Obelix15 Obelix15 komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Oblíbený příběh podtržený až depresivním prostředí.

Petrolejový princ Petrolejový princ Karel May

Musím přiznat, že preferuji spíše zfilmované příběhy o náčelníkovi kmene Apačů. Ale kniha také velice pěkná!

23.08.2022 4 z 5

Vinnetou 3 Vinnetou 3 Karel May

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Opět příběh, kde mám raději filmové zpracování, a to hlavně díky doprovodné filmové hudbě, která filmu dodá řádnou špetku dokonalosti. Knihu jsem četl také, moc se mi líbila.

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Nejoblíbenější kniha mého taťky, který ji věnoval i mně. Jsem za to velice rád, perfektní kniha!

Vinnetou 2 Vinnetou 2 Karel May

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Oblíbený dětský příběh, který dokáže oslovit čtenáře jakéhokoliv věku.

23.08.2022 5 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

Vždy když se nás učitel na dějepis ptal, v jaké době bychom chtěli žít, kdybychom měli na výběr, vybral jsem si právě dobu Mušketýrů a života u francouzského dvora, Vždy mě toto období fascinovalo a vždy si rád přečtu knihy, které s v tomto místě a období odehrávají.

23.08.2022 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Základní četba každého plantážníka. Jedna z mých oblíbenějších od tohoto autora.

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Další můj oblíbený příběh z dětství!

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Jedna z mých oblíbených Verneovek, za mě jasný plný počet!

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Oblíbená kniha mého dětství, rád se k ní občas vracím.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jeden z nejlepších dobrodružných příběhů, které znám!

23.08.2022 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Další skvělý příběh s pera geniálního autora!

22.08.2022 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Jeden z mála příběhů, kde se mi více líbil film, ale přesto všechno platí, že ve filmu není ani zdaleka vše jako v knize. Mně se líbilo!

22.08.2022 4 z 5