oneironaut oneironaut komentáře u knih

Kamenný herbář Kamenný herbář Sergej Viktorovič Mejen

Výborná poutavá kniha o paleobotanice v SSSR.

28.03.2023

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Tak tohle jsem ani nedočetl...ten vrah má tak neuvěřitelně štěstí až jsem se musel smát...jedna oběť náhle ztratí brýle, takže nic nevidí, druhé se zrovinka vybije telefon když se blíží vrah, takže nemůže zavolat o pomoc...a pořád totéž, figurka, hádanka, vražda, pomalá policie a zas figurka, hádanka, vražda...dočetl jsem ke čtvrté vraždě a sbohem.

31.12.2022

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Vynikající. Když si ale člověk vzpomene, že podobné peklo na zemi jako Nero později rozpoutali i křesťané...upalování, mučení, křížové výpravy a pomyslí na papeže, žijící stejně jako Nero v přepychu...nakonec jsou všichni stejní, prostě lidé.

22.09.2020

Oblomov Oblomov Ivan Alexandrovič Gončarov

Geniální.

17.10.2019 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Nic moc. Pro mě docela zklamání, čekal jsem víc...

10.09.2019 2 z 5

Výborná, akorát hlavní hrdina do sebe leje neskutečné množství alkoholu...místy mě to docela znechucovalo.

12.07.2019 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Řekl bych jedna z těch slabších, ale jinak čtivá, ostatně jako každý Murakami...

03.07.2019 4 z 5

Super. Klasický Murakami.

26.06.2019 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Vynikající. Přečteno na jeden zátah a stálo to za to.

26.06.2019 5 z 5

Opět podařený Murakami.

14.06.2019

Štvanice Štvanice Émile Zola

Občas trošku moc popisné, autor nevynechá žádný detail místnosti od kliky u dveří až po posledního pavouka za skříní, ale jinak dobré, klasický Zola.

07.05.2019 5 z 5

Severní vody Severní vody Ian McGuire

Čte se to dobře, ale na můj vkus trošku za hranou.

07.05.2019 4 z 5

Mamlas z maloměsta Mamlas z maloměsta Philip K. Dick

Je to sice nuda, spousta vaty, ale protože je to múj oblíbený PKD, dám 4 hvězdy.

11.04.2019 3 z 5

27.03.2019 5 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Opět naprosto dokonalé...

11.03.2019 5 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

Výborná. Dobře jsem se bavil.

02.03.2019 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Tak zpočátku mě to hodně bavilo, ale pak jsem to měl problém dočíst. Občas nuda.

20.02.2019 4 z 5

Germinal Germinal Émile Zola

Opět dokonalé!

15.02.2019 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Já nevím, přijde mi to jako taková obyčejná tuctová kniha, nic výjimečného na Kunderovi nevidím...

06.02.2019 3 z 5