Pazďa Pazďa komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Moc jsem nečekal protože Bratrstvo bylo fakt strašná nuda ale postavy, jejich vývoj, prostředí a tempo příběhu v Hraničářovu učni je zatím naprosto super, nemůžu se dočkat druhého dílu.

16.11.2016 4 z 5

JLA: Liga spravedlnosti: Kniha první JLA: Liga spravedlnosti: Kniha první Grant Morrison

Moc nevím co si o Morrisonově JLA mám myslet. Z počátku jsem si myslel že se celá kniha bude týkat první zápletky s Hyperklanem ale to po čtyřech částech opadlo a následovaly jiné příběhy (nutno říct o dost lepší příběhy). Ale i přes moji zálibu v Lize Spravedlnosti knihu neužil, nesedla mi kresba a z příběhů se mi líbily snad jen "smyšlené příběhy". Doufám že druhá kniha překvapí víc.

10.11.2016 2 z 5

Tajemství původu Tajemství původu Geoff Johns

Hodně kvalitně pojatý origin Green Lanterna Hala Jordona, který mi dal všechno co bych od takového komiksu čekal - problémy reálného života Hala Jordana, kvalitní zápletku, emoce i nějaké kvalitní akční scény. Osobně jsem spokojený.

05.11.2016 4 z 5

Hawkeye Hawkeye Stan Lee

Hodně lidem se tento dík kompletu líbí, já ovšem absolutně nepatřím mezi ně. Nevím jaký byl přesně můj problém s Hawkeyem v tomto podání ale když vynmechám první 2 sešity stručné Hawkeyovy historie, čtyřdílná minisérie mi trvala přečíst asi 2 týdny jak moc mě nebavila. Ohraná zápletka s milenkou která je vlastně nepřítel a minimum originality mi Hawkeyovy začátky opravdu znepříjemnily. Jediné za co dodám hvězdičku je Mockingbird na jejíž solové NHM se teď těším ještě víc.

05.11.2016 2 z 5

Daredevil: Zvuk a zlost Daredevil: Zvuk a zlost Mark Waid

Zvuk a Zlost je začátek Daredevilské série Marka Waida která bohužel i přes to že jde o první čísla navazuje na dost předešlých událostí a pokud je neznáte budete mnohdy dost zklamaní dějem.Matt Murdock se vrací do Hells Kitchen jako nový člověk a snaží se chovat trošku víc optimističtěji a veseleji. Což je prakticky hlavní téma tohoto UKK protože i když se dočkáme nějakého většího souboje, nejde zde o žádného záporáka nebo tak něco. Problém je že všichni ve městě už věří že je Daredevil takže nemůže pořádně dělat svoji práci ale vy nevíte proč. Na chvíli se zastaví Captain America aby samotného Daredevila sundal ale vy nevíte proč. A to je jen útržek z věcí které v tomhle komiksu pravděpodobně nepochopíte. Ovšem celkový finílní uzavírací příběh se strávit dá a úplně nejhorší není. Co mi hodně sedlo byla kresba která by se mi asi nelíbila u jiných komiksů ale k tomuhle Daredevilovi jako pěst na oko. Celkově vám Zvuk a Zlost představí zase jinčí éru ďábla z Hells Kitchen ovšem absolutně se nejedná o nějaký "must have".

16.10.2016 3 z 5

The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových Stan Lee

Jeden z nejzásadnějších pavoučích příběhů který se dotkl komiksů jako takových. Jak už jsme mohli vidět ve filmech Amazing Spider-Man 1,2 osudy Stacyových nejsou zrovna veselé a co se týká starší předlohy, jsou neméně smutné. Přiznám se že jsem se k tomuto poměrně kultovnímu příběhu dostal poprvé a není to úplně takové jak jsem si představoval ale dokážu si uvědomit zásadnost tohoto okamžiku. A i když čtenáře moderního komiksu tyto smrti asi moc nezasáhnou je to určitě záležitost co stojí za přečtení.

