Pavla181 Pavla181 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá! Četla jsem ji dvakrát a i napodruhé mi běhal mráz po zádech. Skvěle napsané, čtivé, ale především kniha s mimořádným obsahem. Její aktuálnost jakoby s časem spíše rostla než se ztrácela. Velký bratr, který nás neustále sleduje najednou přestává být sci-fi.. Já se při čtení nemohla zbavit představy, že čtu příběh Severní Koreji.

24.12.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Do knihy jsem nahlédla u své sestry, která ji měla na stole, a hned druhý den už jsem běžela do knihkupectví pro svou vlastní. Jazyk, kterým je kniha psaná, je krásný a četla jsem jedním dechem. Přestože vypráví o smutných časech, je vlastně velmi milá. Určitě si ji přečtu znovu.

14.12.2019 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Poslouchala jsem skvěle zpracovanou audioknihu. Rozhodně doporučuji k přečtení nebo poslechu. Velmi silné téma.

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Seriál jsem nikdy neviděla, ale kniha si mne získala od první kapitoly. Tenhle styl absurdního humoru možná nesedne každému, ale já se do něj úplně zamilovala. Rozhodně doporučuji.

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Kniha mne bavila a určitě bych jí k přečtení dále doporučila. I když mi styl a jazyk psaní vyhovoval, v první polovině jsem občas zapochybovala, zda je to kniha určená pro mne. Děj měl trochu pomalejší spád a hlavní zápletka mi zpočátku úplně nesedla. V druhé půli se ale vše otočilo a zbytek knihy jsem dočetla jedním dechem. Závěr mě moc potěšil a zpětně celou knihu hodnotím velmi kladně. Nižší hodnocení dávám za počáteční pochybnosti, které jsem u některých jiných knih - například Den trifidů - neměla. :)

23.03.2022 4 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Rovněž jsem poslouchala jako audioknihu díky Českému rozhlasu. Zpracování se mi moc líbilo a k poslechu mi kniha přišla skvělá. Je to nenáročné, oddechové, místy melancholické, ale často taky humorné.

28.12.2021 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Tuto knihu mi několikrát doporučovala k přečtení babička. Nakonec jsem si ji poslechla až jako audioknihu a rozhodně mne nezklamala.

20.09.2021 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem poprvé četla před několika lety, hned po jejím vydání - v té době mi bylo asi 13 let. Doslova mě uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je velmi čtivá i napínavá a plná fantazie. Od té doby jsem se k ní ještě několikrát vrátila a vždycky jsem si její čtení moc užila. Moje hodnocení je silně ovlivněno nostalgií a sentimentem, knihu bych označila za srdcovou záležitost. Určitě ale víc zaujme mladší čtenáře.

13.10.2019 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Skvělý! Asi patřím mezi hrstku seriálem nepolíbených čtenářů, ale už teď vím, že je to moje nová srdeční záležitost. :)

Matematika Matematika Tony Crilly

Velké otázky jsou souborem otázek, které trápí největší matematiky dnešní doby. Není to úplně jednoduché čtení. Nenaleznete zde odpovědi, ani podrobná vysvětlení. Jedná se spíš o velmi krátké úvody do velmi složitých témat. Přesto je to zajímavé čtení a myslím, že nejednoho čtenáře přesvědčí o tom, že může být tento obor zajímavý, snad i vzrušující. Mrzí mne, že jsem na vysoké škole nepoznala učitele, kteří by tento obor uměli tak zajímavě představit.

29.12.2020 5 z 5

Stejně jako první kniha i tato si mne získala. Zážitky z cest jsou vyprávěné s lehkostí a humorem, směji se u ní potichu i nahlas. Zároveň jsou uvedené i zajímavosti z procházených oblastí, takže je čtení i poučné. :)

27.07.2018 5 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Poslouchala jsem audioknihu, která má skvělé zpracování! Musím ale přiznat, že mne mnohem více oslovila kniha Náš život pod pěti kruhy, kde svůj život vypráví sám Emil a Dana Zátopkovi.

20.09.2021 3 z 5

Prožívat architekturu Prožívat architekturu Pavla Melková

Texty Pavly Melkové jsou pro mne vždy rozšířením obzoru a podnětem k přemýšlení o architektuře z nové perspektivy.

13.10.2019 5 z 5