papaja papaja komentáře u knih

Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Gerald Messadié

Jako většina žen si ráda přečtu knihu z dob, kdy byl Egypt na vrcholu. Autor umí poutavě líčit příběhy, kniha je plná intrik a podvodů. Ráda si přečtu i další 2 díly. Jen škoda, že kniha nezačíná v období, kdy začal vládnout Achnaton.

06.11.2017 3 z 5

Miláček Miláček Arnošt Lustig

Toto knihu jsem četla velmi dlouho, styl psaní autora se mi velmi líbí. Bohužel jsem si k této knize cestu nenašla, nedokázala jsem proniknout do příběhu a nejspíš pochopit veškeré autorovy myšlenky.

06.11.2017 2 z 5

Katova píseň Katova píseň Norman Mailer

Skvěle napsaná kniha. Dlouho jsem se k tomuto autorovi odhodlávala a určitě to není poslední kniha, po které jsem sáhla. Mám ráda knihy, kdy autor zvládne popsat hlavní postavu tak, aby ji čtenář chápal, měl rád a zároveň i nenáviděl. Byla cítit velká propracovanost příběhu, autor musel věnovat obrovské množství času, aby příběh dokázal takto zpracovat. Velice se mi líbí autorův "novinářský" přístup při popisu událostí i postav, kdy nejsou zapojeny autorovy emoce, vždy pouze emoce samotné postavy. Co bych knize vytkla je velké množství postav, za což autor úplně nemůže, když chtěl příběh vylíčit autenticky.

06.11.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemohu uvěřit výši hodnocení. Pokud jde o vyprávění babičky, tak nebylo úplně špatné, ale bylo z toho cítit, že autorka je z USA a nemá k tomuto tématu blízko. Chyběly tomu propracované detaily/podrobné vnitřní pocity, které vytvářejí autentičnost příběhů, celou dobu jsem se nemohla úplně začíst, příběhu jsem nevěřila. Pokud jde o 1. a 3. část - vyprávění pekařky a vyšetřovatele, tak to byl velmi slabý a naprosto předvídatelný příběh. Jediné, co v knize hodnotím opravdu kladně je vyprávění přerodu malého kluka v důstojníka SS. Váhala jsem mezi ** a ***.

06.11.2017 3 z 5

Krysiáda Krysiáda Nicolae Rusu

Také by mne zajímalo, do jaké míry je to smyšlený příběh, doufám, že z velké části. Přečetla jsem jedním dechem. Skvěle odporná kniha.

Pohřbený zaživa Pohřbený zaživa Richard Marsh

Určitě není nikdo, kdo by nepřemýšlel, jak by chtěl, aby se zachovali jeho blízcí v tomto případě, ale myslím, že ať si slíbíme cokoliv, tak realita je přesně, jako v této knize. Velmi působivý příběh, ale občas mi to přišlo trochu moc americké...

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Žádná velká literatura, ale kniha se mi moc líbila. Začala jsem Jáchymem a je vážně zábava, jak se vám pak střípky příběhu dají dohromady přečtením opačné strany.

18.10.2017 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Kniha čtivě psaná, místy napínavá, ale nic, co by stálo za přečtení. Celé mi to přišlo nějak umělé. Věřím, že kdyby byl námět zpracován jiným autorem dopadlo by to mnohem lépe.

18.10.2017 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Místy mi bylo do smíchu, jelikož jsem si vzpomněla na film Adéla ještě nevečeřela - místy jsem viděla určitou podobnost. V celkovém dojmu velmi zajímavý příběh, který stojí za přečtení.

18.10.2017 4 z 5

Cesta běžce - Pohled do bájného světa japonských běžců Cesta běžce - Pohled do bájného světa japonských běžců Adharanand Finn

Čekala jsem mnohem více, jelikož jsem na jaře propadla běhání, ale... Přišlo mi to celé nějak odfláknuté. Člověk přijede do tak zajímavé země a setká se s tak zajímavými lidmi a nemá pomalu, co by napsal. Určitě mne k dalšímu čtení svých knih nenalákal.

