Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti

Další z historických románů Georgese Messediého začíná úmrtím Achnatona, jednoho z nejslavnějších egyptských faraonů 18. dynastie Nové říše. Vládl sedmnáct let; za tu dobu ztratil Egypt Palestinu, Sýrii a Súdán a v provinciích se rozmohl chaos a nepořádek. Achnaton, jemuž dala Nefertiti šest dcer, se zhlédl v nevlastním bratrovi. Smenchkare mu připomínal syna, jehož nikdy neměl. Jmenoval ho regentem a jejich pouto přerostlo v milenecký vztah. Zapomenutá a zhrzená Nefertiti hned po manželově smrti zbaví Smenchkareho moci a dá se prohlásit regentkou, vládnoucí jménem sedmiletého Tutanchamona. Prohlásí, že jediným bohem zůstane i nadále Aton. To ale mocní velekněží starých kultů, kteří tak dlouho čekali na svou příležitost, v žádném případě nehodlají připustit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10260/boure-na-nilu-i-oko-kralovny-nefert-DNr-10260.jpg 4.226

Bouře na Nilu 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Argo

Orages sur Le Nil, L, 2003

Kniha Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti

zdenaR
28.02.2020

Krásný historický román z Egypta - moje oblíbené téma.
Velmi čtivý :-)))
Doporučuji.

Sahti
01.02.2020

Ze začátku jsem se nedokázala do knihy začíst, ale cca od 70 strany už se příběhl četl sám. Je to jako v dnešní době, samé intriky a boj o moc. Hodně mě překvapil popis královny Nefertiti. Její oči - jedno normální a druhé uhrančivé/zakalené. V závěrečné části je setkání Meritaton s kočkou, to mi přišlo trošku hloupé. Přesto zajímavé čtení, jdu se pustit do dalšího dílu.

takana
28.11.2019

Starověký Egypt mě zajímá a kniha je hezká a čtivá. Už se těším na druhý díl.

papaja
06.11.2017

Jako většina žen si ráda přečtu knihu z dob, kdy byl Egypt na vrcholu. Autor umí poutavě líčit příběhy, kniha je plná intrik a podvodů. Ráda si přečtu i další 2 díly. Jen škoda, že kniha nezačíná v období, kdy začal vládnout Achnaton.

ufounek17
25.09.2016

Velmi poutavý příběh královské rodiny v Achetatonu. Už otvírám pokračování Tutanchamonovi masky a moc se těším, bude určitě tak hltavá jako Oko královny Nefertiti. DOPORUČUJI...

Konvalinka987
07.08.2014

Kniha je velice zajímavá, mohla by být čtivější. Autor s postavami opravdu nešetří. Myslím si, že pokud se člověk zajímá o starověký Egypt, tak by tuhle knížku neměl vynechat.

braunerova
15.06.2014

Výborný román, postavený na skutečných historických událostech této doby. Přečetl jsem za víkend. V závěru knihy autor uvádí životopisy historických osobností z románu.

Vojslava
23.06.2013

Pěkně a čtivě sestavená historie - vyprávěcí linie je jasná a docela pestrá a uzavřená, to cením, zatím se mi tato série líbí víc než Jana z Hvězdy. Léto se blíží, dočíst trilogii rozhodně nebude špatná volba.