PavlínaAlžběta PavlínaAlžběta komentáře u knih

Perla v mlze Perla v mlze Virginia Cleo Andrews

Velmi levně jsem si zakoupila knihu a opět ze série, přiznám se, že mě zaujala obálka a netušila jsem ani o jaký žánr jde. Nečetla jsem první díl a pravděpodobně mě hodně uniklo. Přesto tato kniha je velmi poutavá, smutná, ale čte se jedním dechem, nechybí v ději napětí, které mám ráda. V příběhu samotném je dost zášti i zloby, jakého si egoismu a chvílemi jsem měla i chuť knihu odložit, protože na mě dopadaly nepříjemné pocity, a nekonečné hrubosti vůči hrdince. Přesto jsem knihu dočetla, je to opět pro mě něco nového a zkusím přečíst díl první a doufat, že v dalším nastane zvrat.

26.01.2018 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Knížka do slova pro oddychový čas a pro určitý druh čtenáře. Prvně se mi dostal díl 3. tak jsem si konečně přečetla i půjčený díl 1. Nic těžkého, s několika zápletkami, čtivé s romantickým příběhem, erotikou, touhy a chtíče. Opět mladá hrdinka (jak už to v erotických sériích bývá) mě nevadila, ale ani neoslovila sympatiemi a hrdina dominantní. To už je prostě v erotických románech zvyk. A závěr? Znám díl 3. ale chybí mi 2. Takže časem kouknu po knihovně a pravděpodobně i e-shopech. Jestli mě zaujme více, nebude mě vadit tuto trilogii vlastnit za pár korun.

26.01.2018 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Opět jsem se lekla nálepky Bestseller, ale nevím co si z knihy vzít nebo hlavně co si o příběhu myslet. Námět výborný, jenže zpočátku zklamání později nadšení vystřídalo opět zklamání. Nemohu říct o knize, že mě zvedla ze židle, ale celkový dojem docela dobrý. Začátek jsem se nudila dost moc táhlý, hrdinka mě přišla pomatená, ale později jsem se začetla, děj s prvky tajemna, napětí, bezmoci, včetně strachu z vraha, dodalo knize to pravé. Co se týče závěru, jako by autorka ufikla rozuzlení co nejdříve, to mě zase trochu zklamalo, předvídatelnost konce.

26.01.2018 4 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Já mám autora velmi ráda, hlavně co se týče kuchařek, které doma vlastníme a jsou výtečné, tato kniha z úplně jiného soudku, tedy rady a různé tipy na téma osobního rozvoje z pohledu autora, je směs několika knih, které jsem četla, jak se změnit k lepšímu, udělat si čas pouze pro sebe, jak sebe sami ničíme psychikou, téma vztahů, zvyšte si sebevědomí, to už tu bylo od mnoho autorů. Jistě pan Kosačík píše z vlastních zkušeností, možná také ne, kniha se čte lehce, ale jak říkám nenašla jsem téma, které by v jiné knize pro osobní rozvoj chybělo. Autorovi fandím, že se pustil do jiného tématu, ale kuchařky od něj jsou pro mě lepšími. 3 hvězdy, protože mám autora ráda, kniha mě nesedla bohužel.

26.01.2018 3 z 5

Jezerní hřbitov Jezerní hřbitov Paul Cleave

Nespočet mrtvol, exhumovaná těla, uprchající vrah, zápletka docela dobrá včetně námětu, ale kniha postrádala pořádnou pointu. Napětí více méně bylo i nebylo, postavy šílené, hlavní hrdina tomu se tak ani říkat nedalo, zvrácenosti až až, morbidita nezná meze, samé hroby, děj se táhne, konec konečně dostává spád, ale já knihy měla plné zuby. Knihu jsem dočetla, ano dá se tomu říct morbidní thriller, ale vracet se k tomu už nikdy nebudu, zase tolik kniha neuchvátila, spíš znechutila.

26.01.2018

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Povedená dá se říci i vtipná oddychovka s dobrým námětem Patrika Hartla pobaví ne každého čtenáře. Nedokážu posoudit, které dílo od něj se mě líbilo nejvíce, Prvoka jsem četla až naposled teď. Přesto čtivá knížka, která nás seznámí s přáteli, kteří žijí tzv. stereotypním životem dnešních mužů a utápí se v krizi. Příběh, který se může týkat každého z nás. Vtipně pojato, člověk se v duchu zasměje i zamyslí na svým životem a jak pravdivě napsané řádky to jsou.

