Matematika

Matematika https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135686/velke-otazky-matematika-135686.jpg 4 14 4

Zajímá vás, jak velké je nekonečno, proč tři rozměry nestačí nebo zda může mávnutí motýlích křídel opravdu způsobit orkán? Svazek věnovaný matematice nás seznámí se spoustou dalších vzrušujících problémů a prozradí nám, jaké informace nám matematika poskytuje o reálném světě. Přinese odpovědi, i když ty nebudou vždy jednoznačné. A především nás ubezpečí o tom, že matematika – jako součást dědictví lidstva – je stále živá a neustále rozšiřuje své hranice.... celý text

Věda , Matematika a logika

Vydáno: , Knižní klub

Big Questions: Mathematics , 2010

hu_87
hu_87
24.01.2021 4 z 5

Jako takový úvod do problematiky kniha bohatě stačí. Působí jako načrtnutí různých otázek, jenže na spoustu z těchto otázek neexistuje bohužel jednoznačná odpověď. Nemůžu říct, že by mě po přečtení tohoto bavila matika o něco víc, některé kapitoly byly více zajímavé (např. ty, které fušovaly trochu do vesmíru, fraktálů, zlatého řezu...), některé méně (prvočísla, imaginární čísla, statistika).
Pro případné zájemce o matematické obory může posloužit jako takový menší průvodce a nakousnutí některých kapitol o oboru.
A ještě bych teda dodala, že vazba knihy je na omak poměrně dost zajímavá (stejně jako jiné knihy ze sérií Velké otázky), ale to poznáte, až se vám kniha dostane do ruky.

Pavla181
Pavla181
29.12.2020 5 z 5

Velké otázky jsou souborem otázek, které trápí největší matematiky dnešní doby. Není to úplně jednoduché čtení. Nenaleznete zde odpovědi, ani podrobná vysvětlení. Jedná se spíš o velmi krátké úvody do velmi složitých témat. Přesto je to zajímavé čtení a myslím, že nejednoho čtenáře přesvědčí o tom, že může být tento obor zajímavý, snad i vzrušující. Mrzí mne, že jsem na vysoké škole nepoznala učitele, kteří by tento obor uměli tak zajímavě představit.

k009
k009
19.04.2016 5 z 5

Mnoho lidí si myslí, že je matematika nuda, ale Tony Crilly dává za pravdu těm, kteří ji považují za pestrý obor plný hádanek. Skvělé, i když občas složité, čtení.

Truckline
Truckline
29.07.2014 5 z 5

Matematika, tak jednoduchá, tak elegantní, tak fascinující....

matematika

Tony Crilly