Ocas Ocas komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Hmm, nikdy sem nebyl fanda upírů. Kulhánek mě je naučil brát. Proč chce ale skoro každý český spisovatel psát o upírech? protože je to in? TL sága frčí? No nic překousnu to. Knihu sem přečetl a dokoupil další díly. Bavilo mě to. Dokonce se necítím znechucen jako MartinH a klidně bych knihu doporučil. Že je plná vulgarismů, no a co. Je to běžné v denním životě, proč by to měl člověk omezovat v knihách. Kdoví kdy co Kulhánek zase vydá, takže toto je příjemná výplň času. Radegast vede!!!

Černá legie Černá legie Glen Cook

Naprostá bomba, poprvé jsem knihu četl před cca 10 lety, od té doby asi 5x, postavy mě naprosto fascinovaly, ať už kladné nebo záporné(a že poznat rozdíl mezi klaďasem a záporákem je v této knížce skoro nemožné), intriky na každém rohu, temná magie a parta obšoustů co jdou proti celému světu. Celá trilogie je boží. Díky

Draci podzimního soumraku Draci podzimního soumraku Tracy Hickman

Před 15 lety, v mládí kdy sem začínal pronikat po Tolkienovy do světa fantasy asi nejlepší román, s odstupem času po znovupřečtení sem zjistil, že mě to jako dospělého a sečtělého člověka vůbec nebaví. Proto dávám hodnocení napůl. Pro mladé čtenáře jistě zážitek, pro odrostlejší jen blábol. Mrzí mě to

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

První kniha od autora kterou jsem četl. Psal se rok 2004 a já sloužil jako záklaďák u psovodů v Přáslavicích. Seznámil sem se s gumákem, který se mnou jezdíval vlakem do kasáren. Všiml sem si že čte Gambit Ivanhoe od Simona Hawka a dal se s ním do řeči. Za 14 dní mi na službu dovezl Noční klub. Chudáci psi. Píše se obrat "hltat knihu". Já tuto knihu nehltal já ji otevřel a potom zavřel. Mezi tím nebyla realita ale pouze představivost, čas neexistoval. Když sem se vrátil do vlastního těla, bylo po službě. To se mi nikdy nestalo a už asi nestane. Děkuji autorovi.

Gambit Ivanhoe Gambit Ivanhoe Simon Hawke

Asi jedna z prvních knížek míchající sci-fi a historii kterou sem četl. Byl sem unešený, velice příjemné oddechové čtivo. Neváhal sem a dokoupil následující pokračování, ale gambit pro mě zůstane z celé série nejlepší.

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Nejhorší Žambochovina se kterou sem měl tu čest. Napřed dopodrobna rozepsané přátelství a prožití prvních měsíců, potom časový posun o několik let, vše co si člověk na postavách za 100 stránek oblíbí autor za dalších pár smete. Jediné co to zachránilo před ještě nižším hodnocení byl závěr. Bohužel jedna z knih, kterou už podruhé nepřečtu a bude se na ni prášit v knihovně. Pro mě vyhozené peníze.

07.09.2013 3 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

WTF. To byl struční popis začátku. Měl sem chuť knihu zavřít (vypnout TLPDB). Neudělal sem to a vůbec toho nelituji. Velice dobrá kniha, která se sice malinko odklonila od zajetých kolejí, ale aspoň se mistr pořád neopakuje. Díky

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Velice vtipná kniha, která překvapí, pak překvapí znovu a nakonec dostane a složí. I když sem dal plné hodnocení mám drobné výhrady a proto je pro mě nejlepší Zabíjení. Celou knihu táhnou perfektně napsané postavy, tak super poskládanou partičku sem ještě nepotkal. Začátek knihy boží, potom zvrat který sem musel malinko rozdýchat, ale zase boží, pak vlastně všechno boží. Přesto, díky rozsáhlosti knihy, jsem se občas trochu nudil a musel knížku odložit (možná to nebyla nuda, jen sem si musel uspořádat myšlenky, fakt nevím). Knihu sem přečetl úspěšně 5x takže si stejně plné body zaslouží. Holofaust je hvězda!!!!!!