26.01.2018 3 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Tato klasika mě nechybí v knihovně a hlavně v novém hávu od Odenu doplňuje moji sbírku. Dnes působí román na čtenáře nudně,hlavně pro mladší generaci, já ji mohu číst i po letech. Příběh v dané době byl něčím tak novým, až dá se říct nepřijatelným s hlavní hrdinkou a hrdinou žijících v odlišných společenských vrstvách a jejich láska v popředí, popisy a zabývání se politického a sociálního prostředí společnosti na straně druhé ,se zápletkou a lehkou erotikou. Žádné oplzlé dílo, román má i hlubší pointu

Nana Nana Émile Zola

Mistr drsného naturalismu, který se nebál až příliš popisující reality v mnohdy až hnusném a děsivém podáni. Nadčasová díla, do kterých spadá i Nana, prostá, obtloustlá umělkyně, která místo zpěvu bravurně zvládala roli kurtyzány a získala si muže z Paříže. Ukázka hnusoty lidského charisma a jak dokázala obyčejná prostitutka získávat může a tahat z nich haldy peněz. I na hrdinku dojde, jak si podle Zoly drsně zaslouží. Umírá prožraná nemocí. Zola nikdy nechodil kolem horké kaše, dokázal popsat, hnus, odpornost, marnivost svým skvělým stylem psaní.

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Druhé seznámení se spisovatelkou, která mě padla do oka s románem Vraždy Aristokratek. Christine Trent nejen, že dokáže perfektně popsat viktoriánskou dobu, včetně celého okolí, vykreslit postavy, sama tímto životem sama žije a obklopuje se věcmi z viktoriánské éry, což je znát při jejím stylu psaní. Toto dílo trochu slabší než Smrt aristokratek, nicméně v příběhu se objevuje hlavní hrdinka úžasná Violeta, kterou jsem se velmi oblíbila, majitelka luxusního pohřebnického ústavu, která si poradí se vším, zápletka se sirotkem, detektivní námět u kterého najdeme i napětí. Děj je protkán fakty historie i tehdejší politikou na které si dala autorka v popisech záležet, ale která mě nebavila ani u předchozího románu, nicméně do děje patří. Rozhodně kniha nepatří mezi klasické romány pro ženy z červené romány, což jsem již někde také četla. Pro mě další velmi podařený román, autorku jsem si oblíbila.

26.01.2018 5 z 5

Uloupené tělo Uloupené tělo Christine Trent

Kniha, děj námět i zápletka skvělá. Autorka nezklamala a musím uznat, že tento díl je mnohem čtivější a záživnější než Dáma z popela. Ze série Dáma z popela tuto knihu řadím na druhé místo hned po Vraždách aristokratek. Opět se dočítáme o hlavní hrdince Violetě, historii, kde nechybí hlavní detektivní zápletka, se kterou si musí Violeta poradit. V příběhu lze nasát viktoriánskou éru, celou její společnost díky skvělým popisům. Mnoho postav, různě propletené a zároveň podezřelé, přesto vše dopadne jak má. Oddychová detektivka v pohřebnickém hávu, zbožňuji.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Dílo mistra všech mistrů spisovatelů svého druhu se středověkou zápletkou, která se taktéž objevovala a myslím, že i nadále objevuje v povinné četbě. Román objemnějšího formátu jsem si pořídila o Arga s překrásným přebalem a těšila se, že si po letech tento neobyčejný historický román přečtu. Vskutku fantastický román, který nepopisuje čtenáři pouze historii s detektivním příběhem, ale dobové propracované popisy církve samotných mnichů i společnosti, vykreslené pocity i myšlenky, nadčasové dílo, kterému se v tomto ohledu nic nevyrovná.
Filmové zpracování je úplně jiného rázu, a chybí mu to kouzlo, co Umberto Eco dokázal mistrně napsat a vykreslit.

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

Moderní světová literatura vydaná od Odenu mě buď nadchne nebo totálně odradí a to je i případ tohoto románu a už chápu i cenu této knihy. Nevím kam autorka na námět přišla, její postavy jsou úplně mimo mísu, děj je o ničem, který člověk se snaží po celou dobu pochopit a nemusí se mu to vůbec podařit. Stupidní čtení se stupidními postavami, jalové dialogy. Knihu jako by psala náctiletá čtenářka bez talentu a čtivým stylem psaním. Nikdy víc, knihu okamžitě daruji knihovně nebo vyhazuji a to s knihami nikdy nedělám.

10.01.2018 2 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Doplavat domů je tentokrát kniha, která už námětem není tak zoufalá i přes cenu, mě děj dokázal zaujmout i chvílemi lehce znepokojit i nudit. Styl psaní této autorky se řadí mezi průměr s nádechem poetismu, ale kniha není rozhodně brak, čte se rychle díky svým krátkým kapitolám. Postavy které vystupují v příběhu jsou prazvláštní a těžko popsatelné. Děj, který popisuje dovolenou rodiny se náhle zvratem změní v neočekávané. Krátký příběh, který najde své oblíbence i odpůrce, vcelku se mě příběh líbil.