14.10.2016 4 z 5

Wolverine Wolverine Len Wein

Třetí knížka série nejmocnější hrdinové marvelu jede znova podle stejné šablony - první sešit a potéí nějaký doplňující příběh ve kterém se vám postava představí. První příběh s Hulkem je znova jen tak na rozehřátí, nijak zvlášť vás nechytne ani neurazí. Poto tu ovšem máme hlavní příběh "Hon na Mystique" což je jiné kafe. Nemusí sednout úplně každému ale je to super uzavřená jízda doprovázena flashbacky popisující zárodek vztahu mezi Loganem a Revan v slušivé moderní kresbě který sice není nic převratného ale zabaví. Na závěr jako v každém NHM méte kousek marvelovské encyklopedie což je velice fajn věc jak už jsem podotkl u minulých čísel.

28.09.2016 3 z 5

Předtím, než se všichni začneme vztekat uvědomme si, že nejde o knihu jako takovou, nýbrž o scénář k divadelní hře. nejsem zrovna divadelní znalec ale hádám že jde o dost dlouhou divadelní hru když má 4 části. Děj nám začíná ve chvíli kdy nám skončila poslední kniha, Harry stojí na nástupišti 9 3/4 s malým Albusem Severusem, který se bojí toho že jej Moudrý Klobouk pošle do Zmijozelu. Tak se i stane a studia nejdou mladšímu synovi slavného Harryho Pottera zrovna nejlépe, není oblíbený a jeho jediný kamarád je Scorpius Malfoy. Zaděláno na slušnou zápletku, že ? Samozřejmě! Víc vám neprozradím ale zápletka opravdu není špatná a děj utíká příjemně.

Mezi zápory knihy bych řadil fakt, že postavy se tady opravdu v některých chvílích nechovají jako postavy které znáte z knih a filmů a každý se nad tím občas musí pozastavit. Mě osobně taky trošku štvalo že 95% knihy nikoho nezajímalo že harry má taky 2 další děti a všechno se točilo jen kolem Albuse ale to je jen drobná výtka.

Celkově si myslím že další výlet do kouzelnického světa dopadl hodně dobře a já jsem si užil každou stránku. Pokud jste fanoušci původní ságy tak Prokleté dítě vás zaručeně nezklame a pořádně zamává s vašimi emocemi.

28.09.2016 4 z 5

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Spider-Man je beze sporu na vrcholu oblíbenosti mezi superhrdiny jako takovými a český čtenář se teď může seznámit s jeho podstatou prostřednictvím série NHM. První díl s Avengery se mi moc nelíbil ovšem Spider-Mana nám tato série podává v úžasném světle. První stránky obsahují remasterované Amazing Fantasy 15 kdy se Spider-Man objevil poprvé, popisuje nám stručně otigin který už všichni známe. Pak je tu starší annual Spider-Man vs. Sinister Six, což lidi co neradi staré komiksy úplně nepotěší ale v rámci možností je to fajn počtení. Poté se konečně vrháme na Spider-Man: Šťastné Narozeniny což je strašně super věc a všem ji doporučuju (Ať už jde o cestování časem s Doctorem Strangem, Povídání Tetičky May nebo o superhrdinského krejčího, prostě super záležitost). Na konci máme zase encyklopedickou část kde najdeme třeba top 5 Spider-Manových soubojí, alternativní kostýmy a další věci, jak jsem řekl u Avengerů, hodně fajn věc. I když plný počet nedám, druhá kniha NHM je o 10000% lepší než první a vřele ji doporučuju pokud váháte.

20.09.2016 4 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Pro začátek je důležité říct že nová série "Nejmocnější hrdinové Marvelu" je opravdu super koncept a přiblíží českým čtenářům hodně věcí ke kterým by se tradičně nedostali. Ovšem k samotnému prvnímu dílu který se nevěnuje ničemu jinému než nejoblíbenější Marvelácké týmovce, nejmocnější hrdinové světa, Avengers. Na úvod vám kniha nabídne úplně první z prvních čísel Avengers ale i přes to že je to pěkné retro není to úplně věc jejíž čtení by jste si užívali v roce 2016. Ale chápeme záměr takže to absolutně nikomu nevadí. Další obsah knihy je převážně několika sešitový minievent s názvem Ultron: Nespoutaný. Na úvod tohoto jen řeknu že opravdu nemám rád Ultrona a ještě jsem s ním nepřečetl příběh který by se mi líbil. Tohle není vyjímkou. Ultron: Nespoutaný je už o něco novější věc, tuším z roku 1999 a kresba je, jak lze očekávat, velice kýčovitá a ničím vás nezaujme. Samotný obsah příběhu se točí kolem toho že Ultron zase řádí, vyhladil život celého jednoho státu tak se mu chystají postavit Avengers ale všechno se pokazí, Ultron polovinu zajme a tak to běží dále, chápeme se. Celkově asi nelituju času co jsem tomuto příběhu věnoval, jen mi je jaksi taksi volnýa za týden zapomenu co jsem přečetl. Co je ovšem hodně super věc je menší přehled na posledních stranách, máte tu věci jako historii Avengers, všechny členy a kdy se k týmu přidali, top 5 Avengers komiksů a tak, to je velice fajn a díky tomuto dám o jednu hvězdičku navíc protože samotsný příběh je spíš podprůměrný.

