Hry stínů

Hry stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22368/hry-stinu-22368.jpg 4 25 3

Knihy Jihu série

1. díl

Knihy Jihu: kronika první. Fantasy román jehož příběh začíná na bojišti u Krásy, kde se Černá legie definitivně rozpadá a jejích zbývajících sedm členů pod vedením Felčara zamíří na jih, aby nalezli ztracené kroniky popisující historii Černé legie.

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Brokilon

Shadow games , 1989

phm
02.05.2021 3 z 5

Knihy Jihu mi moc nesedli, ani se nedivim, ze po Hrach stinu nebyly dalsi prelozeny do cestiny (cetl jsem i ty). Zmena do (rekneme) Arabsko-Indickeho prostredi serii spise uskodila, dej je kostrbaty, neplynuly, bez naboje, spis jen nasilne spojovani checkpointu v pribehu.

Rudla333
08.11.2019 4 z 5

Hm... jsem zklamán.

Černá legie patří k mým nejoblíbenějším sériím, konkrétně tedy mluvím o "Knihách Severu", ale tohle volné pokračování bohužel zdaleka nenaplnilo mé očekávání.

Na Černé legii se mi nejvíce líbilo to, že příběh byl velice originální. Ať už to bylo tím, že "hrdinové" vlastně stáli na straně zla, nebo i velice stručným způsobem vyprávění, který zařídil to, že knihy byly doslova napěchované dějem.

Tady bohužel nic takového není. Černá legie po většinu knihy nepracuje pro nikoho, pouze putují a mně se tak zdá, že skoro polovinu knihy chybí děj, je to spíše jako soubor téměř nesouvisejících povídek.

To je ale ke kritice asi všechno, knížka pořád byla dost dobrá, jen zdaleka nedosahuje úrovně původní série. Abych tedy přidal i nějakou chválu:

Postavy jsou pořád hodně drsné a ve fantasy světě originální a ve stejném duchu se nese skvělý, vojácký humor.

Bylo tam opět několik zajímavých fantasy prvků a samotné finále jako obvykle stojí za to. Několik věcí mě překvapilo, krásně se mi to představovala a nechyběla realističnost, krásně kombinovaná s epičností.

Jen mě zkrátka tak trochu mrzí, že hrdinné bojování a umírání za zoufalý utlačovaný národ bojující proti temným Pánům stínu zkrátka není to, co čekám od Černé legie. Chápu, že autor nemohl psát to samé zase od začátku, ale možná bych spíš preferoval, aby tedy žádné pokračování nevzniklo - protože jak říkám, i když knížka sama o sobě vůbec není špatná, série Černé legie kvůli ní podle mě trošku ztrácí svou tvář, která se mi předtím tak líbila.

PS: Toto hodnocení vesměs platí i pro další díly série, které bohužel nejsou vydány v češtině.

Ocas
07.09.2013 5 z 5

Zatím sem četl pouze tento díl volného pokračování Černé legie a nezklamal mé očekávání. Už se těším až se dostanu k dalším.

hrdinská fantasy

Glen Cook