olcab olcab komentáře u knih

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Další skvost z dílny tohoto mého oblíbeného autora. Život ve vězeňském prostředí, postava Puiskailera a hlavně ta nespravedlnost, která se děla v totalitním režimu, ve mně zanechala na dlouho vzpomínky na tuto knihu. Doporučuji!

12.04.2017 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů vůbec. Beštia je napínavou detektivkou, kterou napsal podle skutečných událostí. Od začátku do konce je kniha velice poutavě napsána, všechny jeho díla mám ve slovenštině, což dává nezaměnitelnou atmosféru při čtení a hlavně vtipnou komunikaci mezi mordpartou. Je to napínavá detektivka, odlehčená vtipkováním právě touto partičkou. Právě proto doporučuji si přečíst nejenom toto dílo ale všechny jeho knihy /tomu, komu to nevadí / ve slovenštině.

12.04.2017 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Čtu od prvního dílu a tahle parta kriminalistů mě fakt baví. V tomto díle je zápletka spíš okrajová, autoři se zaměřili na vyvíjející vztahy mezi vyšetřovateli, což oproti předcházejícím dílům nijak nemění kvalitu této knihy, alespoň pro mě....No a ten konec mě odrovnal :-O

02.04.2017 4 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Posledním dílem této úžasné pentalogie jsem završila velmi poutavé čtení o rodu Foxworthů, jejich povah, intrik, bolesti, smutku, a taky štěstí a radosti. Paní spisovatelka si mě získala na plné čáře. Budu pokračovat v další její tvorbě, která doufám bude neméně čtivá a zajímavá, jako doposud...

12.02.2017 5 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Dočetla jsem předposlední díl této pentalogie. Co napsat? Kniha si získala opět moje srdce, zejména za dojímavý konec, při kterém jsem se přistihla se slzami v očích. Čtivé vyprávění, jen těžko jsem knihu odkládala. A nemyslím si dle předvídatelné Miss Utahraptor, že by kniha byla odpad!
Takže se pouštím do posledního dílu.:-)

05.02.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Skoro všechno bylo už o knize v komentářích napsáno. Na mě udělala velký dojem za poutavě vykreslené charaktery postav a za krásně popsanou přírodu nehostinného ostrova Lewis, o kterém jsem věděla jen pramálo. První kniha od tohoto skvělého autora a těším se na další...

29.01.2017 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Tak tuhle knihu jsem četla asi tak před deseti roky a stále ji mám v hlavě. Pan King je mistr svého řemesla. Viděla jsem taky film ale na knihu nemá.Doporučuji!

30.12.2016 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

První kniha od J.Rollinse a musím říct, že jsem byla nadšená. Poutavý příběh, popis amazonského pralesa, přírody a celkově byla kniha pro mě velkým dobrodružstvím. Tento autor si mě získal i svým projevem písma a těším se na další jeho díla.

30.12.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První třetina knihy rozvleklá nuda, nuda a ještě jednou nuda. Myslela jsem, že knížku odložím a nedočtu. Nicméně jsem ji dočetla. Toto dílo za thriller a bestseler nepovažuji, mám přečteno daleko více kvalitnějších thrillerů, které na sebe tolik neupozorňovali, jako tahle kniha. Takže dávám 2* jako odměnu sobě, že jsem ji dočetla.

30.12.2016 2 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Hra začíná...a pro mě tedy začala s prvními stránkami a jela jsem až do konce s napětím, zábavou a s držením palce Parzivalovi. Skvěle napsané pane Cline!!!

16.11.2016 5 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Moje desátá kniha od DD, opět skvělá. Nenudila jsem se ani chviličku.

12.10.2016 5 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Kniha se mi četla velmi dobře, lehce, i když se jednalo o děsivý cirkevní fanatizmus obyvatel jednoho města. Korunoval to vyšinutý představený celého spolku. A ten konec? Nepočítala jsem, že to tak dopadne. Trochu otevřený konec, kéž by pan Saul napsal pokračování...ráda bych si ho přečetla `.-)

20.09.2016 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Opět brilantní kniha od W.Dorna. Spolu se Spouštěčem patří tyto psychothrillery k těm nejlepším, co jsem četla. Zaslouží si větší počet * než jen pět. Doporučuji jako kvalitní a dopodrobna propracované díla.

30.08.2016 5 z 5

Bestie Bestie Martina Cole

Tak nevím..., kniha mi připadala napsaná naivním způsobem. Jelikož jsem ji koupila za pár korun, tak jsem si ji přečetla a můj pocit z ní je smíšený, těžko uvěřitelný příběh. Nicméně se četla dobře. Je to první kniha od této autorky a přečíst si další knihu od ní netoužím.

07.08.2016 3 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Peter James

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc jsem se bavila. Je to fakt jednohubka k pobavení. Možná to dělá výborný překlad z angličtiny - dialogy, myšlenkové pochody obou manželů a vůbec, mě se líbila.

01.08.2016 4 z 5

Údolí panenek Údolí panenek Jacqueline Susann

Knihu jsem četla snad třikrát a stále mě bavila. Alkohol, prášky, deprese, prostředí filmového Hollywoodu. Odpočinkové čtení :-)

01.08.2016 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Knihu jsem četla strašně dávno, snad před patnácti lety, kdy u nás vyšlo první vydání a dodnes ji mám v hlavě. Krásná, poutavá, napínavá. Souhlasím, jak už tady bylo zmíněno, že pan Eco je mistrem slova. Kniha se mi dobře četla i když obsahovala velký počet stránek a knihu jsem přečetla běhěm týdne. Viděla jsem i filmové zpracování obsazeno výbornými herci, ale kniha byla poutavější a lepší.Tuto knihu doporučuji všem, kdo si chce přečíst kvalitní dílo.

09.07.2016 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Skvělá oddechovka, normálně jsem se u ní smála nahlas. Jelikož vlastním taky pejska, tak jsem se v určitých pasážích ztotožnila s paní Frýbovou a Robinem, jako bych prožívala situace na vlastní kůži. Určitě jsem ji nečetla naposled.

08.07.2016 5 z 5

Dobrovolní otroci Dobrovolní otroci Mik Peterman (p)

Ano, ano, kniha až moc pravdivá z této uspěchané doby. Bohužel. Jinak jsem ji přečetla velmi rychle, prostě mě bavila.

27.06.2016 4 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Dočtenej i tento díl. Skvěle napsané osudy této rodinné ságy. Autorce se povedlo opět čtenáře navnadit na další díl, na který se moc těším :-)

22.06.2016 4 z 5