pavla9879 pavla9879 komentáře u knih

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Skvělá kniha. Úžasně napsaná, velice čtivá a napínavá. Dostáváme se díky ní do míst, kam se mnoho lidí nikdy nepodívá.

12.12.2015 5 z 5

Únos Únos Kathy Reichs

Další úžasný díl, skvělá zápletka, napínavý děj. A ten konec byl prostě... už abych přečetla poslední knihu a vše se dozvěděla.

10.12.2015 5 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Mám ráda Viráty, miluju honby za pokladem, takže tuhle knížku jsem zhltla jedním dechem. Mnohem lepší příběh než první díl, těším se na další.

06.12.2015 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Úžasně napsaný příběh, čtivý a opravdu šokující konec.

30.10.2015 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Moc krásná kniha, jen poměrně dost krátká. Nejprve jsem viděla film, pak až knihu, obojí se mi líbilo asi stejně.

17.08.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha mě naprosto a zcela dostala. Strašně dlouho jsem na osudy Hazel a Augusta nemohla přestat myslet.
Začala jsem to číst s tím, že čekám špatný konec, ale tenhle konec jsem vážně nečekala.

14.08.2015 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Velice silný příběh o tom, čeho všeho jsou lidé schopní. Autorovi patří obrovský obdiv, že o něčem takovém zvládne mluvit, psát.

12.08.2015 5 z 5

Svaté kosti / Kosti v písku / Kosti na popel Svaté kosti / Kosti v písku / Kosti na popel Kathy Reichs

Skvělé čtení. Příběh Kosti na popel se mi zatím ze všech přečtených knih od Kathy Reichs líbil nejvíc, moc mě zajímal osud Évangéline.

12.08.2015 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Přečtená jedním dechem, opravdu skvělá knížka, od které se člověk nedokáže odtrhnout :o)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Do téhle knihy jsem se pustila kvůli maturitě, ale už během prvních stránek mi přirostla k srdci :o)

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, kterou jsem od dětství četla již nesčetněkrát :o)

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Po přečtení jsem tak trochu měla pocit, že se během těch 450 stran vlastně vůbec nic nestalo. Snad kromě "napínavého" konce, který jsem čekala asi tak od druhé kapitoly. Nejvíc překvapivá byla smrt některých postav, protože na to nejsme u téhle pohádky zvyklí. Mám celou sérii opravdu ráda, takže dalšímu dílu dám ještě šanci, ale vážně doufám, že bude lepší než tenhle.

27.11.2019 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Konec byl, dle mého názoru, dost uspěchaný, přesto se mi příběh velice líbil a těším se, jak bude pokračovat.

27.11.2019 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Naprosto bezmezně miluju film, takže pro mne bylo docela zklamáním, že krom jmen a faktu, že Garry před smrtí napsal pár dopisů, nemá kniha a film vůbec nic společného.

05.11.2018 3 z 5

Rebelka Rebelka Walt Disney

Miluju Skotsko, takže naprosto logicky miluju i tuhle pohádku. Navíc princezna, co střílí z luku, je naprosto bezkonkurenční.

25.01.2018

Stopa Stopa Kathy Reichs

Konečně jsem si mohla přečíst, jak to dopadlo s Tory a Benem, to mi na celé knížce udělalo největší radost. samozřejmě ale i zbylé tři povídky byly skvělé, hlavně pak Ben jako Ironman :D

09.01.2018 5 z 5

Cesta do jeho srdce Cesta do jeho srdce Terri Brisbin

Na Vysočinu padl strach, protože Bestie začala slídit po své kořisti...
Každý příběh o krasavcích z Highlands hltám jedním dechem, ale Connor MacLerie mi od první chvíle přirostl k srdci víc než jiní :)

27.06.2017 4 z 5

Liga výjimečných Liga výjimečných Alan Moore

Příběh se mi bohužel moc nelíbil a to jak po stránce děje, tak po stránce grafické. Filmová verze z roku 2003 byla mému vkusu daleko bližší.
Postavy byly nepropracované, velice nesympatické, stmelené dohromady doslova násilím. Slečna Murrayová tam byla nejspíš jen proto, aby si kreslíř sem tam mohl načrtnout ženskou.
Povídku, která je součástí knihy, jsem ani nedočetla, bohužel.

09.06.2017 2 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Trochu víc drsné, ale velice čtivé. Mělo by snad být víc dílů, takže pokud někdy v budoucnu vyjdou v češtině, určitě si je ráda přečtu, abych se dozvěděla, jak to dopadne s "krásnou vražedkyní".

09.06.2017 3 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Krásná kresba, zajímavý příběh, ač jde citelně poznat, že není z pera A. Sapkowskiho. Nebyl to ten Geralt z Rivie, kterého známe, i když se autor opravdu snažil, nebyl ani zdaleka blízko "skutečnosti". Víc než dopňující příběh k sérii o Zaklínačovi mi to přišlo jako opravdu rychlé převyprávění nějakého vedlejšího úkolu ze hry.

09.06.2017 3 z 5