Případ Máří Magdalény

Případ Máří Magdalény

V historickém románu s biblickou tematikou si klade Gerald Messadié otázku: Kdo byla Máří Magdalena a jaká byla její úloha při Ježíšově ukřižování? Ve věrném historickém kontextu Messadié nastiňuje příběh ženy, nikoli pasivně zbožné, ale naopak velmi aktivní, která se plně oddá záchraně Ježíšova života. Odvážné Máří Magdaleně se podaří podplatit vojáky, pozdržet ukřižování a zachránit pouze zraněné tělo Ježíše Krista. Gerald Messadié se jako již tradičně snaží svojí hlubokou vzdělaností, znalostí doby a prostředí nabourávat dogmata a interpretovat Ježíše především jako člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31088/pripad-mari-magdaleny-31088.jpg 3.720

Affaire Marie-Madeleine (2002)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Garamond

anetka.repova

Čekala jsem od knihy víc. O Máří Magdalénu jsem se začala zajímat a proto jsem sáhla po této knize. Zaujala mě její anotace a na knihu jsem se těšila. V knize se více zabývali ukřižováním Ježíše a Máří Magdaléna se pak nějak vytratila.

Do samotného děje jsem se nemohla pořádně začíst, ale knihu jsem přeci jen dočetla.

ladyfromskye

Trošku zklamání, Máří Magdalena se jako hlavní postava knihy z texty jaksi vytratila a některé pasáže byly jaksi navíc. Ale jinak je to zajímavé dílo, určitě si přečtu i jiné autorovy knihy.

papaja
06.11.2017

Autor se snaží líčit reálně Ježíšovo ukřižování, co následovalo a jaké hrály úlohy známé postavy z jeho okolí. Kniha se mi líbila, ale úplně jsem se nemohla začíst. Autor určitě napsal lepší příběhy.

Juliette
08.03.2012

Dosti zvláštní podání hodně známých věcí. A velmi čtivé.

gfdsa123
01.11.2011

Po přečtení knihy 'Člověk, který se stal bohem', jsem neváhala a přečetla si i tuto knihu a opět mě nezklamala.
Autorovo líčení údálostí mě vtáhlo do děje.