Dcera svrženého krále

Anglický spisovatel Simon Brett se u nás proslavil zejména „prevítovskou“ sérií (Prevítem snadno a rychle), v Anglii je ale známější jako autor detektivek. Vytvořil čtyři série klasických detektivních příběhů vyznačujících se výstředními charaktery postav, náhlými zvraty a nebývalým humorem. Dvojčata Blottova jsou prvním dílem Brettovy nejnovější detektivní série. Děj se odehrává na začátku 20. století a detektivní zápletky v nich řeší dvojice aristokratických sourozenců Blotto a Twinks. Za celoživotní přínos detektivnímu žánru obdržel Brett v roce 2014 prestižní ocenění Diamantová dýka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210352/detektivove-z-tawcesteru-dcera-svrz-DS0-210352.jpg 317

Detektivové z Tawcesteru (1.)

Blotto, Twinks and the Ex-King's Daughter (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ

Naias
03.01.2018

Paródia, satira o nafúkaných Angličanoch pevne presvedčených o svojej nadradenosti a ľutujúcich cudzincov, totálne zadubených policajtoch, extra bystrej aristokratickej súkromnej vyšetrovateľke, hovoriacej plynne jazykom, v ktorom nikdy neprečítala jedinú knihu... vcelku to bolo vtipné, hoci časom bolo toho vtipu priveľa a ani ako detektívka to nebolo nič extra.

Ignis
25.04.2016

Ze začátku mi trochu trvalo než jsem se začetla, ale pak mě to docela chytlo. Sice byl na mě Blotto moc tupý, ale občas to zase bylo vtipné.

kristyna2349
08.10.2015

Přečetla jsem ji nakonec celou, ale čekala jsem něco trochu jiného, asi trošku realističtějšího. Rozhodně už si další knihu z této série nepořídím.

Pavlusa007
17.08.2015

Tak já nevím. Asi moc anglického humoru či co. Detektivka bídná a ještě ke všemu jsem pořád měla pocit, že bych se měla za břicho popadat a nějak mi to nešlo.

jasmína
12.05.2015

Bohužel jsem se nezačetla, nějak mi to nešlo, těšila jsem se, že se to více rozjede, ale je to spíš pro milovníky hodně klidných nevšedních detektivek.