Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další z historických románů Georgese Messediého začíná úmrtím Achnatona, jednoho z nejslavnějších egyptských faraonů 18. dynastie Nové říše. Vládl sedmnáct let; za tu dobu ztratil Egypt Palestinu, Sýrii a Súdán a v provinciích se rozmohl chaos a nepořádek. Achnaton, jemuž dala Nefertiti šest dcer, se zhlédl v nevlastním bratrovi. Smenchkare mu připomínal syna, jehož nikdy neměl. Jmenoval ho regentem a jejich pouto přerostlo v milenecký vztah. Zapomenutá a zhrzená Nefertiti hned po manželově smrti zbaví Smenchkareho moci a dá se prohlásit regentkou, vládnoucí jménem sedmiletého Tutanchamona. Prohlásí, že jediným bohem zůstane i nadále Aton. To ale mocní velekněží starých kultů, kteří tak dlouho čekali na svou příležitost, v žádném případě nehodlají připustit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10260/boure-na-nilu-i-oko-kralovny-nefert-DNr-10260.jpg 4.226
Série

Bouře na Nilu 1.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Argo
Orig. název

Orages sur Le Nil, L, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti

Přidat komentář
zdenaR
28.02.2020

Krásný historický román z Egypta - moje oblíbené téma.
Velmi čtivý :-)))
Doporučuji.

Sahti
01.02.2020

Ze začátku jsem se nedokázala do knihy začíst, ale cca od 70 strany už se příběhl četl sám. Je to jako v dnešní době, samé intriky a boj o moc. Hodně mě překvapil popis královny Nefertiti. Její oči - jedno normální a druhé uhrančivé/zakalené. V závěrečné části je setkání Meritaton s kočkou, to mi přišlo trošku hloupé. Přesto zajímavé čtení, jdu se pustit do dalšího dílu.


takana
28.11.2019

Starověký Egypt mě zajímá a kniha je hezká a čtivá. Už se těším na druhý díl.

papaja
06.11.2017

Jako většina žen si ráda přečtu knihu z dob, kdy byl Egypt na vrcholu. Autor umí poutavě líčit příběhy, kniha je plná intrik a podvodů. Ráda si přečtu i další 2 díly. Jen škoda, že kniha nezačíná v období, kdy začal vládnout Achnaton.

ufounek17
25.09.2016

Velmi poutavý příběh královské rodiny v Achetatonu. Už otvírám pokračování Tutanchamonovi masky a moc se těším, bude určitě tak hltavá jako Oko královny Nefertiti. DOPORUČUJI...

Konvalinka987
07.08.2014

Kniha je velice zajímavá, mohla by být čtivější. Autor s postavami opravdu nešetří. Myslím si, že pokud se člověk zajímá o starověký Egypt, tak by tuhle knížku neměl vynechat.

braunerova
15.06.2014

Výborný román, postavený na skutečných historických událostech této doby. Přečetl jsem za víkend. V závěru knihy autor uvádí životopisy historických osobností z románu.

Vojslava
23.06.2013

Pěkně a čtivě sestavená historie - vyprávěcí linie je jasná a docela pestrá a uzavřená, to cením, zatím se mi tato série líbí víc než Jana z Hvězdy. Léto se blíží, dočíst trilogii rozhodně nebude špatná volba.

1