Parwana Parwana komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ze začátku mě nijak zvlášť nezaujala, ale pak se velmi slušně rozjela. Autorka jednotlivé povídky mistrně propojila a vytvožila z nich velmi čtivý příběh, který byl sice místama smutně vtipný, ale povětšinou velmi smutný. Zvlášť když víte, že takové ženy mezi námi opravdu žijí. Některé postavy mě svým chováním místama dost štvaly, ale když holt nemohly jinak... Knížka není jen nenáročná oddechka, má opravdu hloubku.

22.09.2019 4 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Stejný případ jako Marta v roce vetřelce, ovšem na rozdíl od Marty jsem u této knížky byla po pár stránkách tak znechucená, že to fakt nešlo. Okamžitě jsem odložila.

19.09.2019 odpad!

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Naprostá klasika k přečtení kamkoliv. Na dovolenou nebo jen tak, do kavárny, před spaním... Miluju její detektivky. I když filmová zpracování jsou zdařilá, knížka osvětlí spoustu věcí, které ve filmu kolikrát chybí.

18.09.2019 5 z 5

Roky rýže a soli Roky rýže a soli Kim Stanley Robinson

Konečně jsem ji dočetla. Bohužel jsem ji četla na etapy hruba rok, takže jsem místy zapomínala, co se tam dělo. Nicméně s ničím podobným jsem se dosud nesetkala a určitě si ji někdy ještě jednou přečtu.

15.09.2019 4 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Nádherná fantasy, která se četla jedním dechem. Opět originální téma, které mě strhlo. Rozhodně doporučuju.

15.09.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Vydržela jsem zhruba do konce druhé kapitoly. Pak jsem pdfko smazala, aby náhodou nepoškodilo můj harddisk.

08.09.2019

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Odložila jsem poměrně záhy. Jedním slovem sračka.

08.09.2019

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moc dobrá kniha, která má od začátku ohromný spád a naprosto nečekaný konec. Už setěším, až si od autora přečtu i další.

04.09.2019 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Knížka, která se čte jedním dechem. S hlavním hrdinou nemůžu než soucítit, i když mě jeho nihilismus místama štve. Ale občas jsem se i pobavila. Rozhodně doporučuju za život alespoň jednou přečíst (já už ji četla podruhé).

29.08.2019 4 z 5

Na odpis - Nešťastné příhody ze startupové bubliny Na odpis - Nešťastné příhody ze startupové bubliny Dan Lyons

Velmi zajímavé téma knihy. Od začátku až do konce jsem se skvěle bavila; autorův humor mě rozsekal - smála jsem se nahlas, kdekoliv jsem knihu četla (doma, na koupáku, v kavárně, v baru). Pro milovníky černého humoru nebo adepty na práci ve startupu je kniha jako dělaná, rozhodně doporučuju.

29.08.2019 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Knížka se mi velice líbila, i když jsem tušila už nějakou dobu, jak to vlastně dopadne, a ze začátku jsem se nemohla úplně hned začíst. Od autora si přečtu určitě i další knížky.

29.08.2019 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Knížka byla od začátku až do konce čtivá, přelouskala jsem ji za den. A to je taky její jediná deviza. Příšerný děj, hrozný styl psaní (má to sice spád, ale je to o ničem), vata a nuda, kdy se na čerstvou vysokoškolačku vysypou všechny sračky světa a ona je natolik tupá a omezená, že nejenom sama neumí najít cestu ven, ale sama si je všechny zavinila. A když už se zdá, že se jakž takž poučila, tak je to ještě horší, ona padá dál na dno, za vydatného přispění návykových látek a podobných tupounů, jako je ona sama, zatímco její okolí tiše trpí. Autorka takto promarnila většinu knihy a ani ke konci to nevypadá, že by se Martička začala chovat normálně (naopak, opět sklouzne do sraček, a než by se opět rozjel kolotoč plný bezuzdného pití, cigaretového dýmu a laciného sexu na rozpadajícím se odrbaném gauči v malém kumbále v začouzeném výčepu čtvrté cenové, autorka to radši zavčas utla. Nečtěte to, šetřte si čas pro hodnotnější knihy.

23.08.2019 odpad!

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

Nebylo to špatné - četlo se to skoro samo a na podobný žánr jsem ještě nenarazila. Jediné, co mi trošku vadilo, byla spousta jmen, které se v knize vyskytovaly, a já se už ve třetině ztrácela, kdo je kdo.

23.08.2019 3 z 5

Rob Roy Rob Roy Walter Scott

Rob Roy se sice výrazně projevuje až v druhé půlce knížky, ale to vůbec nevadí. I přes archaičnost jazyka je knížka velmi čtivou a stravitelnou potravou pro mozek (krásný jazyk, hezký příběh, žádné překlepy ani hrubky + vysvětlující doslov).

19.08.2019 4 z 5

Pohádky Pohádky Wilhelm Hauff

Svatý grál mezi pohádkami. Jedny z nejlepších, které jsem kdy četla. K tomu krásný květnatý jazyk a nádherné ilustrace. Vždycky se k nim ráda vracím ;)

13.08.2019 5 z 5

Návrat čarodějnice Návrat čarodějnice Paula Brackston

Když jsem knížku začala číst, byla jsem dost na rozpacích, protože ve srovnání s prvním dílem zde bylo mnohem méně děje a méně akce, a mnohem víc nejrůznější vaty. Byla jsem v pokušení knížku odložit, ale nakonec jsem ji dočetla, protože se z ní vyklubal docela dobrý příběh. Nicméně první díl mi přišel mnohem lepší a akčnější, a nemůžu se zbavit dojmu, že pokračování na mě dělá dojem vývaru. Doufám, že třetí díl už nebude.

10.08.2019 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Neměla jsem závratná očekávání, ale knížka mě doslova pohltila a jí ji zhltla za dva dny. I když jak o tom tak přemýšlím, tak jsem ji spíš sežrala; nedala mi vydechnout a čistého času by to vydalo na den. Brala jsem ji jako fajn oddechovou, ovšem příjemně napínavou fantasy.

06.08.2019 4 z 5

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Pratchett ve své nejlepší podobě. Knihu jsem doslova zhltla a dost jsem se nasmála. Nac mac Fíglové jsou boží ;)

05.08.2019 5 z 5

Plavba za všechny prachy Plavba za všechny prachy Jackie Collins

Knížku jsem četla v angličtině, což jí dost přidalo na hodnotě. V češtině jsem její knížky přestala číst už dávno, protože jsou všechny na jedno kopyto. Nehledě na to, že je to čirá pornografie na papíře, takže místo o literatuře se bavíme spíš o zboží (jo, prodávají se dobře). Pokud chcete oddechovku k moři, jedná se o ideální knížku, žádné hlubší myšlenky bych v tom ale nehledala.

02.08.2019 3 z 5

Kéž bys byl tady Kéž bys byl tady Rita Mae Brown

Ze začátku jsem se do knížky nemohla začíst (a trochu mě rušily kurzívou psané rozhovory mazlíčků hlavní hrdinky), ale nakonec jsem byla nadšená. Knížka se čte hrozně rychle; já jsem si ji vzala s sebou na dovolenou a nemohla jsem si ji vynachválit. Podobně milých detektivek, kde vyšetřují i zvířata, nejspíš moc není, a tahle mě příjemně osvěžila ;)

26.07.2019 5 z 5