18.09.2016 3 z 5

World of Warcraft: Rytíř smrti World of Warcraft: Rytíř smrti Dan Jolley

Nejsem zrovna největší fanoušek mangy ale svěz WoW mám rád tak jsem doufal že si něco najdu na Rytíři Smrti, od kterého jsem očekával tragický příběh aliančního rytíře Thassariana ze kterého se stane zabiják nemrtvých. Dočkal jsem se bohužel jen poměrně podprůměrného, nevýznamného příběhu který se přes krev snaží hrát na dospělý, i když je v jádru velice hloupý. Pokud jste velcí fanoušci WoWka a už opravdu nevíte co se svým životem a penězi, asi do toho jděte ale jinak spíš ne.

16.09.2016 2 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Návrat Temného Tytíře je opravdu zaslouženě kultovní dílo komiksové kultury. Kresba nemusí sednout hned a množství textu taky nemusí padnout do oka každému čtenáři moderních komiksů ale tenhle příběh je prostě špička našeho oblíbeného netopýra kterou by si měl každý fanoušek projít minimálně jednou. 5 hvězd bez sebemenšího váhání.

16.09.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl Harryho Pottera jsem nikdy neměl tak úplně rád už jen protože se zde objevují velcí pavouci a velcí hadi takže jsem si k Tajemné Komnatě vytvořil v dětství dost slušnou averzi :D Ale i přesto je to znova výborný příběh který se vám bude zaručeně líbit pokud jste ocenili první výlet do Bradavic.

16.09.2016 4 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Jestli je nějaká knížka kterou můžu bez výčitek doporučit kdykoliv komukoliv je to právě Harry Potter a zejména jeho první díl který startuje jednu z nejlepších knižních ság všech dob. Čekání na "Prokleté dítě" jsem si rozhodl zkrátit "znovupřečtením" co nejvíc dílů stihnu a znovu musím říct že ať mám přečtené už kolikrát chci, s každým dalším čtením mě to nebaví o nic míň.

28.08.2016 5 z 5

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

Naprosto zásadní event v historii X-Menů který by si měl každý správný fanda superhrdinských komiksů přečíst. Celý příběh se tam buduje rozsáhlým stylem myšlenek a dialogů, nechybí akce, uzavřená pointa, absolutně nic. Doporučuju všema deseti

07.08.2016 5 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Pro začátek je důležité říct, že Smrt Rodiny si nesmíte plést se starším kouskem Smrt v Rodině. Smrt Rodiny je Batmanovský event z runu Scotta Snydera v New52. Joker se nám vrací do Gothamu po roce kdy byl nezvěstný po té co mu Dollmaker vyřízl tvář. Z GCPD si ukradne svou tvář (mezitím zabije náhodných 19 policistů) a zábava může začít. V Tomhle komiksu se dočkáme celé Batfamily (Nightwing, Red Hood, Red Robin, Robin a Batgirl) a tenhle faktor jsem si neuvěřitelně užil protože jsem fanoušek Batmanova univerza a tyhle postavy dobrý tahoun v celé New52. Příběh se déle to kolem dalšího Jokerova ďábelského plánu jak Batmana srazit na kolena který se mu daří a velmi dobře se čte. Hodně se mi líbil fakt, že Batman bere všechny ostatní záporáky jako normální povl ale Jokera se bojí, nenávidí ho neuvěřitelným způsobem a přitom si musí stále připomínat že pod tou ďábelskou slupkou je to pořád člověk z masa a kostí. Celkově je Smrt Rodiny bez jakýchkoliv pochyb jeden z nejlepších Batmanovských příběhů ke kterým se můžete v ČR dostat a doporučuju vám jej všemi deseti.

