PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

V tomto případě mám problémy se rozhodnout, jaký díl se mi líbil více. Myslím si, že v této kratičké sérii hodně záleží na tom, co si čtenář prožil. Pro mě byl mnohem více emocionální první díl a taktéž se mi lépe četl. Ale druhý díl má taktéž své kouzlo, i když jsem si na Adama zvykala hůře. Rozhodně ale bylo zajímavé dívat se do jeho rozlámané duše. Nemyslím si, že je to nějaké světoborné dílo, ale je dobře podané, proto za mě čtyři hvězdičky.

07.12.2017 4 z 5

Upřímně nevím co k tomu přesně říci. Kdyby to šlo, tak bych tuto knihu ohodnotila 3 a půl hvězdičkou, ale bohužel to nejde, takže jsem udělila čtyři. Proč jsem se tedy přihnula spíše ke čtyřem? Kvůli celku. Kniha je doopravdy skvěle čitelná a dokáže vtáhnout do děje. Prostě jim tak nějak začnete fandit a chcete vědět, co bude dál. Co se mi ale nelíbilo... Tak nějak bych vynechala některé ty sexuální věci - jako nevadily mi tam, ale někdy se prostě nehodily. Pak vulgarizmy, které občas prostě narušovaly jemnost příběhu. Ale musím uznat, že se mi líbil vtip a to, že to bylo skvěle odpočinkové.

04.12.2017 4 z 5

Mě to prostě bavilo. Je to naprosto odpočinkové čtení, které vás nenutí pořád nad něčím přemýšlet (ok, možná by bylo vhodné přidělovat k jménům i fotky). Prostě si užíváte ten bláznivý život, který vytvořila Lauren Graham. Rozhodně je zbytečné od toho mít vysoké očekávání a nebo, že se něco dozvíte o Gilmorových děvčatech (ach, ten zavádějící podnázev). Myslím, že je to prostě fajn (a to říkám jako člověk, který nečte životopisy ani knihy o celebritách... výjimka potvrzující pravidlo). A jak jsem začala, tak i skončím: Mě to prostě bavilo!
PS. Styl psaní je tak úžasně jednoduchý, že to skvěle
dokresluje svižnost "příběhu".

01.12.2017 4 z 5

Nevím, co přesně k téhle morbiditě vlastně říct. Fakt se mi to líbilo a často jsem se i zasmála. Celá kniha je prostě dotažená do puntíku. Výstižné (děsivé) ilustrace vhodně doplňují černé kratičké verše. Moje oblíbená básnička je Robotík!

23.11.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Četla jsem vydání z roku 2008 i z roku 2017 a musím uznat, že tomu druhému dávám přednost. Má úžasné ilustrace,které vhodně doplňují hezké bajky, které vznikly k doplnění příběhu Harryho Pottera. Rozhodně na téhle verzi oceňuji i poznámky Brumbála, který odkrývá svými poznámkami i některé historické události ze světe kouzelníků. Rozhodně doporučuji každému milovníku HP!

04.11.2017 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Upřímně si myslím, že předchozí díl byl lepší, ale rozhodně to neubírá na kráse a vtipnosti. Věřím, že se v tom dost lidí najde (haha, ne že bych se já nenašla :D ). Rozhodně by tato sbírka neměla chybět doma žádnému fanouškovy/fanynce Saraha Andersonové.

24.10.2017 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Přemýšlela jsem, zda dát knize tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, vzhledem k tomu, že tři hvězdičky jsem udělila i mnohem horším knihám. Tím neříkám, že kniha je špatná (proto čtyři hvězdičky). Jen celkově se mi zdála dost průměrná bez nějakého napětí. Ale něco tenhle příběh dokázal na jedničku a to hraní na city. Vážně celá kniha byla sepsána tak citlivě, až mě to dokázalo několikrát dojmout. Tohle téma je strašně těžké a i přesto si dokázal příběh zachovat naivitu a nevinnost hlavní hrdinky. Za to to má ode mě ohromný plus.

19.10.2017 4 z 5

Do rukou se mi dostala poslední verze této knihy (2017) a musím říct, že se mi neskutečně líbila, ať už ilustrace, tak i samotný obsah. Neskutečně mě pobavily poznámky pod čarou, takto to budilo reálnější pocit učebnice. Musím říct, že se tato kniha velmi podařila. A pokud nelžou a část ceny knihy jde na nadaci Lumos, tak jsem ještě šťastnější, že jsem si jí koupila :)

11.10.2017 5 z 5

Šaty Šaty Megan Hess

Co k tomu říct? Nádherné šaty a skvělé popisky k nim. Myslím, že srdce každé dívky nad touto kniho zaplesá. Ač se o módu nezajímám, tak tohle jsem si strašně ráda a s chutí (ok, i se slzami v očích, protože vím, že v životě nebudu mít ani na jedny šaty z této knihy) přečetla.

