PajusenkaB PajusenkaB komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak jako první díl, i tento přečtený jedním dechem. Poutavý příběh, který dokáže udržet pozornost a nutí číst dál.

03.06.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Přečetla jsem jedním dechem. Úžasně napsané, doporučuji pro ty, kteří milují fantasy :)

03.06.2023 5 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Z Hollis se stala najednou milující a velmi ublížená hrdinka. Kniha se mi četla poměrně špatně, jak to dopadne s postavami je navíc velmi okaté. Budu se opakovat - autorka se zoufale snaží vytvořit novou Selekci.

04.10.2022 2 z 5

Asi bych tuhle knihu zrovna vynechala a nevydávala. Měla zůstat v šuplíku. Jak již tu někdo zmínil, Harry Potter je za úplného vola. Překvapil mě konec, čekala jsem úplně něco jiného. Nicméně také si myslím, že v knize je docela dost chyb (skrz děj). Abych pravdu řekla, dost by mě zajímalo divadelní zpracování. Tak uvidíme, snad se jednou bude hrát i v ČR :)

11.02.2019 3 z 5

Od toho chlapa ruce pryč! Od toho chlapa ruce pryč! Natasha Burton

Četla jsem prvních pár stránek. No... nedalo se to. Snad nejhorší kniha, co jsem kdy četla.

26.03.2018 odpad!

Rebel Rebel Amy Tintera

Pěkný příběh, ještě originálnější nápad. Wren jsem fandila, Callumovi o něco méně. Překvapil mě obrat osobnosti Calluma. Převrat v rezervaci jsem tušila už od začátku, jelikož o čem by byl druhý díl?
Jak jsem říkala, nápad na příběh velmi oceňuji - originální a neokoukaný. Co bych vytkla, tak nucená romantika. Proč má herdek každý autor knih pro mládež pocit, že mládež potřebuje v knize romantiku, aby ji neodložil? Já měla chuť knihu odložit kvůli věčnému pusinkování. Ke konci knihy je to snad nejhorší. Za tuhle otřesnou romantiku dávám hvězdu dolů. Knihu i přesto doporučuji. Zhltla jsem ji za dva dny.

28.12.2017 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Velmi originální nápad a opravdu nádherně zpracovaný nápad. Děj je krásně rozložený, knížka nutí číst dál a dál. Ačkoli je tak tlustá, měla jsem ji přečtenou za chvíli. Určitě se zařazuje do mých oblíbených knih a ráda si ji přečtu znovu. Občas mi ovšem vadili romantické pasáže, které byly docela ohrané, nicméně ani to nemohlo pokazit můj dojem z knihy.

18.08.2017 5 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Váhala jsem mezi dvěma, nebo třema hvězdama. Vadilo mi neustálé opakování stejných spojek, příběh byl k rozeznání již od půlky knihy.
Nicméně si myslím, že si kniha zaslouží tři hvězdy. Za nápad a rozložený děj.

18.08.2017 3 z 5

Abeceda jezdectví Abeceda jezdectví Lucinda Green

Pro naprosté neznalce je kniha fajn. Plná obrázků, vysvělivek. Nic pro zaujaté koňáky

06.06.2017 3 z 5

Bičování mrtvého koně Bičování mrtvého koně Roman Cílek

Pro mě asi třetí či čtvrtá kniha ze série "Původní česká detektivka" a musím říct, že zatím obsadila druhé místo, hned po "Smutný žhář". Příběhy / povídky jsou odlehčené, proložené humorem a vskutku dobře napsané. Čtenář se začte a musí pokračovat dál, dokud prostě příběh nedočte do konce. Začátek se nerozjíždí pomalu, což velice oceňuji. Nicméně by se jednotlivé příběhy daly trochu více proložit a natáhnout, čímž by jistě neztratily na zájmu, ba naopak. I tak jsem velice ráda, že jsme měla čest se s touto knihou setkat a přečíst si ji. Je oddechová, nemusí se u ní přemýšlet. Zároveň jednotlivé povídky nenavazují na sebe, takže je možné třeba dvě přeskočit a vrátit se k nim později. Knihu doporučuji pro čtenářům, kteří mají rádi detektivky, do kterých se nemusí ponořit, kteří se chtějí pobavit a zároveň si oddechnout u 15stránkové povídce.

