav, akce, intrik a tak nějak celkově příběhu mnohem důmyslnější, propracovanější a mnohem více mně bavila !! A NE, nebyl jsem subjektivně ovlivněný hrou, opravdu jsem se snažil vycítit příběh a pochopit souvislosti atd... Nicméně opravdu... jakožto knižní předloha a série s MEGApotenciálem, zůstala ve mně jaksi neucelená, nedotažená do pořádného konce. Jako by tomu chybělo trošku více píle a lásky... Tento díl samotný však byl nadprůměrem z předchozích. Hodnotím celou ságu o Zaklínači 3,5 z 5 ( tak ty 4 no :D )

01.07.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Perfektní příběh. Hlavně mi tento díl připadal tak nějak strašně odpočinkový, ne však za cenu lehkomyslně psaného příběhu! Opět se těším na další díl této skvělé a originální série :)) 5 z 5

05.10.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Krásně podané, místy i humorně psané povídky. Dozvěděl jsem se i plno detailů - např. jména Thórových kozlů, kdo ukoval kladivo atd... Gaiman píše luxusně ve všech ohledech a žánrech, a tato kniha to zajisté potvrzuje :) 5 z 5

16.09.2019 5 z 5

Vraždící elita Vraždící elita Chris Ryan (p)

Po této knize jsem sáhnul proto, že jsem si chtěl dát "oddych" od knih 500+ a složitých dějových linek. Navíc mě docela lákalo vidět to pohledem bývalého člena vojenské jednotky. Knížka naprosto s přehledem splnila to, co jsem čekal :) Rychlý děj, pěkná akce a docela sympaťáci postavy ... za mě parádní oddechový čtení.

27.08.2019 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

A já si hned dovolím oponovat názorům, že tato kniha je určena spíše mladistvým ;) Narovinu - nepřišlo mi to moc košer pro např. 12 letou dívku :D I když v dnešní době... Každopádně se držme hodnocení knihy jako takové. Skvěle vypracovaný děj, MÁ TO SPÁD a vcelku je to parádní akční čtení. Místama se přiznám, že to byl docela masakr. Ale zase příjemná změna a takové jednodušší čtení, narozdíl třeba od Kinga co čtu pořád :) Rozhodně pěkný nápad co stojí za to přečíst ;) 5 z 5

23.06.2019 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Ačkoliv moc neholduju antropologicko-vesmírným odyseám, musím uznat, že tato trilogie bude opravdu kosmicky perfektní. Pževážně tedy díky autorovi, píšícímu velice chytré pasáže k zamyšlení, které vyústí v naprosto logické vysvětlení a o to víc vás navnadí na pokračování - tedy druhý díl ;) Za mě zatím objev mého čtenářského roku 2019 ... 5 z 5 !!!

02.05.2019 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Zklamaní! Děj monotónní, erotika žádná (v popisku je dílo udáváno jako erotický thriller), postava nudná a POLYSCHIZOFRENNÍ ... Přímá řeč minimálně a samé úvahy rozepsané na 53 stran. Kupodivu v žádné jiné knize mi zdlouhavé ale vynikající vyprávění Mistra Kinga vůbec nedělá potíže, avšak zde, v této knize, je to nudné a zdlouhavé :(( Rozečtené ale nebude dočtené.

22.04.2019 2 z 5

Tak hned na úvod říkám , že bych dal 3 hvězdy ... Ale jen pro to , že jsem četl mnohem větší "masakry" z lágrů a v mnohem poutavějším a akčnějším provedení a tato mi nepřišla jako ta, co vyžaduji (akční příběh, děj) . Nicméně to mě vůbec neomlouvá , a naopak musím uznat věrohodnost a konkretizované zpracování příběhu ! Je to odlišné, při porovnání např. knih "Treblinka, slovo jako z dětské říkanky", anebo "Vpekle plynových komor". Právě ta poslení zmíněná je mnou hodnocena jako vrchol všech sepsaných autobiografií z lágrů vůbec ! Proto nemohu dát 3 z 5 ale 4 ... Velmi dobrá kniha ;)

07.08.2018 4 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

O tomto autorovi vůbec nepochybuji, opět velmi slušná kniha, co se čte "tři čtvrtě dechem" - Kdybych měl napsat jedním dechem, tak bych chtěl číst trošičku více dialogů. Ale jinak velmi povedené :)

01.11.2016 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Ale jo, to mě bavilo. Místy dost napínavé ;)

08.12.2023 4 z 5

Bizarropolis Bizarropolis * antologie

Neotřelé, nápadité a taky domácí tvorba. Moc mi to sedlo :)

20.09.2023 5 z 5

Konzultant Konzultant Bentley Little

Přesně jako knihomolka v komentáři, také jsem se s B. Littlem setkal poprvé u knihy Společenství a moc mě to bavilo. Konzultant mě taky bavil, bylo to zajímavé, napínavé a s originálním nápadem :)

15.04.2023 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Asi nejpovedenější díl... no ještě mě nějakej čeká tak uvidíme :) Top komiks.

19.02.2023 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Žádnej komiks pro děti, ale docela nářez, u kterýho fakt musíš přemýšlet ;) Moc pěkné.

25.12.2022 5 z 5