30.08.2017 5 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Bylo to milé a čtivé. Musela jsem u toho usmívat jak pitomeček. Fascinoval mě ujetý milostný život Jane i ty pokusy uvidět realitu a přestat toužit po panu Darcy.
Je to jen takové to odpolední čtení, nic hlubšího v tom nehledat.

27.07.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Co k tomu říct? Styl psaní byl dobrý. A to je asi všechno. Zbytek byl bezduchý, který jsem už viděla v jiných knihách. Nechápu, co na tom bylo tak úžasné nebo co mělo být na tom konci tak překvapivé? Prostě ne. Je to normální (spíše podprůměrná) kniha, které nemá nic extra.Vývoj postav nulový, stejně jako příběhu. Vypadalo to, že autora se vůbec nezamýšlela nad tím, že by to mělo mít nějaký průběh a ne si jen podat ruce a budeme všichni "milující rodina". Nehledě na to, že jsem knihu našla v dětském oddělení.
Bylo by lepší kdyby kniha byla lépe označená, než se dostane do rukou nezralých dětí.

26.07.2017 2 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Nebylo to úplně úžasné, ale rozhodně by to nemělo ujít žádnému obdivovateli J.A.. Nejvíce se mi líbila část Anglických dějin očima Jane Austenové, které prostě neměly chybu!

18.07.2017 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek je mojí nejoblíbenější knihou od J.A.. Proto k ní mám zkreslený přístup. Prostě celý ten příběh miluji. V podstatě je to jediná kniha, kterou čtu každý rok. Příběh je hezký a plynulý, postavy mají charakter a své záporné stránky (až na ty, kteří jsou moc dobří na to, aby o ostatních smýšleli zle). Hezká ukázka toho, co dokáží předsudky a neuvážené chování osob, který neznají pravdu a přesto odsuzují.
Jinak krásné vykreslení doby. Stará Anglie prostě má své kouzlo!

18.07.2017 5 z 5

Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Elizabeth Aston

Je to čtivé a dobré. Nedá se o tom říct nic jiného, než že to bylo dobré. Člověk se u toho pobavil, sem tam překvapeně zamrkal. Konec se mi zdál dost odfláknutý na to, kolik to mělo stran. Má to plus za střídání pohledů a ne jen sledování hlavní hrdinky.

11.06.2017 4 z 5

Velká dětská encyklopedie Velká dětská encyklopedie kolektiv autorů

V dětství jsem tuto knihu dostala, v dnešní době už je otrhaná a sotva drží při sobě. To je však důkaz toho, že byla užitečná a často prolistovávána. Takže velice doporučuji zvídavým dětem, protože se tam dá najít ledacos!

Dinosauři Dinosauři Rachel Firth

Jako dítě jsem tuto knihu milovala. Měla jsem ráda dinosaury. Mojí nejoblíbenější částí bylo stránka o vyhynutí těchto potvor. Rozhodně je to skvělá kniha pro děti, které mají rádi "pravěké příšery" nebo se touží stát archeology. Ani netuším, kolikrát jsem jí přečetla, ale bylo to mockrát.
Plno krásných obrázku i jednoduché vysvětlení.

24.05.2017 4 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Není to úplně můj šálek čaje, ale básně měly své kouzlo, které dokázalo oslovit i mě. I když si nejsem jistá, zda se k tomu někdy vrátím.
E.A. Poe vždy dokázal vykreslovat náladu a celkově atmosféru a toto dílo není výjimkou.

24.05.2017 3 z 5

Knihy a typografie Knihy a typografie Martin Pecina

Tak typograf ze mě nebude! Díky knize jsem se o tom ujistila.
Na druhou stranu oceňuji zábavnost i srozumitelnost celé knihy. Vzhledem k tomu, že studuji knihovnictví, tak si myslím, že není marné něco vědět o procesu tvorby vzhledu knihy, nejen obsahu.
Takže veliké díky za tuto poučnou knihu, která rozevírá obzory.

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Někdy prostě člověk musí "dozrát", aby uměl ocenit lásku a někdy je potřeba času hodně. Tohle je mírný román o lásce, která musí teprve dozrát. Hlavní hrdinka je doopravdy zdrženlivá, milá a starostlivá. Proto se člověk nemohl divit, že se s ní dalo manipulovat. Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka dospěla. Jediné co mě tak nebralo, tak byly některé ty zdlouhavé či zbytečné scény.

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Upřímně má ráda všechny Backmanovi knihy, které jsem zatím četla. A Britt-Marie nebyla výjimkou. Začátek byl sice o něco těžší, ale postupem času jsem Britt-Marii začala chápat. Je to dost zvláštní osůbka (čtěte zapšklá baba), i tak mi přirostla k srdci, stejně jako zbytek Borgu (o kterém se jediné hezké dá říct, jen to, že leží u silnice).
Ač si to plno lidí nemyslí, tak podle mě je to vážně dobrá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout... aj i slzička málem ukápla. Tohle fakt umí jen Backman!

24.05.2017 4 z 5