18.10.2017 2 z 5

To To Stephen King

Zatím to nejlepší od Kinga, velmi dobře propracovaný příběh a určitě doporučuji. Sice dávám 3*, ale můj problém je popasovat se s velkou přítomností nadpřirozena (příšery, řeči o bohu), přesto mne knihy tohoto autora táhnou, abych si je přečetla. Možná je na tom něco nadpřirozeného

18.10.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Já to vidím, jako literaturu faktu, která je prezentována formou sci-fi komedie.

18.10.2017 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Nepřišlo mi úplně ideální napsat do úvodu, jak kniha skončí, sice je příběh hodně známý, přeci jen se může vyskytnout čtenář, který nezná konec dopředu... Přišlo mi, že stylem psaní byla Anna velmi vyspělá, což se mísilo s nevyspělostí - pubertou autorky. Bylo zajímavé prožívat příběh a vývoj vztahů i názorů. Dojemný příběh, především v době, kdy je mezi námi stále více cítit šířící se vlna extremismu.

28.06.2017 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Nápad mi přišel velmi dobrý, myslím, že kdyby kniha nebyla jednou z jeho prvních knih, tak by ji dotáhl lépe. Když porovnám s tím, co jsem četla, tak dávám ***, ale určitě kniha stála za přečtení. Původní film mi proti knize nepřišel dobrý, pro mne vynechal několik zásadních okamžiků a řekla bych, že v konečném důsledku vyzněl jinak i charakter postavy.

20.03.2017 3 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Čtivě napsané, spousta věcí je předvídatelná od samého začátku, nejsou dopracované veškeré linie příběhu. Konec mě přijde odfláknutý, z knihy mám celkem plochý dojem. Knihu jsem si vybrala podle obalu v knihovně, který se mi líbil a když jsem šla kolem knihy asi po třetí, tak jsem se rozhodla, že jí dám šanci. Jako první kniha si myslím celkem dobrý pokus, ale další knihy si od autorky nechám ujít.

16.01.2017 2 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Kniha se velice dobře čte, děj plyne rychle, postavy zajímavé, ale více by mi vyhovovalo, kdyby šla autorka více do hloubky. Úplně nejsem nadšenec knih s romantickou tématikou, takže toho "sladkého" na mě bylo až moc.

16.01.2017 3 z 5

Zásady ekonomie Zásady ekonomie Gregory N. Mankiw

Naprosto nejlepší učebnice, se kterou jsem měla tu čest se setkat. Podrobné vysvětlení základů ekonomie, čtivě napsaná - hlavně po přečtení pár stránek nemáte pocit, že jste asi totálně hloupí a už nedokážete vnímat naprosto nic dalšího.

16.01.2017 5 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Čekala jsem černý humor, který mám ráda, ale toto byla velmi silní káva... Odřezávání končetin, vraždění, pití nechutného nápoje - nic z toho mi vtipné nepřišlo. Knihu jsem přetrpěla, jelikož nerada knihu odkládám, ale velké přemáhání... Pravda ale je, že na Pelce určitě nezanevřu, protože ... a bude hůř je skvěle napsaná kniha, která patří k mým oblíbeným, ale ani na tuto knihu dlouho nezapomenu, zda vůbec lze zapomenout...

16.01.2017 1 z 5

Nepřítel soudruha Stalina Nepřítel soudruha Stalina Eugeniusz Iwanicki

Velice čtivě napsané, kniha popisuje drsné období dětskýma očima. Nijak mě nerušila nepřesná chronologie a občasné přeskakování. Určitě stojí za přečtení a jsem ráda, že jsem po ní náhodou v knihovně sáhla!!!

13.10.2016 4 z 5

Xantypa Xantypa Gerald Messadié

Psané velmi čtivě, spousta zajímavých faktů i když zápletka s vraždou je smyšlená autorem, těším se, až si přečtu další knihy od tohoto autora.

19.09.2016 5 z 5