Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Před mnoha lety někdy ve škole jsem četl tuhle knihu. Teď jsem rád, že jsem se k ní po tolika letech zase dostal. Je to klasika a myslím, že by si jí občas měl přečíst každý a oživit si naše nejstarší dějiny.

07.02.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Moc pěkná knížka.Jako malý jsem jí četl já,pak jí četly obě moje děti a teď jí čte i vnučka ( ta hlavně proto,že doma má kočku i psa).Jak myli podlahu,Jak pekli dort a další je dneska už nesmrtelné a věřím,že kniha přečká i další generace.

29.11.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Musím říct, že tenhle díl je o dost lepší než první. Část, kde občané polské národnosti se snaží zabrat část ČSR a jak to potom dopadne, když je zaberou Němci je hodně zajímavá, alespoň pro mne, protože jsem toho o té době moc nevěděl. Příběh nás provádí i německou okupací až do roku 1945. Už se těším na další pokračování a vůbec nelituji peněz, které jsem za oba díly dal.

24.08.2021 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Velmi hezká kniha, která mne vrátila zpátky do dětství, kdy jsem tyhle knihy doslova hltal. Navíc autor vycházel při psaní z tehdejších poznatků a nálezů a tak se kniha docela povedla.

23.10.2020

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Docela dobré, ale někdy se autorka zamotává do osudů jednotlivých postav a tak jsem místy nevěděl, kdo je kdo. Ale jinak dobré čtení.

24.08.2021 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Moc hezká kniha. Když jsem jí dočetl, nechtělo se mi věřit, že jí napsal mladý člověk. Autor nikomu nestraní, ani Čechům, ani Němcům. Klobouk dolů, bylo to moc hezké a těším se na jeho další knihu, která má vyjít někdy v říjnu.

06.07.2022 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Moc pěkná kniha o vůli člověka vedoucí k uzdravení po obrně. Na základce jsme tenkrát měli učitele češtiny Šímu, který obrnou prošel a dokázal se uzdravit sám svojí pevnou vůlí. Vyprávěl nám, jak si píše s autorem knihy, vyměňují si i zkušenosti. Samozřejmě kulhal, ale chodil a to bylo pro něj důležité. Dokonce si vzpomínám, že jsem s ním hrál i několikrát pingpong a pokud si vzpomínám, šlo mu to výborně. Dnes už asi nežije, ale důležité pro něj bylo to, že svůj život prožil kvalitně a hlavně se nedal a bojoval. A všichni ve třídě jsme ho měli rádi.

12.01.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Od spisovatelky čtu pouze některé knihy,ale tahle je jedna z mých oblíbených.
Hercule Poirot tady předvádí kolotoč logického myšlení od začátku až do konce.Proto plný počet bodů.

29.11.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Po mnoha letech jsem si přečetl znovu tuhle knihu. Dneska už mám na to jiný náhled než kdysi. Jsem rád, že jsem se ke knize dostal znovu v letech starších, kdy už umím pochopit, že to takhle prostě chodilo a bylo. Proto dávám plný počet bodů a chci zkusit další knihy autorky a uvidím.

19.02.2023 5 z 5

Bezvadná kniha. Dozvíme se, jak se dneska vyšetřuje a jaké jsou postupy a předpisy pro vyšetřovatele. Zároveň jsem se i dozvěděl, jak probíhaly skutečně případy vyšetřované 1.oddělením a také i něco o jednotlivých členech oddělení. Je to moc zajímavé a doporučuji všem k přečtení.

23.01.2023 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Moc pěkná kniha a divím se,že jsem se k ní od vánoc ještě nedostal.A tak až teď.Sklářství bylo vždycky moje vysněné povolání.Problém byl jen v tom,že u nás nic nebylo a tak jsem se dal nakonec na něco jiného.Část naší rodiny žije v Novém Boru a tak jsem trochu závistivě sledoval,jak si vedou.Pak jsem se ale dostal do problematiky zrcadel a plochého skla a tak jsem se ke sklu dostal alespoň oklikou.Kniha se mi moc líbila a už se těším na pokračování,které letos vyjde ( myslím v květnu nebo červnu.