Palladium Palladium Boris Razon

Na tuto knihu jsem se těšila hlavně díky anotaci, která slibovala velmi zvláštní druh čtení a to opravdu bylo. Chvílemi se mě kniha četla hůře, jelikož se týká nemoci, lékařství a toto téma mě zasáhlo silně, jelikož sama prožívám podobné strasti, ne ovšem jako hrdina, Kniha je velmi rozdílná než ostatní romány, ale seznamování s příběhem a tímto autorem jsem nevzdala. Žádné veselé téma čtenáře nečeká, hlavní hrdina prožívá peklo se svými zdravotními obtížemi, nemoci i přes jeho mladý věk. Děj chvílemi pravým vyprávěním se náhle mění v pacientově hlavě v představy, příběh, kde je hlavním tématem lékařství a pacient, který reálně popisuje vše co prožil. Kniha stojí za přečtení.

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Kniha zapůjčená, kterou jsem chtěla i zakoupit. Velmi krásně napsaný i detailně propracovaný příběh hlavně v autorovo popisech, který ocení každý čtenář. Příběh plný přátelství, pocitech a vzpomínkách, o životě který svedl z cesty i zároveň zpět navrátil na cestu. Příběh, kde se nachází hlavním tématem příroda a láska k horám spojená se silným příběhem obyčejných lidí a jejich životech. Čtivé a poutavé pro všechny různé čtenáře. Ač mě téma sedlo, knihu si ale kupovat nebudu

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Téma duchařiny, nadpřirozeno, fikce a pravdivé zápletky, patří k mým oblíbeným počtením. Autora neznám, vypůjčila jsem si v knihovně, kde mě u knihy zaujala hlavně anotace a samozřejmě samotný název knihy. Velmi čtivou knihu jsem přečetla za jeden den. Co se týče vzrušujících mrazivých zážitků v knize, tak zde bych takto knihu nepopsala, přesto je děj velmi čtivý, líbil se mi celý, postavy na mě působily neutrálně, fikce spletená pravdivým příběhem a hlavním tématem spirituality, seancí, tajemna mě zatáhla do děje. Zápletka i námět podařené, oddychová duchařina.

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Tak moc jsem si toužila knihu koupit a povedlo se mě sehnat v antikvariátu, teď už chápu proč. Po neustálém zviditelňování románu, jsem čekala skvělou detektivku plnou napětí i hrůzy, ovšem po dočtení mě kniha lehce zklamala. Nechci hodnotit úplně záporně, ale nemohla jsem román dočíst. Nezáživné, nečtivé, občas jsem se asi ztrácela v ději, z důvodu nevysvětlení určitých událostí a k dobrému čtení a porozumění to prostě chybělo. Hlavní hrdinka mě byla až nesympatická, nedokázala jsem se do děje začíst. Námět byl dobrý, ale zpracování nic moc. Nelíbilo, nevím zda se ke knize někdy vrátím

10.01.2018 3 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Iluze byla moji první knihou tohoto autora, ani jsem nevěděla, že kniha paří do série detektivních případů. Každopádně autor se mě zalíbil velmi a chválím nejen styl psaní, které upoutá a dokáže čtenáře uchvátit, nebo alespoň já se od knihy neodtrhla. Spisovatel se smyslem pro detailní popisy postav, okolí, celého děje. Námět se skvělou zápletkou v tomto případě vraždou hned na úvodu, pachatel schován ve škole, kde se zazní výstřel a křik... na místě činu v uzavřených prostorách a bedlivě hlídanými úniky, nikoho policisté nenajdou. Rozjede se propracovaný děj pátrání s tématikou iluzí. Detektivka jak má být se zápletkami i rozuzlením a sympatickými postavami. Tohoto spisovatele jsem nečetla naposledy.

10.01.2018 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Kniha k narozeninám od sestry, která mě pobavila od začátku do konce. Jako dospělák, který komiksy opravdu nevyhledává, je toto originální dílo o sexuálních dějinách od pravěku až po bláznivou budoucnost. Kniha obsahuje snad všechna témata sexu, sexuality v různých dobách, náboženstvích, zakázaných témat, erotiky od pojmů i poučných historických faktech i oplzlosti či zvrácenosti ve formě humorných obrázků :) Pobavení pro dospělé, kteří možná se i něco nového dozví:) skvělý vtip i tip na dárek.

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Knihu již mám nějakou dobu a když jsem se kdysi pustila do čtení, odložila ji, dočetla ji nedávno z nudy a prostě nejsem typ čtenářek, které se nad románem, který byl i zfilmován rozplývají. 4tivé to občas je, ale mnohdy mě pasáže nudily, opět pohádka pro dospělé ženy a mladé dívky, občas nereálné. V části Itálie děj se lehce četl, v Indii jsem se začetla o něco více, ale stále žádné uchvácení. Předávání nějakého hlubšího filozofického naplnění nebo energie, totální hloupost. Později jsem dlouhé pro mě nudné pasáže přeskakovala a závěr romantiky všichni znají. Už ne. Ráda čtu romantické romány, ale toto mě nepadlo do oka.

10.01.2018 3 z 5