patch Online patch komentáře u knih

Mossad - Izraelské tajné války Mossad - Izraelské tajné války Ian Black

Trochu složité čtení, přestože o této oblasti mám docela přehled. Trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a do jaké patří organizace. Jak uvedl @saxofonista, hodily by se nějaké vysvětlivky ke zkratkám. Díky knize jsem si udělala jasněji v izraelské historii.

18.07.2023 2 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Výborně napsané, zkousla jsem to za jeden den a šla spát asi o půlnoci. Jak se zcela běžné situace rodičů mohou změnit v rukou psychopata, který slídí, špehuje a ubližuje.

21.06.2023 5 z 5

Výkvět mužství Výkvět mužství David Lodge

Skvěle napsané, životné, přehledné. Nejlepší jsou ty části, kdy Ejčí polemizuje s Osudem, Smrťem nebo kým. Obrázek doby na životě reálného člověka se všemi jeho chybami i přednostmi.

05.06.2023 4 z 5

Svetlo v okne Svetlo v okne Marion Kummerow

Příliš mnoho náhod a málo uvěřitelných okolností. Ale dobře popsaná realita působení propagandy na normální Němce.

05.06.2023 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha se četla velmi dobře, jedním dechem. Ale dějově je spíše plytká, zápletka málo uvěřitelná a hlavní hrdinka na můj vkus příliš dokonalá.

12.05.2023 1 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Maria Grund

Celkem nic moc. Detektivové jsou málo uvěřitelní a příběh příliš komplikovaný

12.05.2023 2 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Velmi zdařilá nápodoba staré dobré Agáty. Zajímavá zápletka i prostředí.

20.04.2023 3 z 5

Druhá dívka Druhá dívka A.J. Banner

Přečteno v rámci výzvy Čtenářského klubu krajské knihovny. Zadání znělo psychothriller 21. století. Autorce se podařilo vystihnout dusnou atmosféru, nejistotu. Konec trochu kýčovitý, ale celkově fajn.

20.04.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Vlastně se mi kniha zase tak nelíbila. Čekala jsem víc. Vyústění je až příliš předvídatelné. Pěkné čtení, ale bez dopadu.

17.03.2023 2 z 5

Skála Skála Peter May

Drsné, až z toho mrazí. Velmi překvapivý závěr. Hodně se mi líbilo.

17.03.2023 5 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Hodně zajímavé čtení, nutí přemýšlet a zůstane v mysli. Drsný obraz Ruska bývalého i současného. Dnes o to více aktuální.

17.03.2023 4 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Konfrontace mezi židovským světem a světem okolo, které skoro nemají průnik. Ale když mají obě strany zájem a jsou otevřené, tak se nakonec potkají.
Má oblíbená prostředí - Belgie a židé v jedné knize, za mě 5 hvězdiček.

15.11.2021 4 z 5

Věk nenávisti Věk nenávisti Pavel Renčín

Asi nejslabší díl trilogie, trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a konec taky nebyl superlativní. Celkově ale u mě autor zabodoval.

15.11.2021 2 z 5

Zlatý kříž Zlatý kříž Pavel Renčín

Přečteno na radu knihovníka a rada byla dobrá. Už dlouho se mi nestalo cestou vlakem, že bych se tak zabrala do četby až ohlásili Hlavní nádraží. Skvělá imaginace, postavy uvěřitelné a vtipné. Platí pro celou sérii.

15.11.2021 4 z 5

Ze světa lesních samot / V ráji šumavském Ze světa lesních samot / V ráji šumavském Karel Klostermann

K přečtení mě inspirovala návštěva zámku Štěkeň, kde spisovatel pobýval. Kupodivu docela dobrá kniha, zajímavá čeština, dnes už zapomenuté obraty a slova. Lepší než Jirásek, ten je dlouhý a nudný. Klostermann je čtivý a kratší.

15.11.2021 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Život, který proběhl tak nějak bezútěšně. Je dobře, že se vypráví i o těchto částech české historie. Smutné, ale zajímavé čtení

02.10.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Super čtení, emotivní. Oceňuji výběr prostředí a tématu, které jsem skoro neznala. Postavy mají vývoj, jsou uvěřitelné

02.09.2020 4 z 5

Věčné léto Věčné léto Jamie Brenner

Od začátku bylo jasné, jak to to celé dopadne. Většina ženských postav se chová jako blbka, dočetla jsem to, ale hodnotím nízko.

02.09.2020 1 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nakonec celkem slušné. Ale nálezy jednotlivých obětí byly celkem nahodilé, chybělo mi víc důvodů proč k tomu došlo.

02.09.2020 2 z 5

Zemřít dvakrát Zemřít dvakrát Leif G. W. Persson

Jeden z nejvíce nesympatických detektivů. Člověk to čte, jen aby se dozvěděl, co zase příšerného udělá. Zápletka mistrná a vyřešení také.

20.03.2020 3 z 5