pazdy15

SvědectvíSvědectvíStephen King

Krásná dlouhá knížka s naprosto fantasticky vykresleným příběhem, postavami a spádem :) A na to, že King v té době "začínal", to je neuvěřitelnej kousek moderní literatury. NO PÁNI, TO JE ALE LITERATURA, NO NENI? SVATÁ DOBROTO ❤

09.03.2021

FajaFajaPetra Stehlíková

Od éry Malevilu a F. Kotelty jsem strašně rád, že se našla ČESKÁ AUTORKA Sci-fi , která je takovou analogií modrejch duvalů! Je to mistrovský dílo, stejně jako 1. díl a hřeje mě u srdce , že je to počin české autorky :) DOPORUČUJI!

12.03.2018

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Knížka NAD OČEKÁVÁNÍ !!! Čte se úplně sama :) Příběh vynikající ... ale to už bych se zde opakoval ! DOPORUČUJI - a také se těším na pokračování - "Faja"

04.01.2018

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Nejdříve se mi do Kalifornských 30. let moc nechtělo, měl jsem předsudky vůči tomu, co se asi tak dá ZAJÍMAVĚ vymyslet na příběhu v této době, ale potom mi došlo ... Diskriminace, polní práce atd. No a kupodivu !! Příběh mě chytl, bylo to poutavé - vše co autor vyplodil v této knížce je jaksi citově motivované, obzvláště k jedné postavě v příběhu si nějaké to pouto určitě uděláte ;) Nicméně ten zlomový konec, tak to bylo moc i na mou duši. Nicméně vynikající příběh, a bez toho konce by to asi ono nebylo.

07.11.2016

MiseryMiseryStephen King

To byla jízda... takhle krásně vykreslená bezmoc, tyranie a psycho - poklona Pane Kingu :)

29.02.2020

Planeta idiotůPlaneta idiotůRoman Bureš

TOP !!! Tedy top z české sci-fi literatury, který jsem měl tu možnost číst. Ano - přiznám se, jsem zhýčkaný Kingem, Minierem a jinými - pro mě naprosto bezvadnými - autory, tudíž není snadné ukojit mé literární libido.

Pan Bureš sepsal a předvedl něco, co jsem za celou svou čtivou kariéru hledal - a to kvalitní český knižní počin. Nenechte se zmást, určitě neřadím tuto knihu jako jedinou z TOP českých (např. Kotleta, Stehlíková aj.), nicméně mě prostě uchvátila!

Uchvátil mě nápad, naprosto originální, neotřelý a prasácky, hovorově uklohněný, prostě jak ti huba narostla tak to tam sázej - a to je pecka! :) Tímhle si mě pan Bureš získal... děj má pěkný příběh, kde Vás provází akce, humor, blivno a ponaučení na každé stránce. Velkým bonusem je znalost českého prostředí pro českého čtenáře, hned je příběh tak nějak bližší a na tělo + politika a různá známá jména (přiznám se, že mě taky dost bavily predikce a fantazie v některých situacích s výhledem do budoucna ČR :D ). Suma sumárum: DOPORUČUJI, velice povedené !

07.09.2021

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

LUXUUUUS !! Dříve jsem četl plno severských detektivek, pravda, starších, ale kvalitních. Po čase mě ale omrzel určitý monotónní styl detektivek (někdo se ztratí ok, tým vyšetřovatelů ok, hledání přes celou knížku a vlažný rozuzlení ...) Proto jsem tento žánr odložil a vydrželo mi to cca 4 roky. Teď, po čtení komentářů a hodnocení této knihy, jsem se rozhodl - COMEBACK ;) A byl to nášup jako prase ... Totálně mě ta knížka dostala. Nosil jsem jí všude (škola, MHD, výlety) bylo to zkrátka moje "dítě", a kvalitou ... nepřekonatelná. Chytí a nepustí. Smekám autorovi! Z mých přečtených knih je rozhodně na nejvyšším místě :) A pokračování - Sova - už taky čtu, a po 15 stránkách to samé - LUXUS !!!

17.02.2017

Vteřinu potéVteřinu potéWilliam R. Forstchen

Vynikající knížka ... měl jsem husí kůži už u prologu, což se mi v životě nestalo ;) Příběh je naprosto reálný a souvislosti logické. DOPORUČUJI PŘEČÍST !

05.12.2017

FajaFajaPetra Stehlíková

Poprvý a zcela výjimečně ! ... píši druhý komentář ke knize , a tou je FAJA ! A víte proč ? Normálně se mi po ní od srdce STÝSKÁ !!! Čtu samozřejmě jiné, ale jako by mi pořád něco scházelo :( Už aby byl 3. díl !!!