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Za mě nejslabší kniha od Kopřivy. Začátek v "děcáku" mě bavil, byl perfektní a úplně sem knihu hltal. Pak najednou skok na 40ti letého pošuka, který všem lže a dělá kejklíře. Nuda taková, že sem chtěl knížku zavřít a nedočíst. Nakonec skok na pomateného důchodce který potřebuje plenky, protože nedojde na záchod. Zábava se malinko zvedla, ale že by to bylo nějak super se říct nedá.
Dal sem tomu čas vstřebal to a za rok přečetl knihu podruhé(teda pokusil se). Po děcáku sem to vzdal. Po půl roce nový pokus, tentokrát úspěšný. Bohužel výsledek pořád stejný. Tuto knihu už si asi nepřečtu (jsem tip člověka co si dobrou knížku dokáže přečíst třeba 20x a vždy si ji naplno užít) a hodně mě to mrzí. Nevadí počkám čím mě autor překvapí.

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

Moje první seznámení s Bakalym. Nevadí mi že jsou to povídky protože na sebe alespoň částečně navazují. Knihu sem přečetl s radostí a okamžitě po dočtení objednával další Žambochovi knihy.

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Moje první kniha od Žambocha, dlouho sem se mu vyhýbal. Důvod neznámý. Knihu sem slupl jak malinu. Trošku sem se ztrácel v autorově chápání (nebo popisu) magie. Hrdina knihy perfektní, prostředí temné, nepřátelé různorodí, zbraně smrtelné, akce přímočará, bojování převážně na malinko větší vzdálenost (v jiných autorových knihách si nedokážu vlastně představit co hrdina v boji dělá, různé přemety, podmety, přístrky). Sem spokojen určitě to nebyly vyhozené peníze za knihu. Doporučuju.

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Náhodná koupě náhodné knihy. Velice milé překvapení. Dobře se to četlo, nenudilo to. Za mě pochvala. Bohužel druhý díl mě už tolik nebavil a ni jsem jej nedočetl :((

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Začátek mě dostal, a už nepustil. Představovačka hlavních protagonistů úplně perfektní. Kniha je svižná a akční. Možná malinko zamotaná ale tak to má byt. Palec nahoru.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Za jednu z nevýhod bych asi považoval načasování. Kniha vyšla relativně chvíli po Kopřivově Asfaltu. A pokud dva takoví autoři zvolí podobné téma je to trochu škoda. Jinak to byla pecka. Trochu mě mrzí jak autor smetl NK ale co už to je minulost. Za mě plné body bez ztráty kytičky. Jo co mě nepasovalo byl název Slíďák, za celou dobu sem nepochopil proč ho Kulhánek zvolil.

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Nářez!!!!
víc k tomu asi netřeba psát

Válka Válka Simon Hawke

Ani mě to nenadchlo ani mě to neoslovilo, popravdě jedna z mála knížek kterou sem kdy nedokázal dočíst, pro mě vyhozené peníze.

Hry stínů Hry stínů Glen Cook

Zatím sem četl pouze tento díl volného pokračování Černé legie a nezklamal mé očekávání. Už se těším až se dostanu k dalším.

Poutníkova vůle Poutníkova vůle Tracy Hickman

Jediná sága od této dvojice autorů, kterou si rád přečtu i po 15 letech jako dospělák.

Ohňové moře Ohňové moře Tracy Hickman

Nejlepší díl celé série, bohužel pak už to jde z kopce. Kvuli tomuto dílu za to ale série stojí.

Hvězda Elfů Hvězda Elfů Tracy Hickman

Tuto knihu jsem poprvé četl někdy před 12 lety, ale dostal sem se k ní nedávno znovu. Byla vlastně důvod proč jsem si pořídil celou sérii. Oddělení světů podle elementů mě napoprvé fascinovalo a celkově mě tato kniha přišla oproti ostatním Fantasy jedinečná. Nejvíc mě zaujali pasáže z labyrintu. Bohužel je kniha často roztáhlá a člověk se některé pasáže nutí přečíst aby se dostal z5 k tomu co ho nejvíc zaujalo.