11.04.2017 4 z 5

Druhou nohou v hrobě Druhou nohou v hrobě David Nedoma

Knihu jsem vzala a četla jedním dechem. Opravdu musím pochválit obálku, která se mi moc líbí a podle které jsem knihu zvolila - to se nakladatelství teda povedlo! Příběh je napínavý, ale i vtipný, krásně se čte. Opět musím pochválit krátké kapitoly, které jsou pro mě, jako pro studenta, který čte po autobusech, velice výhodné. Co bych pochválila navíc, bylo rozmístění kapitol - osm "hlavních" a pod nimi okolo devíti podkapitolek. V každé kapitole jsem objevila něco vtipného, ale i napínavého, co mě nutilo číst dál. Příběh se krásně vyvíjel, opravdu se nádherně četl. Co bych vytkla, by byl určitě utnutý konec. Očekávám, že kniha bude mít určitě pokračování! I tak mi ale nezbývá mi tedy nic jiného, než nakladatelství Moba moc poděkovat, za vydání této úžasné knihy!

06.09.2016 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Začátek knihy byl pro mě velice zajímavý, stejně jako anotace, která mě nakopla ke koupi. Celkem této koupě lituji. Kniha byla skoro celá o tom, jaký je Eureka chudáček a jak to má v životě těžké. Už od začátky knihy jsem věděla, co vlastně Eureka je. Děj nic moc, většinou to byl popis o Eurečině utrpení. Druhý díl si přečtu, jelikož už ho mám, ale jinak je pro mě tato "série" nezajímavá.

14.08.2016 2 z 5

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Kniha, složená z 20 kriminálních příběhů, psané obecnou češtinou, vyprávěné v er-formě. .
Četla se mi velmi lehce vzhledem k tomu, že jsou to krátké povídky, většinou na 10 stran. Hned druhý příběh „Pepi Šperhák“ bych označila za příběh, který mě „chytil za srdce“. Aneb nevěděla jsem, jestli mám plakat nad štěstím, které strážmistr Hřebejk poskytl Pepimu, nebo nad tímto zoufalým činem.

Většina příběhů byla na „jedno brdo“ – začátek obsahoval povídání o tom, jak bylo případ těžké vyřešit, nebo jak se vlastně případ dostal na píseckou pátračku. Pokračovalo to hledáním, které většinou nebylo nijak více rozvedené, pokud v případu nehrálo velkou roli.

Jak jsem již zmínila, kniha je napsána obecnou češtinou. Objevují se tu nespisovné tvary, nejen v mluveném projevu, čímž se autorovi podařilo lépe začlenit čtenáře do prostředí a děje. Na chvíli jste se tedy stali štábním strážmistrem Hřebejkem, který postává před hospodou a baví se s prodejnou holkou.

Knihu bych brala jako takovou oddechovku – přeci jen, do děje se moc „zakousnout“ nedokážete, protože povídka je mnohdy na 10 stran, což si myslím, že je u některých příběhů škoda (dali by se poměrně hezky rozšířit a určitě by mě, jakožto čtenáře, nadchly více). Vyzdvihnout bych určitě chtěla užití obecné češtiny. Naopak si myslím, že ze série "Původní česká detektivka" má nakladatelství Moba daleko zajímavější 'příběhy', než byl tento.

03.04.2016 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Co k tomu říct? Opět přečteno jedním dechem ani ne za dva dny :) Opět skvělé zpracování, opět bych řekla, že to je kniha spíše pro mladou generaci. Těším se na třetí díl :)

25.09.2015 5 z 5

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Kniha se mi celkem líbila, byla to jiná detektivka, než co čtu (čtu pouze z dostihového prostředí), děj byl celkem poutavý, místy byla kniha vtipná, ovšem asi bych si ji znovu nepřečetla. Ze začátku jsme dosti váhala, zda číst dál, od půlky už jsem jen četla a četla, čili děj na začátku nulový a nezajímavý. Z této série si určitě přečtu další knihy

15.09.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

U konce jsem brečela. Dojemná knížka, i když není podle pravdy. Krásně napsané, ráda přečtu znova

08.08.2015 5 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Francisovky čtu vždy jedním dechem a tato nebyla jiná :-)

15.07.2015 5 z 5

Smrt ze záhrobí Smrt ze záhrobí Robert Lawrence Stine

Rychlé čtení, neočekávaný konec. Jedna z krátkých knížek, děj poměrně strhující

09.06.2015 5 z 5

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Napínavá kniha, akorát jsem se občas ztrácela, co je vlastně skutečnost a co ne

27.05.2015 5 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Dlouho jsem se rozhodovala, kolik hvězd dát. Nakonec plný počet. Začátek takový nudný a rovný, konec velmi strhující, ač se dalo tušit, co se bude dít. Už od začátku jsem tušila, kdo bude spolupachatel. Jinak se mi kniha moc líbila a doporučuji. Docela lehce se čte a ačkoli závěr byl velmi napínavý, smála jsem se.

26.05.2015 5 z 5