Ookmalej Ookmalej komentáře u knih

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Bylo to pohodové a mírně napínavé čtení. Dobrá oddechovka. Nejsem čtenář detektivek, ale prostředí středověkého Českého království mě zaujalo. Navíc mám místa, o nichž se v knize mluví, osobně prozkoumána z pohledu turisty, což mi ještě vylepšilo zážitek z celé knihy.

27.11.2017 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem celou nedočetla. Bylo tu na mě příliš mnoho filozofických odboček a vnitřních dialogů hlavního hrdiny. Velmi to odvádělo pozornost od hlavní dějové linky. Je mi to sice líto, ale snad se ke knize vrátím za několik let a dočtu ji s chutí.

03.09.2017 2 z 5

Mr. Popularity Mr. Popularity Nicholas Adams (p)

Pořád tam někdo jedl pizzu a burgery. Než jsem knihu přečetla, gastro rozvozy v Brně měly díky mně vyšší tržby. Každopádně je to dobrá oddechová kniha na dovolenkové noční čtení. Řada Stopy hrůzy je klasika a nedám na ni dopustit.

27.07.2017 3 z 5

Smrtící povzbuzení Smrtící povzbuzení Nicholas Adams (p)

Bavilo mě to, svižné, strašidelné. Mám ráda tuhle edici.

11.06.2017 3 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Z nostalgie jsem to znovu začala číst. Je tam spousta klišé a zažitých béčkových scén, ale pro mě je to klasika. Vrací mě to do doby, kdy mi bylo 11 let. Na letní dovču nebo dlouhou jízdu vlakem ideální čtení.

11.06.2017 4 z 5

Vezmi černou slepici Vezmi černou slepici Andrzej Pilipiuk

Rychle se čte, svižné, klasický Jakub Vandrovec. Místy mírně nevkusné, černý humor přetéká ze stránek proudem.

11.06.2017 4 z 5

Vetřelec: Probuzení Vetřelec: Probuzení Tim Lebbon

Poslouchala jsem to jako audioknihu namluvenou neopakovatelným Pavlem Rímským. Nikdy jsem neviděla filmy o Vetřelci, ani jsem nečetla první knihy, ale věděla jsem, o čem ten lore je. Wow! Takovou dávku napětí jsem nečekala ani náhodou! Tohle byla hodně napínavá survival hororová sci-fi. Nejlepší čtení na dovču, jaký jsem si mohla vybrat. Nejsem skalní fanoušek kánonu Vetřelce, ale můžu spokojeně říct, že autor umí budovat napětí. Klidně mě odsuďte, vy níže nespokojení skalní fanoušci Alien loru, ale mně se tohle líbilo a hodlám si od Lebbona přečíst i další knížky.
Jo a na závěr knihy se mi chtělo plakat. Tak hroznej osud si ten chlap vážně nezasloužil po tom všem, co prožil a co udělal pro svoje kolegy.

31.05.2024 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Jako čtení na dovolenou je tahle duchařina ideální. Už jsem si zvykla v knihách od Coatesové nehledat příliš logiku nebo alespoň trochu uvěřitelnosti, takže ji nadobro zařazuju do "odpočinkové četby". Četlo se to svižně, děj nestagnoval.

29.06.2021 3 z 5

Snová novela Snová novela Arthur Schnitzler

Takový snový, melancholický příběh. Nádech erotiky a skryté psychologické významy symbolů. Poslouchala jsem to jako četbu na pokračování a musím říct, že na dobu, v níž to bylo napsáno, je to dost odvážná novela. Krásný jazyk, kterým je to psané, dodává příběhu plastičnost.

17.03.2021 3 z 5

Kasino Infernale Kasino Infernale Simon R. Green

Oddechovej akčňák pro chvíle, kdy vám svět leze krkem.
Klasický Eddie Drood, který jako obvykle s úžasnou britskou grácií nakopává zadky všem „zlounům“ v dosahu. Nevím zda je to tím, že Greena čtu už moc dlouho, ale zdá se mi, že se Eddie vykecává v nejméně vhodných chvílích. Ale bavila jsem se. ;-)

07.03.2021 3 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Ja tedy nevim, nedokazala jsem se zacist. Cekala jsem trochu vic tajemna a ne jen detektivku... Omlouvam se vsem fandum autora, tohle me nechytlo.

23.08.2020 1 z 5

Bezejmenné město a jiné povídky Bezejmenné město a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Dobře, tato povídková kniha mě zaujala méně, ale i tak zůstává pro mě HPL králem "starého dobrého" hororu. Díky zdlouhavým popisům některých pasáží jsem musela přeskakovat a některé povídky jsem nedočetla, přiznávám.

07.01.2020 2 z 5

Dívka o půlnoci Dívka o půlnoci Katarzyna Bonda

Nedočteno. Snažila jsem se, ale nešlo pokračovat. Asi to není můj šálek kávy, i když je knížka celkem propracovaná.

29.07.2019 1 z 5

Sázka Sázka Robert Lawrence Stine

Odpočinková četba, u které vzpomínáte na pubertální léta, kdy jste knihy tohoto typu hltali jedním dechem. :-P Akorát mi přišlo trochu praštěný, že charakterní hlavní hrdinka úplně normálně přemýšlí o vraždě... Přišlo mi to přitažené za vlasy. Ovšem jako dvanáctiletá jsem to přímo hltala.

04.06.2018 3 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Autor se sice odklonil od rozuzlení zmateného konce předchozího dílu, ale to knize neubralo na zajímavosti. Četla se mi velmi dobře. Autor mě pořád umí mile překvapit různými zvraty.

01.02.2018 5 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Kniha mě zaujala, protože jsem potřebovala knížku do Čtenářské výzvy. Bylo to jako ty dramaticko-romantické filmy, které se vysílají v neděli odpoledne. Bavilo mě to kromě závěru, kdy jedna z hrdinek v dopise píše přítelkyni informace o svém špionském milenci. Nejde mi do hlavy, proč to v tom dopise vykecala. Mohla ho tím dostat do sakra velkých potíží... Místo toho to měla autorka dát bokem mimo kostru deníkových záznamů a korespondence hlavních postav. Odvyprávět jen to, co se odehrálo mezi dvěma milenci, aby čtenář věděl, ale pravá identita pana Alastaira zůstala utajena všem nepovolaným. Trochu mi to ten konec zošklivilo, nicméně kniha se četla svižně.

09.01.2018 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Děj začal mít opravdu rychlý spád. Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila pro svou knihovnu. Rozhodně se těším na rozuzlení příběhu. Doporučuji všem milovníkům fantasy ság.

03.09.2017 5 z 5

Písně mrtvých Písně mrtvých George R. R. Martin

Poslední povídka mě naprosto dostala. Temné prostředí, vlkodlaci, téma nedobrovolného hrdiny. Myslím, že se začtu i do dalších Martinových starších povídek.

03.09.2017 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Sice mi ke konci přišlo, že autor se snaží nahnat počet stran, a tak schválně často přeskakuje z postavy na postavu. Trošku mi to zkazilo dojem z epického závěru. Nicméně jsem pevně přesvědčena, že se k celé trilogii během roku určitě vrátím a přečtu si ji ještě jednou.

29.08.2017 4 z 5

Půlnoční děs Půlnoční děs Scott Siegel

O kapku lepší než první díl tohoto seriálu. Ale Siegel mi popravdě moc nesedí.

20.06.2017 2 z 5