pavčape pavčape komentáře u knih

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Nějak mě knížka místy přestávala bavit. Dočetla jsem ji sice, ale nebyla pro mě top. Jak málokdy hádám kdo je vrahem, nyní jsem to chtíc nechtíc tušila a správně. Sice jen na 50 %, ale napadlo mě to v jenom okamžiku a bylo to tak! Časem jistě zkusím i Chladný popel.

02.05.2017 3 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Knížka se mi líbila. Samozřejmě tam bylo pár nepravděpodobností, pár věcí, které byly přitažené za vlasy (auto). Ale jinak opravdu fajn čtení . Hodně moudra k zamyšlení.
V podstatě jsem chápala všechny tři ženy. Dokonce k Miladě jsem měla asi nejblíž. Nepřipadala mi zase až tak strašná. Prostě chtěla pro své dítě to nejlepší, jen to moc neuměla prodat.
Od autorky mám další knížku o Agnes. Těším se, jestli bude také tak čtivá

11.05.2024 5 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Téma, které moc nevyhledávám, ale pustila jsem se do něj. Víckrát bych po knížce asi nesáhla.

11.05.2024 2 z 5

Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Agatha Christie

Teda já jsem spokojená! Knížečka do kapsy s vybranými citáty Hercula Poirota, které mu do úst vložila královna detektivek paní Agatha! Mnohé jsou k zamyšlení i po tak dlouhé době a mnohé mě rozesmály. Neutkvěly mi v hlavě ani tak z knih, jako ze skvělého televizního zpracování s D. Suchetem. Jako ctitelku A. Christie mě knížka nadchla.

01.08.2018 5 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Knížka mě příliš nenadchla. Seriál se mi líbil mnohem víc. Ale nyní alespoň vím, co mu předcházelo, jelikož děj knihy se odehrává před tím, než se začaly odvíjet příběhy seriálových postav.

07.05.2018 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Na knížku jsem se těšila, čekala jsem napínavý tajuplný příběh, kdy se budu večer při čtení sama bát, ale nekonalo se... Bylo to celkem divné a nelogické, jak psali čtenáři přede mnou. Oba rodiče se chovali divně a jejich vztah k dceři byl takový nějaký násilně pozitivní. Obálka i anotace mě naladily na skvelé čtení, ale za mě zklamání. Ale dočetla jsem

27.04.2018 3 z 5

My, sex a aférky My, sex a aférky Kamila Tomsová

Lehká čtivá knížka na jedno odpoledne. Pobaví a snad ani neurazí. Vykouzlila u mě i hlasitý smích!

09.04.2018 3 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Knížku musíte pojmout jako oddychovku bez hlubšího poselství... Dočtete se o partičce zazobanců, kteří řeší v podstatě kraviny, a v životě jim vše vychází. Nicméně je knížka čtivá a úsměvná.

06.04.2018 3 z 5

Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Pavel Holík

V knize autor uvádí některé recepty, které Vlasta Burian preferoval . Je vidět, že byl veliký gurmán, který netrpěl finanční nouzí :-) Nicméně zajímavé

28.01.2018 2 z 5

Vražedné cédéčko Vražedné cédéčko Peter James

Už jsem od P. Jamese četla lepší. Chvílemi rozvláčné, ze začátku celkem dost postav, které jsem si musela zpětně připomínat. Nakonec ale tři hvězdičky zaslouží

25.01.2018 3 z 5

V sevření mrtvého V sevření mrtvého Peter James

Tato série mě baví

31.12.2017 5 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Peter James

Kratičká knížka, ale skvěle jsem se u ní pobavila. Kriminální zápletka, černý humor a očekávaný konec. Vše jak má být!

14.12.2017 5 z 5

Smrtící pronásledování Smrtící pronásledování Brian Harper

Ještě lepší než Vražedné pronásledování. Čtivé, napínavé, krásně vykreslené prostředí ostrova Pelikan Key. Jen, jak jsem již podotkla v komentáři k druhé knize, moc "americká" pointa. Sice mi trochu vrtalo v hlavě, proč je Steve taková měkota, ale nakonec se pochlapil! Nicméne nevadilo to až tak, nelituju, že jsem knížku četla a doporučuju!

28.07.2017 4 z 5

Vražedné pronásledování Vražedné pronásledování Brian Harper

Neuvěřitelná kniha. Ani ne tak svojí genialitou, ale svým dějem. Kdyby byla zfilmována, vyrovnala by se hollywodským akčním thrillerům, kdy neporazitelný hrdina (v tomto případě hrdinka) bojuje do posledních sil a vítězí!
Kniha se četla dobře, ale děj byl tak naivní... Začínající čtyřiadvacetiletá policajtka přemůže bandu pěti ostřílených zabijáků? No dobrá tedy..

14.06.2017 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Dvě hvězdy jedině za ten závěr. Forma psaní knihy mě nebavila, knížka i děj utahané. Nemám ve zvyku knihy odkládat aniž je přečtu, proto jsem dočetla, ale nic moc. Zážitek podprůměrný.

16.03.2017 2 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Autorka se jistě nechala inspirovat Agathou Christie, ale bohužel s jejími brilantními příběhy nemá tato kniha pranic společného. Celkem nudná a nezáživná zápletka a to rozuzlení... Ještěže na kvalitě neztrácí Patrik a Erika. Jinak nevím, nevím, Camillo!

28.02.2017 1 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

No já nevím jak se ke knize postavit. Má dost stran. Možná kdyby některé popisy prostředí a situací nebyly několikrát opakované, děj by se zrychlil a dostal by spád. Zpočátku jsem měla chaos v postavách, jmen bylo dost a musela jsem přemýšlet kdo je kdo... Závěr byl - jak bych to řekla - dlouho se k němu autor propracovával. Konec byl tak překombinovaný, že to působilo nevěrohodně. Hlavní hrdina byl opravdu Hrdina! Takřka nepřemožitelný. Ale na jeho obranu musím uznat, že je spravedlivý, neúplatný a čestný. Dodrží slovo a je jistě sympaťák.Tolik kritika. Jako pozitivní na knížce hodnotím to, že autor má opravdu bohatý slovník, používá spoustu metafor, je vidět, že je vystudovaný novinář. Tyhle popisy by byly super v jiném příběhu, ne v thrilleru, tam spíše zpomalovaly děj. Ale cca od poloviny se mi knížka začala číst mnohem lépe, už jsem se orientovala v postavách a začalo to být opravdu napínavé.
Jestli si od autora ještě něco přečtu, nevím, spíše ano, ale musím si dát chvíli pauzu. A taky, jak kritizují čtenáři níže, nechápu, proč série není vydávána od prvního dílu?

18.01.2018 3 z 5