Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Rozhodně plný počet bodů. Jsem spokojená, kniha se mi četla moc dobře. Na podobné téma jsem již narazila, ale vůbec nevadí. Zde je to zase něco jiného. Podané poutavě, z pohledu různých osob, to mám ráda, myslím, že sympatické vám moc nebudou. Ačkoli je téma velmi nepříjemné. Bohužel ale patří k životu lidí, jakkoli je to nepochopitelné. Navíc je kniha napsaná čtivě a napínavě, ne prvoplánově. Určitě si na ni najděte čas, doporučuji.

28.04.2024 5 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Výborná kniha, moc dobře se mi četla. Krátké, jasné kapitoly, lehké, zajímavé čtení. Jsem spokojena. Thriller, řekla bych tak trochu až na zajímavém konci. Spíš psychologický román. Já určitě doporučuji.

26.04.2024 5 z 5

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Krásná kniha! A to především. Takže zásadně nesouhlasím s nízkými hodnoceními. Ale podotýkám, že duchařská je skutečně jen velmi okrajově. Což mi právě vyhovuje, na to úplně nejsem. Takže, když to shrnu: kniha se mi četla velmi lehce, sama, čas u ní příjemně plynul. Je v ní dojemnost, pochopení, a to v různých oblastech života a moudrost. Příběh je to krásný a citlivý, popisující několik desetiletí. Ale také jsem se několikrát pobavila a usmála! Zářný příklad toho, kdy rozhodně nedat na hodnocení. Pokud si chcete přečíst pěkný příběh a nevadí, že se u něj zrovna nebudete klepat hrůzou z duchů - rozhodně do toho….

23.04.2024 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Super, jsem spokojená. Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá a zajímavě napsaná. Také možná proto, že je psaná z pohledu dítěte, a to zvláštního. Trochu se nabízí, že nedopadne tak, jak je nám nabízeno. Zcela vyjímečně jsem na částečný závěr přišla. Určitě si přečtu autorovu další knihu a tuto doporučuji.

20.04.2024 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Sibel Hodge

Opravdu sto lidí, sto chutí. Já nejspíš další knihu od autorky už číst nebudu. Navnadila mě obálka a téma knihy. Ale vůbec mi nesedí, jak píše. Bohužel mi připadá, že je to jak pro děti ze školky. Tak plytké, nezáživné, nenápadité a jednoduché psaní, to jsem dlouho neviděla. Ještě že jsou knihy tak krátké. A možná v tom je problém, prakticky nic, co stojí za to, není pořádně rozepsáno a rozvinuto. Co vyšetří jeden, na další stránce vyšetří to stejné i druhý a omílá se stále dokola. Pro čtenáře např. Nesbö, Minier a podobně, je to k neuvěření. Minulá kniha nebyla také opravdu nic moc a zde: hodný, zlý a pitomý…. Do toho fúze a převrat v Africe, to snad ne. Už ze začátku jsem převracela oči nad některými úvahami a činy hlavní hrdinky. A od půlky jsem knihu jen přeskákala. Už jsem to prostě nezvládla. Bohužel nedoporučuji.

17.04.2024 1 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Super, jsem spokojená. Moc příjemné čtení, pro mě třetí kniha tohoto autora, mě nezklamala a ve čtení budu i pokračovat. Píše mile, zajímavě i napínavě. Doporučuji.

15.04.2024 4 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Podivný nápad, řekla jsem si na začátku. No, ale uvidíme, co se z toho vyvrbí. Kniha se čte dobře a je krátká, za den hotovo. Napínavá je také - ve smyslu, že člověk chce vědět, jak daní lidé dopadnou, co na cestě prožijí a hlavně celkový závěr. Ten na konci zjistíme, ale moudří nejsme. Takže jsem jako na začátku - s povytaženým obočím - no, skutečně trochu divný nápad.

12.04.2024 2 z 5

Šepoty Šepoty Ashley Audrain

Když se dívám zpětně, vidím, že kniha Druhá tvář, se mi vlastně líbila. Když ale uvažuji o této, nemám z ní dobrý pocit. Ke konci jsem se už těšila, až ji dočtu. Žádná ale opravdu žádná z postav nemůže říct, že je šťastná, každá z nich má problémy větší nebo menší a rozhodně se o nich nečte dobře. Takže ne, nemohu říct, že by se mi kniha líbila a už vůbec ne, že si ji budu pamatovat, jak je psáno na obálce. Ale posouzení je na vás. Jak je vidět, někdo nadšený byl. Nebylo to pro mě to pravé ořechové.

