Pavla79 Pavla79 komentáře u knih

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

V obou příbězích se spisovatelce dokonale podařilo skloubit krásnou skotskou přírodu, kde byste se chtěli okamžitě ocitnout, nepřeslazenou romantiku, lehký humor a postavy, které vám přirostou k srdci.... Opravdu velmi pěkný příběh a pohodové čtení. :)

13.07.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Naprosto úžasné čtení, které jsem potřebovala. :) Jsem šťastná, že se má Eleanor vážně skvěle. Aneb, jak nesoudit lidi, dokud je nepoznáme. Krásný a povzbudivý příběh...

28.06.2022 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Dlouho jsem nevěděla, co napsat.., buď jsem to nepochopila, nebo pochopila, ale nenaplnilo to moje očekávání, nevím.. Murakamiho ještě určitě zkusím.

12.06.2022 2 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Ach.., to bylo pěkné, milé.., úplně to naplnilo moje očekávání. :) A to prostředí úplně dýchalo z knihy. Tento sen U Knihomolky si přeje každá knihomolka... Doporučuji jako krásné letní snění čtení. :)

08.06.2022 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

No, hrůzu nahánějící hororový román, z něhož tuhne krev v žilách, to vskutku není, ale mně se moc líbil a určitě si přečtu i knihu druhou. Čtivě napsané a pěkně zasazené do skutečného příběhu. Na konci tleskám za historické nepřesnosti.

21.05.2022 4 z 5

Kniha kouzel Kniha kouzel Moony Witcher (p)

"Pro všechny čokolády na světě!" :) I když je to kniha opravdu pro děti, byla krásná, dobrodružná, pěkně se četla a všem budoucím fantasy fandům ji doporučuju.. Zachraňte Xorax! :)
Edit: občas mi to připomínalo Nekonečný příběh.., hlavně asi ta část dětských myšlenek, snění a fantasie pro záchranu všech..

04.05.2022 4 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Pro mě už to bylo moc.., moc sexu, že jsem ke konci tyto pasáže přeskakovala. Ani hlavní hrdinové mi moc nepřirostli, ani dějová linka. Víc se mi líbila Výpověď, nebo série Sincerly Yours...

26.04.2022 2 z 5

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

Stále ztřeštěná Ema a i třetí díl se mi líbil..

24.04.2022 3 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Milé děti, .... Dobrou noc. :)
Krásná nostalgie na dětství, čtení před usínáním, mé první čtení a vlastně i takové první fantasy.. Díky čtenářské výzvě pěkné vzpomínky.

29.03.2022 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Pro mě skvělá zápletka a rozuzlení na závěr. Celou knihu jsem si užila, až na její úplný konec, ten mi tam moc nesedl. Díky čtenářské výzvě jsem po hodně dlouhé době sáhla po J. D. a určitě se k němu ještě vrátím. :)

29.03.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Mám tě ráda, nemám tě ráda, kterou jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu, se mi líbila více. Konec byl až moc sladký, Sera protivná, že jsem chtěla knihu chvílemi zavřít. Jinak pěkné.

09.03.2022 2 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Též jsem četla až po jámě, abych věděla, jak to začalo. Pohodové čtení a určitě budu s Josefínou pokračovat. :)

02.03.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

V poslední době jsem uvízla na knihách tohoto druhu a musím říci, že tato mě nadchla. Nejsem žádný velký odborník na tento žánr, ráda si u těchto knih odpočinu.., někdy jednou knihou, jindy déle, a možná právě proto se mi tato kniha tak líbila. Žádná nafouknutá romantika, žádná neuvěřitelná přeměna citů, žádný zlatý kočár, který se o půlnoci přemění zpátky v dýni, a hlavně, alespoň pro mě, žádná pornoerotika s pojmenováním mužství, či aktu, nad kterým zůstává rozum stát..., asi jako to mužství. ;) Podle obalu jsem knize moc nevěřila a spíš jsem si říkala: "Co sis to zase půjčila?". Jsem ráda, že opak je pravdou. Velmi pěkně se mi četla, postavy hlavní i vedlejší byly víc, než sympatické, uvěřitelné a prostředí je opravdu pomyslnou třešinkou na dortu... Na druhý díl s Izzy a Willem se moc těším.. :)

10.02.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Moc pěkné, moc podařené. Pro ty, kteří mají tento druh četby rádi, určitě doporučuju. :)

21.01.2022 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Tak druhý díl se mi líbil mnohem víc. Pěkná oddechovka. :)

21.01.2022 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Velmi pěkné, oddechové čtení. Taková vtipná "popelka". :)

04.01.2022 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Přidávám se do skupiny, které moc kniha nenadchla. Asi mě neoslovily hlavní hrdinové a děj nejlepších kamarádů. Nicméně, druhý díl ještě zkusím. :)

04.01.2022 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem to četla už dlouho po klasice, ale bylo to pro mě úmorné dočtení. Asi jsem už velká. :)

31.12.2021 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Velmi příjemná oddechová četba. Mohu doporučit.

31.12.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Jsem trochu rozpačitá..., ani vlastně nevím, co napsat.. Celkově mám tento druh četby ráda, odpočinu si u ni..., ale tato kniha byla taková zvláštní. Spoustu zbytečné omáčky, která mě docela rušila a kterou jsem i občas přeskakovala a občas i nějaká chyba v textu. Peprnější slova mi ani nevadila, spíš až moc "fňukání" Koule a až přiliž dokonalý Satan. Jediné, co si asi zapamatuji, protože pobavilo.... "To bude jak Hunger Games na ledě."

15.11.2021 3 z 5