papaja papaja komentáře u knih

Z mého života Z mého života Vítězslav Nezval

Báječná kniha, autor mě rozhodně přiblížil období vzkvétajícího komunismu a i důvody obdivu k jeho ikonám. Kdo z nás může vědět, jakou ideu by v té době podporoval. Rozhodně jsem Nezvala i celou jeho generaci díky této knize mnohem lépe poznala. Velmi děkuji náhodě, díky které jsem na knihu narazila. Kéž bychom jsme i v naší době měli známé autory tohoto formátu, bohužel, když už někdo v dnešní době čte, tak často vyhledává mnohem povrchnější autory. Všichni pějí ódy a mnozí ze spisovatelů ani nečtou.

16.11.2018 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Kniha mi přišla jako divadelní hra pro jednoho herce ... výzva. Každopádně jsem po pár stránkách nahlížela dál a dál, kdy se konečně začne něco dít ... no tato kniha mě rozhodně nepřesvědčila o tom, že má smysl vybírat si knihu jen proto, že dostala nějakou cenu.

Škvár Škvár Charles Bukowski

Po několika letech odkládání jsem se konečně dostala ke knize od Bukowskiho díky výzvě a určitě ne naposledy. Kniha mě bavila od začátku do konce.

16.11.2018 4 z 5

Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Miloš Škorpil

Miloš Škorpil je pro mě velmi inspirativní osoba, určitě to není kniha, do které se začtete a přečtete jedním dechem. Kniha obsahuje spoustu velkých myšlenek, o kterých by jsme měli všichni přemýšlet. Se spoustou myšlenek se ztotožňuji, takže hodnotím velice kladně. Pokud chce někdo čtení zaměřené na styl běhu, tak doporučuji sáhnout po jiném titulu.

16.11.2018 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Fenomenální ...

Hory shora Hory shora Arnošt Tabášek

Příběhy naprosto úžasné, mám velice ráda hory, ale na takové extrémy nemám odvahu a už vůbec kondici. Knihu mi kazil slabý výkon zpracování textu, což je opravdu velká škoda.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

S většinou komentářů nemohu souhlasit, pokud by byla kniha psaná běžným jazykem, byla by vlastně úplně o ničem. Celkově knihu hodnotím na 3 hvězdy. Kniha se sice nezařadí mezi mé oblíbené tituly, ale za přečtení stojí. Příběh byl jednoduchý, veselý, ale hlavně se mi velice líbila hra se slovy, úžasné.

Tma o polednách Tma o polednách Arthur Koestler

Knihu jsem šla číst bez velkých očekávání, o to větším překvapením pro mě bylo kvalitní zpracování knihy. Poněkud strohý a depresivní styl vyprávění se mi přesně trefil do noty, celý příběh vyzněl velmi realisticky. Vždy mě jen mrzí, když si přečtu dobrou knihu a vidím takto malý počet hodnocení (čtenářů).

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Velice mne mrzí, že knize nakonec musím dát tak malé hodnocení, ale struktura knihy byla pro mne opravdu mimo. Kniha byla plná zajímavostí a faktů, které mne vážně bavili, ale koncepce přeskakování mezi "románovými" částmi knihy a mezi popisem přípravy výstavy mi přišli opravdu špatné. V konečném důsledku knihu k přečtení doporučuji, pokud se přenesete nad formou psaní, tak především pro obyvatele Brna a okolí je kniha studnicí informací, o kterých většina neměla ani ponětí.

29.08.2018 2 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

V knihovně jsem si chtěla po delší době přečíst další knihu tohoto autora a až doma jsem si všimla, že jsem sáhla po knize od Albatrosu. Každopádně hodnotím knihu nejen vhodnou pro děti. Moc příjemné dobrodružné oddechové čtení.

06.05.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

V knihách Remarque je vše, aby člověk věřil všemu, co čte. Válečná literatura je mým oblíbeným tématem a když čtu mnohé autory, tak se všichni snaží o autenticitu, ale jedině dostanou člověka do fáze, kdy člověk přemýšlí nad reálností, zatímco u knih Remarque je člověk 100% vtažen do děje a věří všemu, co čte.

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Pro člověka, který žije život v hranicích zákona to musí být naprosto otřesný zážitek. Žít s takovými lidmi si nedovedu představit. Pro mne je největší psychické týrání to, že nevěděla, kdy to všechno skončí, nemoct si odtrhávat pomyslné dny, kdy půjdu domů ...

06.05.2018 4 z 5

Pěkná grafika, humor dle mého gusta s cestovatelskou tématikou. Velice příjemná oddechovka, taktéž nejsem příznivcem dovolených s cestovkou, akorát si nedovedu představit, že mi dají v práci tak dlouhé volno. Závidím ;-) a věřím, že se na podobnou cestu taky vydám!

06.05.2018 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Pro mne nejlepší autor všech dob, jinak celkem fádní příběh dokáže jen Márquez vyprávět stylem, že se nedokážete odtrhnout.

Oči modrého psa Oči modrého psa Gabriel García Márquez

Mezi nejlepší díla autora bych tuto knihu určitě nezařadila, ale je to určitě kniha, na kterou po přečtení nikdy nezapomenete. Knihu sem četla zhruba před rokem a musím říct, že vzpomínky na úryvky k jednotlivým povídkám se mi vrací celkem často.

06.05.2018 3 z 5

Elegie Elegie Jiří Orten (p)

Básnické sbírky často nečtu, tato mne však uchvátila. Toto knihu jsem si oblíbila hlavně díky zhudebnění pana Pospíšila (Píši Vám Karino).

09.11.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pro ty, co chtějí, je to kniha plná citátu, myšlenek do života. Pro ty, co nechtějí, je to milý pohádkový příběh.

07.11.2017 5 z 5

Kouzelná šunka Kouzelná šunka Karel Poláček

Kniha měla vše, co má kniha mít - spád, příběh, humor, ponaučení. Autor má úžasný styl psaní a dokáže psát kouzelné příběhy.

06.11.2017 5 z 5

Případ Máří Magdalény Případ Máří Magdalény Gerald Messadié

Autor se snaží líčit reálně Ježíšovo ukřižování, co následovalo a jaké hrály úlohy známé postavy z jeho okolí. Kniha se mi líbila, ale úplně jsem se nemohla začíst. Autor určitě napsal lepší příběhy.

06.11.2017 3 z 5

Sirotci z války Sirotci z války Jiří Navrátil

Je to skoro rok, co jsem knihu přečetla a musím říct, že to rozhodně není kniha, na kterou lze jen tak jednoduše zapomenout. Autor se snaží líčit vše realisticky a surově, bez květnatých popisů. Kniha líčí dobu komunismu a zvláštní vnitřní pochody jednoho z hrdinů. Po knize jsem sáhla, jelikož je autor jmenovcem mého otce, ale určitě nelituji.

06.11.2017 4 z 5