11.04.2024 2 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Zbytečně více vypisovat - vše výborně shrnula čtenářka Andrea4468 viz. níže. Pro mě zklamání, bohužel až nuda, absolutně žádné překvapení. Autorčina první kniha Hrob pro mého manžela se mi líbila ohromně. Zde jsem ráda, že je konec.

08.04.2024 1 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Výborné, nápadité, působivé, napínavé i dojemné zakončení série. Autor má ohromnou představivost a ačkoli je pro mě tento žánr výjimkou, rozhodně chválím.

08.04.2024 5 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Rozhodně plný počet bodů. Čekala jsem klidnou oddychovku jako v Tajné manželce, což mě tolik neuchvátilo. Ale tato kniha mě rozhodně nadchla. Čte se výborně a děj se mi líbil ohromně, podle mého gusta. Velice mě myšlení a činy Angelicy bavily a zajímalo mě, co bude dál a jaký bude konec. Rozhodně doporučuji.

02.04.2024 5 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Knih přesně s podobným příběhem je opravdu hodně. Když jsem zjistila, o čem to zhruba bude, můj zájem silně klesl. A bohužel opravdu vše je tak, jak člověk tuší. Takže takové dost velké mínus, překvapení se nekoná. Jediné pozitivum je, že je kniha tak tenká, kdyby se vše protahovalo, asi bych se víc trápila.

31.03.2024 2 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Hodně informací o velrybách. Kniha mi už připadala poměrně dlouhá, byla jsem netrpělivá, jak vše bylo. Asi jako každý jsem uvažovala o třech různých závěrech a konec úplně jiný, rozhodně překvapivý.

30.03.2024 2 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Opět výborně popsaná fantazie. Napínavé a zajímavé. Ačkoliv tuto literaturu prakticky nečtu, musím ocenit ohromnou představivost autora. Těším se na poslední díl.

24.03.2024 4 z 5

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Vždy je mi líto, když dávám nízká hodnocení. Bohužel ale i zde se musím přiklonit k nízkému hodnocení čtenářů. Vlastně vůbec nic se nedělo, děj neslaný nemastný, zkrátka nic moc. Duchařské linka tomu také nepomohla. Čekala jsem úplně něco jiného už podle názvu. A konec opravdu nijaký.

22.03.2024 1 z 5

Zátoka Zátoka Kate Rhodes

Bohužel, kniha mě příliš nezaujala. Zřejmě už opravdu nejsem na detektivky tohoto typu. Ani zápletka nebyla nic zvláštního. Očekávala jsem zřejmě víc. Ale posuďte sami.

19.03.2024 2 z 5

Odložené dítě Odložené dítě Jess Ryder

Jedním slovem vynikající kniha! Člověka samozřejmě napadá, jak by na takové zjištění reagoval sám, manžel Tom - jak jen to napsat slušně – hrozný člověk. Ten mi šel na nervy. Chování Erin v mládí bylo samozřejmě naprosto zničující. Ale během čtení jsem uvažovala o tom všem zase z jiného úhlu pohledu a reakce rodiny mi přišla dost přehnaná. Dokonce jsem byla v závěru i překvapená, jak to vlastně bylo. Takže rozhodně doporučuji! Posuďte sami.

18.03.2024 5 z 5

Návrat do Watersbridge Návrat do Watersbridge James Scott

No, jsem ráda, že mám dočteno. Stává se, že knihu odložím, tuto jsem se dočetla, ale musím říct pravdu – nelíbila se mi. Nedá se nic dělat. Mám ráda knihy, které jsou formou vyprávění, což zde bylo, ale děj není nic moc, prostě mě to nezaujalo. Samozřejmě toho, kdo hledá temný, syrový příběh plný smutných osudů, bude možná spokojen. Ne, že bych právě tyto příběhy už kdysi nečetla, ale tady to prostě nestačilo na pořádné zaujmutí. Budete muset posoudit sami.

15.03.2024 1 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Naprosto skvělá a perfektní kniha, od které se nedá odejít, jak je napínavá a zajímavá. A to jsem jich už přečetla spoustu! Rozhodně mě štvala drzost hlavních hrdinů, nesympatičtí byli tak, že jim vše člověk až přál. :-) Určitě si nenechte knihu ujít!

11.03.2024 5 z 5

Tajná manželka Tajná manželka Steve Robinson

Moje první kniha od tohoto autora. Četla se dobře. Nenáročné čtení, připadalo mi to spíš jako historická červená knihovna pro ženy. Což nečtu. Ale zde byla linka z dávné doby, lehce a čtivě napsáno, takže jsem ji zhltla za den. Konec přitvrdil a i překvapil. Pokud hledáte něco podobného, doporučuji.

08.03.2024 3 z 5