Pavlusa007 Pavlusa007 komentáře u knih

Ať si kdo chce co chce říká, takhle má vypadat zábavná knížka :).

14.08.2016 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Čtu knihy s HH na přeskáčku (neúmyslně, jak se objeví v knihovně :)) a tato mi přišla jako jedna z nejlepších. Dokonce v ní ani moc nechlastá! :)

20.07.2016 4 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Tomu říkám napínavá, lechtivá a dobře napsaná červená knihovna :).

28.03.2016 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Souhlasím, detektivní zápletka není nijak složitá, vlastně víme spolu s podrychtářkou :) dřív než podrychrář, jak to vlastně je, ale ty reálie jsou výborné, prostě požitek číst.

18.01.2016 4 z 5

Naprosto skvělé, bavila jsem se od začátku až do konce. Tento druh humoru mám ráda.

11.11.2015 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Krásná klasická oddychová detektivka.

23.10.2015 4 z 5

Tajemství zlatého tolobasu - Dobrodružství anglického historika v Rusku Tajemství zlatého tolobasu - Dobrodružství anglického historika v Rusku Boris Akunin (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, stejně jako autor. Paráda.

30.09.2015 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Skvělé na odpočinutí a jedna z mála detektivek, kterou si přečte i moje mamka :).

28.09.2015 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Mně se kniha líbila, hlavní děj a jeho zápletka byla celkem zajímavá, ale ten vedlejší by byl asi lepší. Sice to asi byl umělecký úmysl, ale takhle si autorka přece mohla navymýšlet spoustu bizarních okolností, které se potom nenamáhala rozmotat.

27.09.2015 4 z 5

Dcera svrženého krále Dcera svrženého krále Simon Brett

Tak já nevím. Asi moc anglického humoru či co. Detektivka bídná a ještě ke všemu jsem pořád měla pocit, že bych se měla za břicho popadat a nějak mi to nešlo.

17.08.2015 2 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Docela dobré počtení, jen teda nevím, čeho se v Předmluvě Stephen King tolik bál. Už jsem četla mnohem děsivější i napínavější knihy.

11.08.2015 4 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Knížka se mi opravdu líbila, trochu jiný žánr, než čtu obvykle, ale bavila jsem se. A místy i trochu bála :).

22.06.2015 4 z 5

Krvavý cejch Krvavý cejch Jan Bauer

Úplně obyčejná nijak překvapivá detektivka. Ani zasazení do středověku jí nijak nepomohlo, když to srovnám s knihami Pavla Hrdličky, který dokáže člověka do staré Prahy úplně vtáhnout... A trochu mě zarazilo, že si autor plete Beroun s Benešovem a purkmistra s rychtářem :).

02.06.2015 2 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Působivé dobové reálie i velmi zajímavá zápletka, kterou autorka ale zřejmě tak nějak překombinovala, až ji vlastně nevyužila.

05.05.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Rozhodně důstojné pokračování Volání kukačky. Přečetla jsem to jedním dechem.

21.04.2015 5 z 5

Zabijáci Zabijáci John Connolly

Místy čtenářsky trošku náročnější, ale jinak napínavý thriller. Určitě si budu chtít přečíst i nějaké starší knihy tohoto autora.

18.04.2015 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Pohodová a zábavná detektivka.

13.04.2015 4 z 5

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Tak to byla opravdu paráda. Dokonce až na pár drobností i biologicky správné. Opravdu mě to příjemně překvapilo, přečetla jsem ji skoro jedním dechem a místy jsem se i trochu bála :).

07.04.2015 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Průměrná detektivka (až na nechutné detaily :)). Padouch je jasný, sotva se objeví.

04.04.2015 3 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

Docela slušná detektiva, četla se mi dobře, historii umění mám ráda. Jen jsem nepochopila, jak to tedy bylo s těmi kradenými obrazy? :) Pokud jsou předchozí díly lepší, tak doufám, že je v naší venkovské knihovně někdy seženu :).

05.03.2015 3 z 5