06.08.2016 5 z 5

Star Wars omnibus: Zjevná hrozba Star Wars omnibus: Zjevná hrozba William Haden Blackman

Omnibus ze světa Star Wars pod titulem Zjevná Hrozba je velmi těžko hodnotitelný kousek. Jedná se o sbírku různorodých komiksů které se točí v letech I a II filmové epizody které většinou postrádají návaznost nebo stejné autory. Najdeme zde příběhy na 5 stran i na 50 stran. Na obálce vidíme Aurru Sing která se nám ukazuje v pár příbězích a na roli téhle záporačky do menších příběhů se dost hodí a příběhy s ní jsem si užil. Jak už jsem řekl, autoři stejní nezůstávají a proto zde najdeme hodně různých kreseb a užil jsem si jak ty mainstreamověji nakreslené kousky tak ty s trošku neobvyklou kresbou. Celkově se Omnibus Zjevná Hrozba dost špatně hodnotí jako celek protože příběhy tu najdete jak lepší tak horší, rozhodně ovšem koupí neprohloupíte.

01.08.2016 3 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

BB art se rozhodl zajet trošku na jinou notu než na své obvykle vydávané série od DC vydáním série Harley Quinn která podle všeho má jako sešitovka celkem úspěch. Celkem dokážu pochopit proč ale dá se hodně dlouho přemýšlet jestli Harley stojí za vaše pětikilčo. Nad touhle otázkou jsem přemýšlel celkem dlouhou dobu ale nebyl jsem schopen dohrabat se odpovědi. Nutno podotknout že pokud chcete čtení co má nějakou byť jen sebemenší hloubku je třeba jít naprosto jinam. Harley je takový pseudovtipný poloakčňák, který se snaží už od nultého čísla aby jste si řekli jak je to boží a že tohle už nikdy nedáte z ruky. Nulté číslo se mi celkem líbilo, mělo dobrý nápad. Další čísla už jsou trochu těžší oříšek na rozhodnutí jestli se vám to líbí nebo ne. Já osobně jsem se u každého jednoho sešitu bavil ale zároveň jsem se cítil strašně špatně sám za sebe že mě baví něco tak hloupého jestli mě chápete. Co se kresby týče, když pomineme fakt, že na každém panelu má Harley naprosto jiný obličej je komiks velice líbivý a pokud jste přišli pro zadky a výstřihy nebudete vůbec zklamáni. I když jsem si tady napsal pro a proti tak nad tím furt přemýšlím a furt netuším jestli jsem si ten komiks užil nebo ne. Zajímavý případ.

23.07.2016 2 z 5

Hulk: Spálená země Hulk: Spálená země Jeff Parker

Nové UKKčko nám přináší druhého Hulka v řadě ovšem tentokrát přichází s o 30 let mladším příběhem jménem Spálená Země. Zde se dostáváme k blízkému pohledu na postavu Červeného Hulka Generála "Thunderbolta" Rosse, snad nejzarputilejšího odpůrce Bruce Bannera, ovšem zde musí spolupracovat aby zastavili Apokalypsu. Další z alternativních postav Hulkova univerza na kterou se tady koukneme je Rick Jones - A-Bomb. Tyto dvě postavy jsou velmi příjemné zpestření a Spálená Země jako kapitola sama o sobě je prostě tradiční akčňák, nic víc nečekejte. Celkem mě zklamal poslední sešit který tam byl naprosto okatě jen aby to nebylo tak krátké a nemá sám o sobě moc smysl. Kresba je dost příjemná a moderní a já jsem si tuhle akční jednohubku z Hulkova světa užil a vám doporučuji užít si ji také.

23.07.2016 3 z 5

Daredevil: Na černé listině Daredevil: Na černé listině Frank Miller

Na černé listině je podle mě vynikající pro čtenáře kteří se s Daredevilem nikdy až tak moc nesetkali ale ví oč jde. Jednotlivé kapitolky nejsou nijak moc propojené a všechny jsou uzavřené. Sešity jsou z let 1979-1980 takže tu máme typický starší komiks s velkými záplavami textu, členitými protivníky ze světa Marvelu a i osobnějšími osudy Matta Murdocka.

09.07.2016 4 z 5