Olia Olia komentáře u knih

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

miluju ji od dětství i s těmi něžnými kresbami..

06.01.2020 5 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

čtivá knížka, s přibývajícím příběhem se zlepšuje i styl vyprávění..

06.01.2020 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

moc pěkně psané.. ale nějak mi to tentokrát neodsejpalo..

04.12.2018 4 z 5

Tři až pět let v Číně Tři až pět let v Číně Lucie Drahovzalová

Jsem moc ráda, že jsem malounko pomohla knížce na svět.. a tak jako někteří ostatní dodávám, že Ich forma by byla určitě působivější.. takhle působí vyprávění trochu neosobně a chladně.. O některých čínských zvyklostech jsem nikdy neslyšela viz malé děti v zimě venku.. zajímavé čtení, doufám, že přibude dubajské pokračování.. bylo by fajn i hlubší odhalení sebe sama.. Zdravím :-)

07.09.2018 4 z 5

Výborná knížka, hodně jsem se bavila a těšila se, až zas budu mít čas číst.. a i přes poměrnou hmotnost knihy, jsem ji vozila v MHD .. ačkoli tu nejsou hlubší info o jednotlivých zemích, pocity a subjektivní vnímání jsou popsány báječně.. a to mě na tom hodně ba, stejně jako Dominičina posedlost urbexem.. pro ni jako fotografku ta urbex místa musela být prostě žrádlo (jak já jí ta místa závidím).. fotky v knize jsou víc než povedené! Dobrá práce Dominiko! (a samo Ládíku taky):-))

06.09.2018 5 z 5

opět úžasná kniha, vyprávění, prostředí a tak vůbec..

13.01.2018 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Uf, právě jsem dočetla.. ačkoli jsem velký příznivec geocachingu, Slepí ptáci se mi líbily o chlup více než Pět.. a není to ani tím, že poezii mám taky moc ráda.. napínavé od A do Z, a hlavně jsem až do poslední chvíle nepoznala, kdo za tím vězí, což v Pěti jsem tušila už v průběhu.. drsná a skvělá zápletka.. bez hluchého místa.. :-)

31.05.2017 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

čtivá knížka, prima prokládaná dobovými fotkami s popisy, takhle to mám ráda.. Podařilo se spojit nespojitelné, neznámé osudy v příběh.. jen ten konec se mi špatně četl.. taková ztráta důstojnosti za války a hrůza dokonaná devastací objektů v duchu socialismu i poté.. chjo snad ještě něco málo ze zmiňovaného stihnu v Brně vidět , nebývám tam často.

17.08.2016 4 z 5

Jarní horečka Jarní horečka Pelham Grenville Wodehouse

no prostě klasika..:-)

19.06.2016 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Moc líbilo, trochu jako film pro pamětníky.. trochu jako průvodce historií Prahy 8, kterou dobře znám.. a i když mě auta nevzrušují, tady mě vůně benzínu vyloženě bavila.. kompaktní, nekolísavá kniha.. čtivý kolorit doby se vším všudy.. :-)

05.12.2014 5 z 5

Večeře Večeře Herman Koch

Výborná kniha, přečetla jsem jedním dechem.. před startem mi bylo naznačeno, ať čekám zvrat.. nutno doplnit, že jsem dočítala mezi bezdomovci na lavičce v Praze na Florenci, nešlo knihu nedotčenou zaklapnout napotom.. pak se mi z "happy"endu udělalo až fyzicky zle.. Přesto doporučuju všem!

13.10.2014 5 z 5

Bílá pevnost Bílá pevnost Orhan Pamuk

Pamuk je prima i při osobním setkání (2013). Zajímavě pojaté vyprávění, s výměnou identit.. poznávání kultur, to porovnávání mě bavilo.. trochu mi bylo při čtení sladkobolno, stýskalo se mi po Istanbulu, který jsem před pár lety důkladně procourala.. výhradu mám k překladu, úplně mi neseděl.. tedy překlad samotný nemohu soudit, ale trochu mi to připadalo jazykově odfláknuté :-)

19.09.2014 4 z 5

Život se psem není pod psa Život se psem není pod psa Konrad Lorenz

miluju psy a miluju Lorenze.. :-))

10.08.2014 4 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

dobře se četla, napínavá.. ale sedmikostelí a lord mord.. byly ještě tajemnější a přitažlivější..

10.07.2014 4 z 5

Hubené nohy a všechno ostatní Hubené nohy a všechno ostatní Tom Robbins

dokonalá knížka.. nejmilejší ze všech mi byla naše malá stříbrná Lžička, tu jsem si fakt zamilovala.. imaginace jak sviňa.. :-)

07.05.2014 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Líbilo moc, Mayle dokáže čtenáře přemístit přímo do půvabné Provence.. hodně mě bavily kulinářské orgie.. vinařství, společenský život, který byl vždycky o jídle a vínu.. ňam ňam.. prostě paráda.. i když já mám v úmyslu jet do Bretaně :-)

07.05.2014 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

konec byl možná trochu víc sentimentální, ale moc dobře se mi četlo..napínavé, tajemné, murakamsky rozehrané a dostatečně propletené..!

06.03.2014 5 z 5

Za Fidelem na Kubu Za Fidelem na Kubu Lenka Procházková

Čtení mě hodně bavilo, pohodička.. a šaty "fidelky" ty mi utkvěly v paměti, pocity jako Zuzaa jsem rozhodně z knížky neměla..

17.01.2014 5 z 5

Strašidlá na dobrú noc Strašidlá na dobrú noc Alfred Hitchcock

Jako holka jsem si to fakt užila.. !

17.01.2014 5 z 5

To nejdůležitější o panu Moritzovi To nejdůležitější o panu Moritzovi Vlastimil Třešňák

Sehnala jsem před časem horko těžko v antikvariátu a nelituju.. vracím se k ní, výborná knížka.

16.01.2014 5 z 5