19.03.2018

Pod kupolíPod kupolíStephen King

Monstrózní rozsah jak stránek, ale i příběhu, absolutně vystihují mistra Kinga! A nejen to ... Perfektně a hlavně promyšleně zpracovaný román, kde každá postava zaujme něčím, městečko má svůj řád, a věci plynou den po dni jak na pravém Emerickém venkově. Když tu náhle ... Absolutní zlom , kde akce jede od stránky v řádu desítek až do řádu devíti set. Záporáci, ti dobří , neutrální, vláda ... Akce , napětí , očekávání - a to mé to rozhodně předčilo!!! BOMBA kterou doporučuji! 5 z 5

15.12.2018

Doktor SpánekDoktor SpánekStephen King

Většinou se volná pokračování (berme to jako 2. díly) málokdy vyrovnají prvním dílům. Zde ale Mistr dokazuje, že se dá v pohodě navázat na jednu z jeho NEJ (Osvícení... kde doporučuji i filmovou adaptaci!). Příběh nás krásně a v poklidu - avšak bez nudy a hluchých míst - provede spoustou nástrah a dějových zlomů, které se většinou vytvoří jen u Vás v hlavě ... nemyslíte ? :)

15.12.2019

SpasitelSpasitelAndy Weir

Nevím ... vůbec nevím jak začít a nechci tu psát romány, ale A. Weir ví, jak zaujmout!!! Strašně se mi to líbilo, zamiloval jsem si Rockyho, zasmál se a i si pobrečel. Tahle kniha má vše, co si může náročný čtenář přát :) Nejradši bych tu psal, jak miluju Andyho styl psaní, jeho literární niance, chytrost a schopnost vlákat do děje a nepustit - no úplně mi to vyrazilo dech. A už dlouho hledám nějaký bombový a pěkný konec knížek - a našel jsem Spasitele. Marťan, Spasitel... víc takových!!!

MarťanMarťanAndy Weir

SUPER !!! Už po shlédnutí filmu jsem se "třásl" až dostanu do rukou knihu :) A vyplatilo se ! Ve všech směrech jsem byl spokojený - obsahově , příběhem , kontextem , cooperací hrdinů - ale nebudu spoilerovat, nebojte ;) Ani si nedokážu představit ocitnout se v takové situaci, jako tady náš Marťan, a už vůbec bych nevymyslel ani zlomek toho co on, nutného k přežití. Hold vědátor SRDCAŘ ! Kdyby jste někdo věděl o podobné literatuře , prosím dejte mi vědět ... Už jen tahle prosba odráží kvalitu této knihy ;)

10.01.2017

SiloSiloHugh Howey

Naprosto luxusní prostředí .. ten nápad !! :) Děj mě vtrhl okamžitě a a příběh je velice poutavě vymyšlený , jsem zvědavy na druhý díl ( Turnus ). 5 z 5 !!!

02.07.2018

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

S. King = MISTR !!! Tak poutavé a kvalitní příběhy, napětí a sled událostí končící ... překvapivě, se vždy dočkám jen u S. Kinga ;) Bezvadná zápletka a promyšlený děj , DOPORUČUJI :)

25.08.2018

Černočerná tmaČernočerná tmaStephen King

Další mistr King!!! Někdy si až říkám, že ty příběhy snad musel prožít sám ... Tak důvěrně psané a až mrazivě uvěřitelné :)))

05.01.2019

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Tak tohle byla PECKA!!! Naprosto originální nápad. Vykreslení utopistického Světa, a hlavně tedy Smrtek, to bylo něco suprovýho. Z některých postav čišel respekt jenom to člověk četl. Krásně promyšlený příběh plný zvratů, překvapení a moudrosti. Jednoznačně má letošní nejoblíbenější kniha - smekám před autorem! 5 z 5

02.11.2019

Věž vlaštovkyVěž vlaštovkyAndrzej Sapkowski

Za mě mnohem zajímavější a čtivější díl, než ten předchozí... děj odsejpá a honba za cintránskou princeznou dodává to pravé akční koření. Geralt je upozaděn, ale určitě zas přijde do akce... za mě spokojenost a 5 z 5.

04.06.2020

ŽhářkaŽhářkaStephen King

Další mistrovsky sepsaný a promyšlený příběh. Nedokážu pochopit - a zároveň stále více chápu to - kde bere Mistr King takové nápady a jak ještě hluboká je jeho studnice fantazií a představ, díky níž mně jeho příběhy neskutečně baví a fascinují. Žhářka je absolutně dokonalá, co se týče fantasie, akce a psychologie. A když mluvím o psychologii, tak nesmím opomenout nádherně a poutavě vytvořené pouto otce a dcery v tomto příběhu. A třešničkou na dortu je zde samotná úvaha autora o chování a přemýšlení maličké holky. Jak říkám, on to prostě umí. Díky poutavosti děje, psychologii a obratům v jeho knihách jsem se stal právoplatným sběratelem a obdivovatelem Stephena Kinga. Takže Žhářka byla mým dalším zářezem v Kingově sbírce, dosud čítající něco kolem 50 knih.