23.01.2020 5 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Autor je můj oblíbený a četl jsem od něj už více knih. Popis Šumavy je jedinečný a osudy jejích obyvatel jsou popsány moc hezky, jak je u autora normální.

13.03.2022 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Po dlouhé době jsem zase četl mušketýry a zase jsem si oživil všechna dobrodružství čtyř přátel,intriky mocných,souboje a další.Tuhle knihu jsem četl poprvé,když mi bylo asi šest let a pak ještě mnohokrát a letos jsem se k ní opět vrátil.Hlavně proto,že se mi ztratila kdysi poslední čtvrtá kniha a teď se mi jí konečně povedlo sehnat v antikvariátu a tak jsem dostal chuť si je zase jednou všechny knihy přečíst.Teď v téhle blbé době se mi to asi podaří.

23.04.2020 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Bezvadná kniha.Když si představím,co všechno musí hasiči v metru umět a jak musí reagovat na nečekané situace při požáru soupravy,tak si říkám,že bych asi měl velké problémy to ustát.A když si představím,co všechno musel autor nastudovat,než knihu napsal,tak klobouk dolů před ním.

21.09.2022 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Jako malé děcko jsem dostal také tuhle knihu, takže jsem dostal příležitost si jí přečíst znova. Jinak bych se k ní už asi nevrátil. Dneska už se na to dívám jinak, ale přesto pro mne má knížka určité kouzlo a jsem rád, že jsem si jí znova přečetl.

03.01.2022 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Docela se mi to líbilo.Hlavně pasáž v období války a krátce po válce.Na jejím příběhu si pak člověk uvědomí jací někteří lidé jsou.Když tu byli Němci většina lidí byla zalezlá a případně se k ní lísali.Po válce se z nich rázem stali velcí odbojáři a všichni všechno o Adině Mandlové věděli a hlavně to že chodila s K.H.Frankem a klidně to dosvědčili.Když se potom prokázalo,že nic takového nebylo,nepadlo ani jedno slovo omluvy.Nedivím se,že emigrovala a myslím.že hodně lidí si oddechlo.
Lidé se nemění,to je i dnes v době koronaviru.Na začátku bylo pár jednotlivců,kteří museli jednat tak,aby z toho nebyl malér.Ale teď vylezlo na světlo hodně "znalců",kteří přesně ví,co a jak se mělo dělat.Prostě je to tak.

06.06.2020 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knihu miluji již od doby,kdy jsem jí prvně četl někdy v sedmdesátých letech.Děj je napínavý a strhující a pokud se nad ním člověk zamyslí,není tak nereálný,co se týká zničení lidstva.Mám i film,který ale bohužel nedosahuje knize ani po kolena.

26.08.2011 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Bohužel, tenhle typ knih mě moc nebere. Je to takové moc klidné a uslazené. Normálně bych asi tuhle knihu nečetl, ale Výzva je Výzva.

06.02.2022 3 z 5

U veliké řeky U veliké řeky Eduard Štorch

Kdysi jsem tuhle knihu četl jako kluk. Teď jsem se k ní zase dostal, protože školy jsou opět zavřené a tak mám vnučku u nás. Jeden z jejích úkolů byl přečíst nějakou dobrodružnou knihu z pravěku. Protože každý psal Lovce mamutů, tak jsme se dali do téhle knihy a chybu jsme neudělali. Moc se jí to líbilo a tak jsme to zapsali i do deníku a začneme číst Osadu Havranů, aby toho měla víc.

18.10.2020 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Poválečný příběh z osidlování pohraničí. Příběh lidí, kteří přišli s novou nadějí, že získají nějaké bydlení a práci, ale také příběh jiných lidí, kteří chtějí zbohatnout a vládnout ostatním. Pokud bude autor psát nějaké pokračování osudů určitě si ho zase koupím.

08.10.2022 5 z 5