Dcera svrženého krále přehled

Dcera svrženého krále https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210352/bmid_detektivove-z-tawcesteru-dcera-svrz-DS0-210352.jpg 3 33 33

Detektivové z Tawcesteru série

Anglický spisovatel Simon Brett se u nás proslavil zejména „prevítovskou“ sérií (Prevítem snadno a rychle), v Anglii je ale známější jako autor detektivek. Vytvořil čtyři série klasických detektivních příběhů vyznačujících se výstředními charaktery postav, náhlými zvraty a nebývalým humorem. Dvojčata Blottova jsou prvním dílem Brettovy nejnovější detektivní série. Děj se odehrává na začátku 20. století a detektivní zápletky v nich řeší dvojice aristokratických sourozenců Blotto a Twinks. Za celoživotní přínos detektivnímu žánru obdržel Brett v roce 2014 prestižní ocenění Diamantová dýka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

Blotto, Twinks and the Ex-King's Daughter , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcera svrženého krále. Přihlašte se a napište ho.

mia.com
18.01.2024 2 z 5

Na knizku jsem narazila v knihovne a zalibila se mi, tak jsem zkusila. Jakoze satira to je pekna, pribeh takovy pohadkovy, postavy fajn a je opravdu videt, jak si to cele ze sebe dela legraci. Bylo to asi ale az prilis padle na hlavu a neznam original, ale ty prupovidky a oznaceni jako "ty muj stary ananase" a podobne, mi tam teda vubec nesedely. Netusim, jestli si pujcim i dalsi dily. Mozna casem.

FejKýý
22.08.2023 3 z 5

Konečně po dvou a půl letech, jsem si na knihu našla čas a dočetla ji. Druhý díl mě bavil více než tenhle první. Možná je to i tím, že jsem ho četla tak 4 roky zpět a sedlo mi to víc. Příběhy jsou naštěstí krátké, ale i tak jsem se pár desítek stran docela nudila. Posledních 50 stran však už bylo lepších a ke konci jsem se dost i nasmála. Twinks byla zase boží a Blotto? No Blotto opět takový hlupáček. Zbylé tři díly dojedu. Jak jsem psala, jsou krátké a občas se člověk u téhle humorné detektivky i zasměje. 2,5*

jozka_II
12.12.2021

Naprosto netusim, jestli se nekdy potkali panove Doyle a Leacock. Pokud ano a po premire brandy by se rozhodli, ze spolu neco napisi, vypadalo by to nejspis jako tahle knizka. Kdyz to neberete vazne, docela to ujde. Ja doufam, ze to byl autoruv zamer.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dcera svrženého krále v seznamech

v Právě čtených1x