24.08.2020

SestrySestryBernard Minier

Přečteno za pár dní. Pecka děj, má to spád a je to fantasticky a logicky vysvětlené a dává to smysl. Prakticky je pro mě Minier mistr detektivek a předčil mnou obdivovaného A. Olsena. Smekám klobouk.

31.05.2021

Treblinka, slovo jak z dětské říkankyTreblinka, slovo jak z dětské říkankyRichard Glazar

Tato knížka mě opravdu tak vtáhla do děje, že jsem při každém pokusu o útěk, vzpouru či odpor odsouzených na smrt fandil a doufal jak jen to šlo. Už jen čtení těch věcí a myšlenkových pochodů oněch, dle ideologie "lidí" , ve mě vzbuzovalo rozruch a všeobecně takový divný svírající pocit, ale ten je přece u takovýchto knih vyžadován, alespoň já to pokládám za naprosto povedené dílo!

08.11.2016

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Opět další super díl "ujetého" týmu odd. Q :) Nic víc než doporučit nemohu !

11.07.2017

Nezbytné věciNezbytné věciStephen King

Docela psycho !! Příběh postupně nabírá na obrátkách , nicméně akce přichází brzy ;) STŘÍDÁNÍ několika akčních kapitol s několika čistě výpravnými, ( kde velkou část tvoří monology hlavních postav a er forma vypravěče ), mi docela vyhovovala. 5 z 5, což je u Kinga standart :) P.S. Pana obchodníka bych nerad potkal, už jen z toho popisu ...

05.02.2019

Prokletí SalemuProkletí SalemuStephen King

Další vryp do Kingovské pažby. Další super příběh. Další propracovaný děj. Další super postavy. PRVNÍ zkušenost s upírskou tématikou. Možná jsem ji trochu opomíjel, a to ne proto, že bych ji odsuzoval jako téma, nicméně možná proto, jak ji znám zženštilou z upírské ságy Twilight :D Tohle je jiná liga!!! Děj a spád je úchvatný. Někdy, když mi začaly praskat kovové věci v pokoji po otevření okna, díky tepelné roztažnosti, jsem se málem "otáčel v hrobě" hrůzou :) Jedině 5 z 5

07.03.2019

Křest ohněmKřest ohněmAndrzej Sapkowski

Zatím nejhezčí díl vzhledem k postavám, co se zde objeví.. hned mé 2 nejoblíbenější :)) Čarodějnická pasáž tvorby kapituly byla pro mě méně zajímavá, nicméně důležitá v pochopení děje. Zbytek byl luxus a zapálené čtení. 5 z 5

27.03.2020

Mrtvá zónaMrtvá zónaStephen King

Celou dobu knihy až do závěrečných cca 100 stran jsem si myslel, že je to na 4 hvězdy... ale ten závěr, kdy jsem i uronil slzu, mě teda dostal. Celkově krásně a s citem vykonstruovaný příběh tak, jak to Mistr umí... Vztahy hlavních postav, co se jim odehrává v bedně a celý tento komplet dohromady - PARÁDA !

16.10.2020

Pan MercedesPan MercedesStephen King

Mám už od Mistra nějaký ty desítky děl přečtený a TOHLE BYLA BOMBA (sorry za bombu... kdo četl pochopí :D) Perfektní vyjádření maniaků, ať už těch pozitivních či negativních, a celý to korunoval děj "na tajňáka" a "improvizace za syrova". Jedinečná knížka s originálním tématem. Možná, že i na Kinga atypický konec, ale to nebudu spoilovat. Jistojistě 5 z 5.

15.12.2020

Černobyl. Historie jaderné katastrofyČernobyl. Historie jaderné katastrofySerhii Plokhy

"Tak to bylo ku*va dobrý" řekl jsem si ihned po zaklapnutí knížky. Víc k tomu nemám co dodat. Velice zajímavé a poučné 5 z 5.

25.05.2021

Zkurvenej příběhZkurvenej příběhBernard Minier

A mě sa to páčilo... slovní spojení "krásně ponurý" - to vystihuje přesně lokaci příběhu a atmosféru děje. A tohle dohromady je doslova pecka. Spolu s akcí, propracovaným příběhem a originální zápletkou tvoří tato kniha nezastupitelnou položku mé Minierovské poličky v knihovně.

31.08.2021

UndergroundUndergroundF. Kotleta (pseudonym)

Tak zatím jsem to pravý ořechový u Kotlety nenašel. Tím ale neříkám, že se mi jeho psaní nelíbí, naopak je mi sympatické jeho psaní a děj v naší domovině. Každopádně od Undergroundu jsem vzhledem k perfektní zápletce čekal možná víc... pochopte, když je knížka nabušená akcí a napětím, tak mi to dlouhé popisné monology bez přímé řeči trošku kazí a děj zas utlumí. Celkově se mi to ale líbilo, hlavně to hovado v hlavní postavě :))